Skocz do zawartości

karczmarz

Members
 • Zawartość

  1028
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O karczmarz

 • Urodziny 10 Luty

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Goldbach
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  250
 • Miasto
  Jelenia Góra

Kontakt

 • Imię
  Kacper
 1. Wyeast 2007 - Pilsen Lager?

  Szczep bardzo dobrze startuje nawet w dolnym zakresie temperatury pracy. Po zadaniu startera 2000ml po 12h drożdże fermentowały już w pelni. Fermentacja całkiem szybka jak na szczep lagerowy, spora produkcja siarki i siarkowodoru podczas fermentacji, jednak w gotowym piwie nie występują, nawet bez jakiejkolwiek przerwy diacetylowej itd. Szczep średnio flokuluje nawet w 4-6 pasażu, piwo zostaje delikatnie zamglone do końca. Wybitnie podkreśla słodowość, a wręcz wnosi lekką słodycz, jakby kukurydzianą (nie DMS!!!). Równie dobrze podkreśla użyte chmiele na aromat, zarówno kontynentalne jak amerykańskie, jednak mocno chmielone na aromat piwa z tym szczepem należy wypić szybko, aromat ulatuje po około miesiącu. Dlatego najlepsza warka, to był German Pilsner w 2 dni nagazowany - rewelacyjny aromat Hallertauer Mittel Frueh. Sumując, ten szczep nie tworzy stabilnych piw, raczej, które szybciej trzeba wypić, jeśli chce się odczuć pełnię użytych chmieli i słodów.
 2. Jelenia Góra 12.01.2018

  W piątek (12.01.2018) o 17:00 spotykamy się w Jeleniej Górze na mini spotkaniu piwowarów domowych. Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć to więcej info na priv
 3. Porter bałtycki - temperatura, drożdże

  Bez porządnie rozpędzonej gęstwy nawet nie podchodź do tematu bo się sparzysz i ciężko będzie Ci ponownie podjąć temat Baltic Porteru. Fermentowałem piwa szczepem Munich Lager w 13 st i nie produkowały ogromnej ilości estrów. Przy objętości 10l warki schłodziłbym brzeczkę do 9 st dodał gęstwę. Temperatura nie powinna bardzo szybko wzrosnąć.
 4. karczmarz

 5. Ankieta o piwie.

  Już koniec?
 6. Jakość chmielu

  Myślę, że takich przypadków będzie coraz więcej. Chyba jedynym wyjściem jest organizowanie się i kupowanie 5kg worków z BA, one są oryginalnie zapakowane. W tym roku miałem ogromną przyjemność warzyć na chmielach bezpośrednio ze Stanów i to co dostajemy już w naszych rodzimych sklepach, to półprodukt tylko, że za dużo nie da się z tym zrobić. Można sobie nóżką potupać i przerzucić się na weizeny.
 7. Sylwester - Bielsko Biała

  Cholera, a wizja sylwka w BB już wypełniła moją duszę... No nic... To chociaż udanych warek Ci życze
 8. owoc granatu jako dodatek do piwa

  Ciężko to widzę, środki tych pestek są dosyć mocno gorzkie i ściągające, jeśli to przejdzie do piwa, to raczej słabo. W dodatku owe pestki nie mają jakiegoś szczególnie intensywnego smaku/aromatu.
 9. Indian pale ale

  Zapytaj na bizie
 10. chłodzenie brzeczki

  Muszę chyba pomyśleć o tych tonach CO2, które wychodzą z pod moich garów i rurek fermentacyjnych, skoro tak o tą wodę się martwicie
 11. Smak ziarna w piwie.

  To jest powód. W tym roku kilka piw na świeżo miało u mnie taki zapach. Właśnie to piwo sobie popijam i jedno z najlepszych w tym sezonie. Poczekaj troszkę jeszcze.
 12. Osad w butelce

  3 miesięczny weizen, to piwo, od którego nie można już za wiele wymagać. Weizeny pije się jak się tylko nagazują.
 13. Zlewanie zacieru przez kran 1/2"?

  Z tego by wychodziło, że przytyka się na wężu, a nie w przelocie na zaworze? A jakiej długości wąż stosujesz? około 30cm
 14. sok wiśniowy 100% Wrocław

  Dodaj mrożone wiśnie na cichą.
 15. Zlewanie zacieru przez kran 1/2"?

  Ja mam 3/4' i często zapycha się, a mieszadło chodzi aż do opróżnienia kadzi zaciernej. Wspominasz o wężu, być może to coś pomoże, ale jak mam doradzać, to minimum 1'.
×