Jump to content

wojto19a

Members
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja również piszę się na 500ml do paczkomatu
 2. To chyba są te same termometry, ja kupiłem na ali 5szt: https://pl.aliexpress.com/item/New-Fish-Aquarium-Water-Fridge-2m-Probe-LCD-Mini-Digital-Thermometer-Tester/32725270323.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fjwvA5p Jeśli to to samo, to cena z kosmosu.
 3. Ehh, jak będzie kolejna edycja to i ja się piszę, zawsze się kurde spóźniam.
 4. Czy głowica i kran jeszcze aktualne? Jeśli tak, biorę oba
 5. Może i mnie poniosło, ale przeczytaj w takim razie jeszcze raz swój pierwszy post, a potem drugi. W pierwszym chyba nie umiem dodawać, korzystać z kalkulatora i przepisywać jednocześnie, bo na 3 różne sposoby uzyskuję 8,8kg, więc może jednak moje zdziwienie nie jest takie nieuzasadnione? I fakt, źle przeczytałem w pierwszym poście, tam może spokojnie być RIS'a (choć apostrof w tym przypadku jest zbędny). W drugim założyłeś najwyraźniej to co w ostatnim: wszyscy tu mają szklane kule i wiedzą, że już z RISem przygodę miałeś i pewnie dlatego napisałeś "Rzeczy o które pytasz, wydaja mi się najmniej istotne". Może i nie popisałem się jakąś wybitną kulturą, ale przyznaj, że ze swojej strony też niczego nie ułatwiłeś... EDIT: I przepraszam, że aż tak na Ciebie naskoczyłem. Fakt! Mea culpa czeski błąd, pilzneńskiego 5kg, dzięki za zwrócenie uwagi. Przepraszam, mnie też poniosło, ale to chyba przyzwyczajenie, że jak o coś pytasz a kilka osób zamiast na temat pisze o zupełnie czymś innym, że źle przecinek, kropka. Mam świeżą gęstwę US-05 po AIPA 16BLG, drugi dzień je przepłukuję, żeby zachować je w jak najlepszej kondycji do następnego warzenia. Mam za sobą RISa całkiem udanego z dodatkiem laktozy i z żytem 29BLG i sporo stoutów od 16 do 18 blg z różnymi dodatkami, kawy, mięta, karob (całkiem ciekawy eksperyment), wiśnie z nalewki. Mam spore zapasy podstawowych słodów, pilzneńskiego około 40kg, pale ale około 20, monachijski 20kg, żyta 25kg i po 2kg czekoladowy pale i zwykły z fawcett, carramunich I i III oraz carraaroma po 2 kg. Nie do końca wiem jaki profil uzyskam z samych czekoladowych bez palonych - czy to jest sens się bawić, może lepiej zamówić palone słody a tych dodać na smak, dlatego w recepturę wpisałem caramunich i caraaroma, choć to może nie jest dobry pomysł, zostawię je pewnie do jakiegoś belgijskiego.
 6. Dzięki stary, wiem na co się porywam, pytam o skład bo nie wiem czy ktoś już na takich zestawie robił i wyszło coś sensownego. Nie mam w tej chwili słodów palonych, ale czy czekoladowe nie są palone/prażone? Nie wiem, dlatego pytam, czy wystarczą czy lepiej odpuścić temat i zamówić brakujące słody. W fermentowni mam stałe 17°C z możliwością obniżenia temperatury, ale nei widzę potrzeby. Żyto myślałem podzielić, dlatego, że część muszę zatrzeć w osobnym garze, bo w jednym mi się wszystko nie zmieści. Dam radę. Dzięki za poradę.
 7. Enethion chcesz pomóc to pomóż a nie rżnij cwaniaka. Tak wrzucałem to programu BeerSmith i tam wyszło mi takie właśnie Blg przy 72% wydajności. Naprawdę uważasz, że z 11,5 kg słodów nie da sie wyciągnąć 26Blg w 22 litrach? Stary weź wrzuć na luz, bo twoje komentarze jak się czyta to mam ochotę podziękować za taka pomoc na takim forum. Jeśli was ciekawi, tak zrobiłem już kiedyś "RISu" i nie jednego "Stoutu" - czytałeś od początku? Chyba nie! tak więc zanim zaczniesz coś pisać, przeczytaj, a teraz weź ochłoń i odejdź. Moje pytanie proste, o skład. Mówicie, że drożdże teraz najważniejsze. Ale ja o drożdże nie pytam, bo to mam rozwiązane, nigdzie nie powiedziałem, że one nie są ważne. O filtrację się nie bójcie, to nie wasz problem, ja sobie z tym radzę, całkiem nieźle. Nie mam za sobą 20 czy 30 warek risów dlatego pytam o sam zestaw składników do zacierania. Czy nie wystarczyło odpowiedzieć jak Markos227? W jakim my kraju żyjemy! Ludzie zluzujcie trochę gacie, a jak chcecie podyskutować głupio i nie na temat to idźcie na onet.pl albo do rządu.
 8. Rzeczy o które pytasz, wydaja mi się najmniej istotne. Ale skoro pytasz: Drożdże to gęstwa US-05 - świeżo zebrana, jakieś 3/4 słoika litrowego, więc sporo. Blg około 26 przy zakładanych 22 litrach brzeczki na koniec gotowania i IBU w okolicach 80 - 100. Bardziej chodziło mi o to, czy na tych słodach wyjdzie coś sensownego, bo w magazynie brakuje mi słodów stricte palonych, mam tylko czekoladowe. Co do ortografii, wytłumacz mi jakbyś to napisał? Bo chyba nie RISa ani RISA jeśli chcesz napisać w skrócie. Zresztą czy to ważne? Serio? Każdy wie o co chodzi, prośba była o sprawdzenie receptury a nie błędów ortograficznych czy kondycji drożdży jakich chcę użyć.
 9. Cześć, chcę uwarzyć RIS'a, przygotowałem sobie taką recepturę i proszę Was o sprawdzenie: Pilzneński 5kg Monachijski 2kg Żytni 1,5 kg Fawcett Czekoladowy 1kg Pszeniczny 0,5kg Fawcett Pale Czekoladowy 0,5kg Caramunich III 0,5kg Caraaroma 0,3kg Płatki jęczmienne 0,5kg Chmiel Perle 100g 60min Chmiel Marynka 50g 60 min Zacieranie 62°C Gotowanie 90 min Celuję w około 22 litry Na cichą planuję dodać zielonego orzecha po nalewce, chcę tylko odparować z niego resztki alkoholu.
 10. Jest problem ze znalezieniem takiej nakrętki, ale póki jej nie znajdę, może tymczasowo wystarczy plastikowa z oryginalnego kranika - o ile oczywiście gwint się zgodzi.
×
×
 • Create New...