Skocz do zawartości

karczmarz

Members
 • Zawartość

  1031
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O karczmarz

 • Urodziny 10 Luty

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Goldbach
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  250
 • Miasto
  Jelenia Góra

Kontakt

 • Imię
  Kacper

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. karczmarz

  Woda [parametry] a warzenie RISa

  To ja tylko zacytuję Codera z artykułu Piwowara (pisane z pamięci) Przy 8 warkach na koncie skup się jedynie na dobrej fermentacji, a będziesz bardzo dumny z piwa Odpowiadjąc na Twoje pytanie, tak wartość CaCo3 to 440,57, więc zacnie jak na RIS'a można sypnąć sporo palonych i nie będzie kwaśne.
 2. karczmarz

  APA - weryfikacja receptury

  5% to zdecydowanie za mało. Moim zdaniem Monach II dużo lepiej się sprawdza i nie ma ryzyka, że piwo wyjdzie słodkie.
 3. karczmarz

  Belgian Christmas Beer 20°BLG - chmielenie i przyprawy

  W tym stylu chmiele nie mają wielkiego znaczenia. Możesz spokojni eksperymentować, przyprawy i drożdże skutecznie ukryją wszelki profil chmielowy piwa.
 4. karczmarz

  Wyeast 2007 - Pilsen Lager?

  Szczep bardzo dobrze startuje nawet w dolnym zakresie temperatury pracy. Po zadaniu startera 2000ml po 12h drożdże fermentowały już w pelni. Fermentacja całkiem szybka jak na szczep lagerowy, spora produkcja siarki i siarkowodoru podczas fermentacji, jednak w gotowym piwie nie występują, nawet bez jakiejkolwiek przerwy diacetylowej itd. Szczep średnio flokuluje nawet w 4-6 pasażu, piwo zostaje delikatnie zamglone do końca. Wybitnie podkreśla słodowość, a wręcz wnosi lekką słodycz, jakby kukurydzianą (nie DMS!!!). Równie dobrze podkreśla użyte chmiele na aromat, zarówno kontynentalne jak amerykańskie, jednak mocno chmielone na aromat piwa z tym szczepem należy wypić szybko, aromat ulatuje po około miesiącu. Dlatego najlepsza warka, to był German Pilsner w 2 dni nagazowany - rewelacyjny aromat Hallertauer Mittel Frueh. Sumując, ten szczep nie tworzy stabilnych piw, raczej, które szybciej trzeba wypić, jeśli chce się odczuć pełnię użytych chmieli i słodów.
 5. karczmarz

  Jelenia Góra 12.01.2018

  W piątek (12.01.2018) o 17:00 spotykamy się w Jeleniej Górze na mini spotkaniu piwowarów domowych. Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć to więcej info na priv
 6. karczmarz

  Porter bałtycki - temperatura, drożdże

  Bez porządnie rozpędzonej gęstwy nawet nie podchodź do tematu bo się sparzysz i ciężko będzie Ci ponownie podjąć temat Baltic Porteru. Fermentowałem piwa szczepem Munich Lager w 13 st i nie produkowały ogromnej ilości estrów. Przy objętości 10l warki schłodziłbym brzeczkę do 9 st dodał gęstwę. Temperatura nie powinna bardzo szybko wzrosnąć.
 7. karczmarz

  karczmarz

 8. karczmarz

  Ankieta o piwie.

  Już koniec?
 9. karczmarz

  Jakość chmielu

  Myślę, że takich przypadków będzie coraz więcej. Chyba jedynym wyjściem jest organizowanie się i kupowanie 5kg worków z BA, one są oryginalnie zapakowane. W tym roku miałem ogromną przyjemność warzyć na chmielach bezpośrednio ze Stanów i to co dostajemy już w naszych rodzimych sklepach, to półprodukt tylko, że za dużo nie da się z tym zrobić. Można sobie nóżką potupać i przerzucić się na weizeny.
 10. karczmarz

  Sylwester - Bielsko Biała

  Cholera, a wizja sylwka w BB już wypełniła moją duszę... No nic... To chociaż udanych warek Ci życze
 11. karczmarz

  owoc granatu jako dodatek do piwa

  Ciężko to widzę, środki tych pestek są dosyć mocno gorzkie i ściągające, jeśli to przejdzie do piwa, to raczej słabo. W dodatku owe pestki nie mają jakiegoś szczególnie intensywnego smaku/aromatu.
 12. karczmarz

  chłodzenie brzeczki

  Muszę chyba pomyśleć o tych tonach CO2, które wychodzą z pod moich garów i rurek fermentacyjnych, skoro tak o tą wodę się martwicie
 13. karczmarz

  Smak ziarna w piwie.

  To jest powód. W tym roku kilka piw na świeżo miało u mnie taki zapach. Właśnie to piwo sobie popijam i jedno z najlepszych w tym sezonie. Poczekaj troszkę jeszcze.
 14. karczmarz

  Osad w butelce

  3 miesięczny weizen, to piwo, od którego nie można już za wiele wymagać. Weizeny pije się jak się tylko nagazują.
 15. karczmarz

  Zlewanie zacieru przez kran 1/2"?

  Z tego by wychodziło, że przytyka się na wężu, a nie w przelocie na zaworze? A jakiej długości wąż stosujesz? około 30cm
×