Jump to content

Undeath

Members
 • Content Count

  7480
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

Undeath last won the day on October 24 2019

Undeath had the most liked content!

About Undeath

 • Birthday 10/29/1988

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Undeath warzone na uboczu
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  ¯\(°o°)/¯
 • Miasto
  Bytom Odrzański

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

10876 profile views
 1. Szczerze to nie wiem. WFDP został przesunięty na wrzesień. Co do konkursu informacji nie uzyskałem - jedynie, że jeszcze sporo czasu. Jak będę coś wiedział od organizatora dam znać.
 2. Plany się trochę pozmieniały od tamtego czasu. Lecę dalej na wiertarce i zmieniłem śrutownik na Patrykowy. Co do pszenicy, śrutowałem go razem z zasypem - małe ilości nie ma co kleikować. Przy dużych postąpiłbym tak jak w przypadku płatków czyli kleikowanie. Pszenica którą miałem była w miarę czysta - wiadomo jakieś ziarno kukurydzy czy grochu się zdarzyło ale bez większych rewelacji - więcej zanieczyszczeń miałem kiedyś w słodzie od Bestmalza niż w pszenicy od rolnika.
 3. Bardziej chodzi o utlenienie chmielu - lekki serowy aromat. Gaz to się domyśleliśmy, że bardzo młode poszło. Niestety przy takim balingu z 2 tygodnie to minimum na nagazowanie i druga sprawa te piwo optimum łapią po miesiącu czasem dwóch - najlepsze aromaty wtedy wychodzą. Z tego co widziałem recepturę to dawałeś też witaminę C. Nelson fajny winogron dał w tym piwie, ale aromat za mało intesywny. Piwo też było w smaku średnie, ale to dowiesz się z metryczki Tak to decyzja zarządu. Mogę się spodziewać też sytuacji, że konkurs za ten zabieg będzie albo nie brany pod uwagę do Pucharu, albo obetną nam punkty o połowę. Decyzja komisji.
 4. Już podaje: Po długiej dyskusji, sędziowie wraz z przedstawicielami browaru Haust uznali iż w tym roku nie zostanie przyznane ani pierwsze ani drugie miejsce. Spowodowane jest to tym, że tylko jedno piwo z nadesłanych wpisywało się w ramy stylu! Z przykrością muszę stwierdzić, że uczestnicy totalnie nie zrozumieli stylu, fakt nie jest to proste piwo do uwarzenia, ale wyznacznik stylu - czyli aromat chmielowy nie był obecny w 5 pozostałych piwach. Piwo z 3 miejsca było całkiem niezłe lecz utlenione z kwaśnym posmakiem i ledwo co nagazowane. Piwo z 4 miejsca to całkiem dobry przyprawowy ales- z aromatem kafirowym, który zdominował totalnie piwo, ale tak samo jak kolejne piwa nie miał żadnych nośników stylu - goryczki czy aromatu chmielowego. Wiem, że pewnie te wyniki wywołają sporą burze i zaraz wyleje się wiadro pomyj na nas ale nie byliśmy przyznać po prostu pierwszego i drugiego miejsca przy takiej małej ilości zgłoszeń i przy żadnym w miarę dobrym piwie. Punktacja piw była poniżej 30 czyli nawet nie są to piwa dobre wg. arkuszu oceny piw PSPD. Nie owijając w bawełnę: 1. brak 2. brak 3. Paweł Twardak 4. Kamil Pasierbik 5. Maciej Chudy i Andrzej Respondek 6. Piotr Mazurek 7. Wojciech Siudowski 8. Dariusz Michalewicz Dla 3 miejsca przewidziane są upominki od browaru. Uczestnikom konkursu dziękuje i do weekendu postaram się opracować metryczki oraz je rozesłać.
 5. Konkurs odbędzie się bez eliminacji - niska frekwencja. Ocena piwa od godziny 15.00 w Hauście w tą sobotę. A o to lista piwowarów, którzy nadesłali swoje piwa: 1. Maciej Chudy, Andrzej Respondek 2. Piotr Mazurek 3. Dariusz Michalewicz 4. Kamil Pasierbik 5. Wojciech Siudowski 6. Paweł Twardak
 6. Tak generalnie na przyszłość - Poniedziałek/wtorek po weekendzie zostawiam jeszcze jakby paczki wysłane przed weekendem gdzieś utknęły ale widzę, że nagminnie to wykorzystują ludzie by nadawać paczki w poniedziałek. Paczkę przyjmiemy ale na następny raz okienko wysyłania paczek ma ponad 2 tygodnie... Wysyłać należy je wcześniej nie na ostatnią chwilę. Pozdrawiam.
 7. "Jestem Polakiem mówię i piszę po Polsku szanuje nasz kraj ! Wiem dla niektórych pseudo Polaków patriotyzm to frajerstwo !" Aha, pozdrawiam We Wrocławiu w Maju masz Portera Bałtyckiego, Weizenbocka wykaż się - też prowadzę tamten konkurs.
 8. Imię nazwisko zgodne z formularzem + VI KPD w Zielonej górze i jeżeli przynależy do PSPD to dopiesek PSPD: TAK. Jak ktoś zrobił przelew już to po kwocie się domyślimy, potem sprawdzimy czy jesteś członkiem PSPD.
 9. Wybaczcie nie ten plik mi się załączył. Podmieniony jest plik i podany nr. konta.
 10. Nie wiem to nie do mnie pytanie tylko do komisji odpowiedzialnej za puchar PSPD. Zgłosiłem 4 kategorie, jedna nie bierze udziału w pucharze bo tak ustaliła komisja. Konkurs jest też zaliczony do pucharu ale nie wszystkie kategorie. Tak było też rok temu więc nie ma co analizować.
 11. Był wpisany i zgłoszony razem z Wrocławskim obydwa w tym samym czasie dodano do strony.
 12. W czym masz problem, że nie zdążysz? Jeżeli tak zależy Ci na pucharze to informacja o konkursach i stylach zakwalifikowanych do niego wisi od października tutaj: https://pspd.org.pl/konkursy-pucharowe-2019-20/ w tym kategorie tego konkursu. Druga sprawa skoro w 4 miechy twierdzisz, że nie zdążysz nic zrobić to nie rozumiem zamysłu tej wiadomości i lepiej darować sobie faktycznie niż się stresować. Mniej jadu...
 13. Tak. Trzy pierwsze kategorie zaliczono do pucharu. Nie zaliczono wariacji bo to zbyt otwarty styl.
 14. Styl był ogłoszony już w listopadzie na stronie PSPD. https://pspd.org.pl/konkursy-pucharowe-2019-20/ oraz na profilu FB. Niestety z braku czasu nie wrzuciłem tutaj ogłoszenia, a drugi sponsor główny pojawił się dopiero niedawno. Da się. Pytanie czy masz taki warsztat by to zrobić? Nie koniecznie - jak wyżej pisałem - odpaliłem kilka projektów i niestety to musiałem zepchnąć na boczny tor. Zapomniałem dodać tutaj ogłoszenie o kategoriach. Kolejna sprawa Belgian Tripel też pojawia się na kolejnych konkursach - ludzie na pewno go warzyli nawet jako trening do ważniejszych rangą konkursów.
×
×
 • Create New...