Jump to content

wojto19a

Members
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To chyba są te same termometry, ja kupiłem na ali 5szt: https://pl.aliexpress.com/item/New-Fish-Aquarium-Water-Fridge-2m-Probe-LCD-Mini-Digital-Thermometer-Tester/32725270323.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fjwvA5p Jeśli to to samo, to cena z kosmosu.
 2. Ehh, jak będzie kolejna edycja to i ja się piszę, zawsze się kurde spóźniam.
 3. Czy głowica i kran jeszcze aktualne? Jeśli tak, biorę oba
 4. Może i mnie poniosło, ale przeczytaj w takim razie jeszcze raz swój pierwszy post, a potem drugi. W pierwszym chyba nie umiem dodawać, korzystać z kalkulatora i przepisywać jednocześnie, bo na 3 różne sposoby uzyskuję 8,8kg, więc może jednak moje zdziwienie nie jest takie nieuzasadnione? I fakt, źle przeczytałem w pierwszym poście, tam może spokojnie być RIS'a (choć apostrof w tym przypadku jest zbędny). W drugim założyłeś najwyraźniej to co w ostatnim: wszyscy tu mają szklane kule i wiedzą, że już z RISem przygodę miałeś i pewnie dlatego napisałeś "Rzeczy o które pytasz, wydaja mi s
 5. Dzięki stary, wiem na co się porywam, pytam o skład bo nie wiem czy ktoś już na takich zestawie robił i wyszło coś sensownego. Nie mam w tej chwili słodów palonych, ale czy czekoladowe nie są palone/prażone? Nie wiem, dlatego pytam, czy wystarczą czy lepiej odpuścić temat i zamówić brakujące słody. W fermentowni mam stałe 17°C z możliwością obniżenia temperatury, ale nei widzę potrzeby. Żyto myślałem podzielić, dlatego, że część muszę zatrzeć w osobnym garze, bo w jednym mi się wszystko nie zmieści. Dam radę. Dzięki za poradę.
 6. Enethion chcesz pomóc to pomóż a nie rżnij cwaniaka. Tak wrzucałem to programu BeerSmith i tam wyszło mi takie właśnie Blg przy 72% wydajności. Naprawdę uważasz, że z 11,5 kg słodów nie da sie wyciągnąć 26Blg w 22 litrach? Stary weź wrzuć na luz, bo twoje komentarze jak się czyta to mam ochotę podziękować za taka pomoc na takim forum. Jeśli was ciekawi, tak zrobiłem już kiedyś "RISu" i nie jednego "Stoutu" - czytałeś od początku? Chyba nie! tak więc zanim zaczniesz coś pisać, przeczytaj, a teraz weź ochłoń i odejdź. Moje pytanie proste, o skład. Mówicie, że drożdże teraz najważniejsze. Ale
 7. Rzeczy o które pytasz, wydaja mi się najmniej istotne. Ale skoro pytasz: Drożdże to gęstwa US-05 - świeżo zebrana, jakieś 3/4 słoika litrowego, więc sporo. Blg około 26 przy zakładanych 22 litrach brzeczki na koniec gotowania i IBU w okolicach 80 - 100. Bardziej chodziło mi o to, czy na tych słodach wyjdzie coś sensownego, bo w magazynie brakuje mi słodów stricte palonych, mam tylko czekoladowe. Co do ortografii, wytłumacz mi jakbyś to napisał? Bo chyba nie RISa ani RISA jeśli chcesz napisać w skrócie. Zresztą czy to ważne? Serio? Każdy wie o co chodzi, prośba była o sprawdzenie receptury a ni
 8. Cześć, chcę uwarzyć RIS'a, przygotowałem sobie taką recepturę i proszę Was o sprawdzenie: Pilzneński 5kg Monachijski 2kg Żytni 1,5 kg Fawcett Czekoladowy 1kg Pszeniczny 0,5kg Fawcett Pale Czekoladowy 0,5kg Caramunich III 0,5kg Caraaroma 0,3kg Płatki jęczmienne 0,5kg Chmiel Perle 100g 60min Chmiel Marynka 50g 60 min Zacieranie 62°C Gotowanie 90 min Celuję w około 22 litry Na cichą planuję dodać zielonego orzecha po nalewce, chcę tylko odparować z niego resztki alkoholu.
 9. Jest problem ze znalezieniem takiej nakrętki, ale póki jej nie znajdę, może tymczasowo wystarczy plastikowa z oryginalnego kranika - o ile oczywiście gwint się zgodzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.