Jump to content

Undeath

Members
 • Content Count

  7386
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Undeath last won the day on May 18

Undeath had the most liked content!

About Undeath

 • Birthday 10/29/1988

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Undeath warzone na uboczu
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  ¯\(°o°)/¯
 • Miasto
  Bytom Odrzański

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

9369 profile views
 1. Luzy na uszczelkach - mam tak z jednym kegiem. Do wymiany oringi moim zdaniem
 2. Zawsze są nagrody na wysokim poziomie Więc zapraszamy wszystkich niezdecydowanych!
 3. Użyłem do American Wheat ostatnio na hopstand z Iungą i Chinookiem pl - wczoraj zlewałem na cichą i jest obiecująco. Zobaczymy jak po chmieleniu na zimno.
 4. Trochę mija się to z celem jakby nie patrzeć. Rozrabiałem wczoraj no i ma aromat specyficzny ale czy to jest jakiś mega smród? Dla mnie nie. Nie zwracałem uwagi do tej pory na to. Może macie jakieś wyczulone receptory akurat na ten rodzaj aromatu innego wytłumaczenia nie widzę.
 5. Okej rozumiem. Mogliśmy doprecyzować. Jeżeli nie będzie zaznaczonego stylu piwa będę się starał przed konkursem przedzwonić do danej osoby i dowiedzieć się jaki jest. Zobaczymy w trakcie nadsyłania piw.
 6. No jak nie? W arkuszu zgłoszeniowym piwowar ma podać styl bazowy (tam gdzie oznacza kratkę z stylem zakreślić odpowiedni styl) - zgodnie z tym zostanie zakodowane odpowiednio piwo i do wiadomości sędziów będzie podane jakie to piwo bazowe przed próbowaniem.
 7. Jest sporo zależności. Niestety - czas i warunki transportu chmielu nie służą. Do tego dochodzi słynne przepakowywanie z 5 kg opakowań na mniejsze. Nie mam zielonego pojęcia jak to robią sklepy ale w tym momencie traci się najwięcej aromatu. Miałem chmiel z browaru z paczki 5 kg odsypany, który sam sobie zgrzałem próżniowo i trzymałem w zamrażarce - aromat miał boski. Ten sam chmiel z sklepu był już tragiczny. Fakt jest taki, że chmiel się utlenia gdzieś po drodze w sklepach i dostajemy co dostajemy. Dlatego wolę robić akcje z paroma osobami i mieć popakowany przez siebie chmiel.
 8. Sklepy też kontraktują chmiel. BA mało tego bierze zawsze więcej na kontrakcie dla siebie i sprzedaje to w ofercie hurtowej dla nowych browarów po wyższej cenie.
 9. W okolicy nie masz pól gdzie leją jako nawóz gnojówkę? Dziękuje, że uważasz mnie za kogoś ważnego muszę teraz uważać żeby w samozachwyt nie wpaść, albo co gorsza sodówka nie odwaliła XD To jest miejsce gdzie się czerpie od każdego wiedzę - mniej i bardziej doświadczonych (nie raz Ci pierwsi pokazali, że pewnymi swoimi spostrzeżeniami na które już starsi stażem nie zwracali uwagi można udowodnić pewne tezy). Jest to też miejsce gdzie staramy się zachować pewien poziom wypowiedzi, stąd mój przytyk i to nie jakiś kosmicznie złośliwy - nie róbmy z tego miejsca drugiej jewarzywki. Obrażanie się to ścieżka donikąd jeżeli chcesz zgłębić wiedzę. Sam nie raz doświadczyłem nonszalanckiego zachowania od starszych stażem użytkowników ale dało mi to pewną lekcję - zanim spytam o coś najpierw robię chociaż minimalne rozeznanie w temacie. Pierwsze dwa tematy z googla po wpisaniu "chmielenie na zimno" rozwiały by Twoje wątpliwości i potwierdziłyby Ci to zdanie wcześniej:
 10. Ogarnij podstawy piwowarstwa i wyrażaj się bo gnój to na polu masz. Chmiel jest antyseptyczny i nie przenosi bakterii oraz ogranicza ich rozwój. Jakby dawał "gnój" to by chyba żaden browar go nie ładował do piwa.
 11. Takie samo jak przy przelewaniu na cichą.
 12. Żeby to działało to okno musisz mieć otwarte w innym pokoju - nie w tym co warzysz.
 13. Komin masz, a wentylacje w nim? Ja tu widzę parę wyjść - wentylacja wymuszona czyli robisz otwór na zewnątrz i montujesz wiatrak na przycisk podczas warzenia. Tak jak koledzy piszą żeby zachowany był ciąg - otwierasz okno obok w pokoju i robisz otwory w drzwiach jak do łazienki. Drugie wbijasz się do wentylacji w kominie i też wiatrak na tej samej zasadzie. Trzecie jakie mi się nasuwa - przemebluj warzelnie Przesuń bliżej okna i warz przy otwartym. Co do skraplacza - na forum jest taki domowy skraplacz zrobiony z rury PCV poszukaj bo mi się nie chce.
 14. Przeklejka została z poprzedniego W browarze także pozlewane zostały warki APA do kegów, oraz Red Ale 11 litrów zabutelkowanych wersjii na Trois, 11 przelane na płatki dębowe sherry oloroso. Druga warka 10 litrów rozlanych do butelek, a do 11,5 poszedł dodatek 8 g kolendry oraz 5 g Aframonu moczonych w rumie. Wczoraj też miałem małego achtunga - wiadro do którego zlałem Red Ale z kolendrą i aframonem na kraniku zaczęło ciec i tak poszło jakieś 2 litry piwa w niebyt. Piwo przelałem do wiadra do rozlewu na poduszkę CO2 i dziś będzie rozlew jego. No niestety nie posiedzi sobie z tymi dodatkami.
 15. 8.03.2019warka 318 American Wheat (receptura własna) SKŁAD: Malteurope Mep@pils -5,5 kg Litovel Pszeniczny - 2,5 kg Iunga 11% - 55 g Cascade pl 2018 8% -30 g Chinook pl 2018 8,5% - 30 g Drożdże: SDS obydwa wiadra gęstwa bezpośrednio po AIPA. Śrutowanie: 8 kg w kilka minut. ZACIERANIE: woda do zasypu - 28l 69C- 45' podgrzewanie 8 minut 74-15' 5' - 76C mash out WYSŁADZANIE: 10+10+10 = około 30 litrów z korektą 11 ml kwasu mlekowego do 5,2 pH GOTOWANIE 70': 70' Iunga 25 g 0' w 70 C po 30 g Iungi, Cascade i Chinook Po gotowaniu parametry piwa: Wyszły 42l o gęstości 12 blg przy wydajności 66% oraz IBU 22 Odczyt z refraktometru: 12,5 Brix SG: OG - 1.048 Chłodzenie chłodnicą zanurzeniową do 19C w 25 minut około 250 litrów. FERMENTACJA: 318.1 21 litrów Planowana burzliwa: 21C-12 dni Cicha z Cascade pl i Chinook pl FG - 1.01? wiadro I 318.2 21 litrów Planowana burzliwa: 21C -12dni Cicha Iunga, Cascade i Chinook FG - 1.01? wiadro II [EDIT] - Czas 5,5 h
×
×
 • Create New...