Jump to content

Ksero02

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

 1. Witam , tydzień temu uwarzyłem Kölsch 11° BLG oraz premium bitter 12° BLG, temperatura fermentacji to okolo 20°, nigdzie nie mogę znaleźć jaki powinien być czas fermentacji i leżakowania w butelkach. bardzo bym prosił o pomoc w tej sprawie.
 2. Witam, Mam pytanie, gdyż próbuje moje pierwsze piwko i zbadałem w skali belinga i ma miedzy 2-3 stopnie? pytanie brzmi ile ma % ?? edit elroy: Ballinga (piszemy z dużej litery, skalę tę opracował niemiecki chemik Karl Balling)
 3. Witam , mam pytanie co do fermentacji piwa "Kölsch 11? BLG". Ile powinien trwac proces,i na jakie etapy sie dzieli?
 4. Myślałem ze mogą dać ciekawy smak. Może za kilka warek się na nie zdecyduje.
 5. Dzięki wszystkim za pomoc, własnie zamówiłem potrzebne składniki wiec za parę dni będę zacierał mam nadzieje ze wszystko się uda.
 6. Nie orientuje się ktoś czy w poznaniu znajduje się sklep z akcesoriami do warzenia piwa? bo w necie nic nie mogę znaleźć.
 7. Witam, to mój pierwszy dzień na forum. Chciał bym rozpocząć warzenie domowego piw. I zastanawiam się jaka jest różnica miedzy piwem wyprodukowanym ze słodu a piwem z brekwitu. Które piwo jest leprze, i gdzie mam większe szanse manipulowania smakiem na przykład wiórkami beczki whisky. Może ktoś zna dobry przepis na piwo typu pils.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.