Skocz do zawartości

Undeath

Members
 • Zawartość

  6927
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Undeath

 • Urodziny 29.10.1988

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Undeath warzone na uboczu
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  ¯\(°o°)/¯
 • Miasto
  Bytom Odrzański

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Ostatnie wizyty

7102 wyświetleń profilu
 1. Przecież GF jest z stali kwasoopornej? Więc raczej spokojnie można stosować. Uważać trzeba na elementy ocynkowane, mosiężne itp. Elementy plastikowe w krótkim kontakcie też nie powinny zostać uszkodzone.
 2. Brak aromatu chmieli

  Ale tylko aromat brzoskwini czy coś więcej? Bo Ciężko stwierdzić. Brzoskwinia to mogą być chmiele, a mogą też dać dzikie drożdże.
 3. Brak aromatu chmieli

  Infekcja.
 4. IV KPD w Zielonej Górze - Haust 24 marca 2018

  Przyjmowanie piw z dniem wczorajszym zakończone. Wszystkie piwa czekają teraz w chłodni do eliminacji. A tak prezentuje się lista uczestników: Grzegorz Adamczyk Mateusz Bonikowski Maciej Branicki Piotr Brzeziński Radosław Bugiel Michał Cieślik Piotr Ćwikliński Julian Ćwirko Łukasz Derdziak Maciej Falkowski Jan Gadomski Daniel Jakubczyk Michał Kaczmarek Paweł Kowalewski Patryk Kranc Piotr Krawczyk Łukasz Kryśkiewicz Rafał Krzywicki Tomasz Maciąg Sebastian Makowski Artur Milczarczyk Rafał Mortka i Krzysztof Szczepaniak Leszek Nitschke Maciej Osiński Bartosz Packo Marcin Pająk Krzysztof Pawlik Dawid Pietkiewicz Rafał Polok Jarosław Reczek Mateusz Rosłaniec Krzysztof Ruda Wojciech Siudowski Marcin Sokalski Łukasz Wasilewski Leszek Wydro Kolejność alfabetyczna. 36 zgłoszeń, co nas bardzo cieszy Życzymy wszystkim powodzenia. Eliminacje odbędą się w czwartek od godziny 18. Planowany skład sędziowski: Krzysztof Czechanowski - przewodniczący jury, certyfikowany sędzia PSPD, Prezes Lubuskiego OT PSPD Szymon Kierszniowski - wieloletni piwowar domowy Krzysztof Kula - piwowar w Browarze Birbant Piotr Kowalski - certyfikowany sędzia PSPD, piwowar w Browarze Świebodzin oraz steward Paweł Kąkol - piwowar Minibrowaru Haust.
 5. Wczoraj zlałem do kegów warkę 283 American Brown Lager obydwa kegi weszły tak samo 18,5 l przy 3 blg -1.012 FG. Wersja z Citra i Cascade średnioaromatyczna pachnie tropikiem i kwiatami, choć głównie przebija się dominujący aromat słodu brown. Wersja na Cascade PL jest głównie kwiatowa i baza piwa identyczna Brown dominuje aromat i chmiele się z nim na chwilę obecną uzupełniają. Zobaczymy jak to będzie smakowało - teraz z 2 miesiące leżakowania Piwa nie były super klarowne ale myślę, że w kegach dojdą do swojego optimum.
 6. Zrób alkohol 70% najskuteczniejszy jest do celów odkażeniowych. To nie proporcje jakieś wyssane z palca tylko obliczeniowe tak by było te 70% - najlepiej kupić alkoholomierz bo różnią się partiami alkohole od siebie.
 7. Ja do butelek używam OXI. Ludzie chwalą sobie starsan ale używają go w tej myjce i potem butelki osuszają na suszarce albo w skrzynkach. RIS się nagazował po jakimś 1,5 roku, choć nie tak mocno jak powinien Jednak nie ma co narzekać.
 8. Przy RIS-ie swoim po 9 miesiącach nie miałem nagazowanego A nie używałem wtedy starsanu. Obecny po 2 miesiącach w butelkach ma już ładny gaz. Więc myślę, że nie do końca wina leży po stronie starsanu tylko po ilości alkoholu w tym piwie co spowalnia pracę drożdży
 9. Musiałbyś zamoczyć gęstwę w starsanie. W samym piwie nie ubije Ci drożdży. W kontakcie z piwem zbije pH i się rozłoży starsan i deaktywuje - czyli nie działa. Nie ma szans by przetwały jego właściwości. Jedyne ale jakie mam do starsanu - jak zlewam piwo do kega i zostaje mi z 2-3 litry piwa które butelkuje, trzeba wylać dokładnie SS, bo w małej ilosci nacznie obniża pH i może powodować stres drożdży (dodatkowo z natlenieniem) i wtedy wychodzą wady fermetnacyjne w butelkach, co nie raz miałem u siebie - aldehyd, diacetyl lub siarka.
 10. Robię na kranówce od zawsze ale u mnie jedna partia nie stoi dłużej niż miesiąc. Potwierdzam po czasie robi się śliski i mocno mętny - badam wtedy pH czy jeszcze działa i zazwyczaj jest poniżej 3. Raz do tej pory nie było i go wylałem zrobiłem nowy. Co do posmaków mydlanych nic takiego nie zauważyłem choć staram się wylewać w całości SS (ze względu na obniżanie pH piwa i z tego powodu stresu drożdży na refermentacji). Zmętniony starsan często ładowałem do kegów i nawet po 6 miesiącach potrafił mieć dalej pH poniżej 3 i w sumie w kegach chyba wolniej się robił mydlasty w dotyku.
 11. Receptura Blonde Ale (Nie Belgian)

  Jestem częstym beneficjentem siarki w pszenicach. Jeżeli piwo jest w kegu to najskuteczniejsze sposób pozbycia się jej jest przedmuchanie piwa CO2. Żadna miedź sredź nie dała do tej pory rady w zasiarczonych piwach. Wrzucałem ją kilkukrotnie i siarka właściwie nigdy nie znikała, obojętnie czy na cichą czy do kega, zawsze to samo było. Dopiero z czasem delikatnie schodziła i wątpię żeby to była zasługa miedzi - prędzej drożdże już zdążyły ją zredukować. Wracając do sposobu - przedmuchania CO2 kega wygląda to tak: Po zlaniu piwa do kega walę ciśnienie 3 bary, po godzinie spuszczam ciśnienie, i tak powtórka z 2-3 razy. Po tym zabiegu zostawiam z 3 barami na noc (butlę odpinam), rano i po południu następnego dnia dobijam gaz i wieczorem to spuszczam całkiem. Następnie na noc znowu 3 bary i zostawiam tak już dwa dni. Zabieg ten robimy w najniższej możliwej temp. u mnie to przebiega w lodówce. Następnie rano piwo jest wyciągane z lodówki otwarty zawór bezpieczeństwa na stałe - po południu piwo jest całkiem wygazowane i siarki w nim nie ma. Nagazowuje następnie normalnie już piwo. Do tej pory na dwóch kegach wyszło to dobrze i nie było żadnych efektów ubocznych. Sposób nie jest doskonały ale to zawsze coś przy mocnej siarce.
 12. Drożdze WLP 677 i infekcja

  Porters jest niereformowalny. Tak jak wcześniej pisałem: Okazuje totalny brak szacunku dla osób udzielających się tutaj. Niech zlewa i pije sobie piwko z pleśnią na zdrowie - tylko nie przylatuj tutaj wyżalić jak się zatrujesz.
 13. IV KPD w Zielonej Górze - Haust 24 marca 2018

  Niestety w związku z zawieszeniem działalności warzelni w Minibrowarze Haust, wycofana została główna nagroda - warzenie zwycięskiego piwa. Trwają negocjacje o to by piwo zostało uwarzone w innym browarze, tak by uczestnicy nie czuli się poszkodowani z tego powodu. Przykro jest mi informować o tym i zostałem postawiony w bardzo niezręcznej sytuacji. Przepraszam za zaistniałą sytuacje. Jednocześnie informuje, że konkurs przebiegnie w normalnym trybie, a browar Haust będzie sponsorem nagród rzeczowych. Udostępni także miejsce pod konkurs i Spotkanie piwowarów domowych bez żadnych zmian. Obecnie mamy już około 20 piw. Lista uczestników w środę. [EDIT] Oczywiście przez zaistniała sytuacje nastąpią zmiany w regulaminie.
 14. Drożdze WLP 677 i infekcja

  Przecież to piwo jest skażone pleśnią. Serio chcesz ryzykować? I pH jest podejrzanie wysokie... 5,2? przecież tyle to ma brzeczka, piwo waha się między 4,2-4,8, a kwaśnych piw 3,2-3,6. Coś całkowicie poszło CI nie tak z tym piwem i szczepem masz najzwyklejsze zakażenie. Lacto prawdopodobnie tam nawet się zbytnio nie rozwinęło, a wlazły CI dzikie drożdże. Twoje piwo zrobisz co chcesz. Kilka blg to przesada dotychczasowe moje zabawy z Lacto pokazały, że maks zjadają 1 blg nie więcej. Źródła podają nawet: Więc nie ma co powielać mitów i tak jak @Jasiu pisał jeżeli lacto fermentowało to tylko i wyłącznie przez skażenie drożdżami - do którego jak widać z cytatu przyznaje się producent. Ciekawe, że nie spowodowało to uszczerbku na jego dobrym imieniu bo powinno WLP trochę dostać za to po dupie.
 15. Drożdze WLP 677 i infekcja

  Hehe faktycznie odpaliło mi stronę z tłumaczeniem googlowskim gdzie było jak byk napisane osłabienie/rozcieńczenie XD To producent też zawinił jakby nie patrzeć.
×