Skocz do zawartości

Undeath

Members
 • Zawartość

  7298
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana Undeath w dniu 7 Listopad 2018

Użytkownicy przyznają Undeath punkty reputacji!

O Undeath

 • Urodziny 29.10.1988

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Undeath warzone na uboczu
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  ¯\(°o°)/¯
 • Miasto
  Bytom Odrzański

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Ostatnie wizyty

8734 wyświetleń profilu
 1. Undeath

  Czy citra zdominuje zapach?.

  Nie do końca. W aromacie też potrafi wprowadzić cytrusa i trochę żywicy. Citra nie zdominuje wszystkiego zwłaszcza, że Simcoe i Mosaic też lubią przykrywać swoim zapachem inne chmiele. Raczej to się wszystko ładnie razem uzupełni.
 2. No, że nie będzie to piwo konkursowe, a także może pojawić się siarka w aromacie. Drożdże winne też dłużej się układają. Bayanusy w miarę czysto przefermentowują piwo oczywiście jest ale piwo jest wtedy dość puste i nijakie. Piłem stouta IPA itp. na tych drożdżach i brakowało typowo piwnych estrów, piwa były odfermentowane głęboko i były puste w smaku.
 3. Bayanusy czyste najlepiej, a jak nie będzie to bez znaczenia jaki szczep. Ewentualnie jakby mieli możesz pokusić się o drożdże szampańskie.
 4. Szukaj bayanusów jak nie znajdziesz piwowarskich. Powinny dać radę choć to nie będzie cud miód piwo.
 5. Widzisz, a jakbyś robił w balonie szklanym to byłby odpowiednio kwaśny XD Więc to nie paranoja!
 6. Uwarz teraz na samej mieszance Roeseale. Nie rób fermentacji najpierw kviekami, bo blend zawiera sacharomyces i one ruszą w pierwszej kolejności. Po koło miesiącu uruchomią się bretty, dofermentowujace resztki cukrów i dając derkę, a na koniec po 6-7 miechach wjadą bakterie i wtedy temp. koło 30C nie będzie zła. Gorzej z utlenieniem takiego piwa im wyższa temp. tym szybciej zachodzi - ważne by drożdże i bakterie zbudowały sobie błonę na wierzchu i nie likwidować jej. Szkło to najlepsza opcja moim zdaniem. Spróbować możesz jak nie wyjdzie to najwyżej się wstrzymasz. Możesz też pomyśleć o lodówce styropianowej. Nową warkę warzysz po upałach i lejesz do tego samego balona. Wpadnij do Szynkarnii w sobotę na bitwę to zdegustujesz lambika podobnym sposobem robionego (do 25C temp. latem dochodzi).
 7. Generalnie jak nie miałeś korka dobrze zabezpieczonego przed tlenem to nie powinieneś się dziwić infekcji. W tych balonach te nakładki są do bani - polecam poszukać silikonowe zamknięcie, które powinno odciąć dostęp tlenu trochę. Czesław Dziełak sprzedał też patent jak zabezpieczyć na dłuższe leżakowanie takie piwa - zalać woskiem/parafina/woskiem pszczelim. W każdym piwie mamy bakterie i dzikie drożdże, musimy utrzymać ich populacje na niskim poziomie i nie dać im się rozwinąć , tutaj widać miały na to sporo czasu. No widzisz czyli nie tylko ja psioczę na ich chmiel. Nie wiem co się porobiło z nimi ale chmiele 2017 z TB to nieporozumienie jest.
 8. Jeżeli uważasz, że fermentacja przebiegła dobrze, a z tego co piszesz to na to wygląda, to nie widzę innej winy jak słaba jakość chmielu. Gdzie kupiłeś ten Eukanot? Ostatnio mój kupiony w TB był tragiczny - nic od siebie nie dał w piwie, do tego w aromacie trawa wychodziła. Może u Ciebie poszła goryczka z niego?
 9. Tak - jeżeli dostaniesz dzikich drożdży, które naprodukują fenoli i podbiją Ci fenolowo goryczkę. To nie Twój przypadek z tego co piszesz, po prostu przegiąłeś z chmielem. Co było w tych 200 g? Na cichej oddał któryś jeszcze goryczki, a na 23 litry to całkiem spora dawka. Możliwe, że fermentacja przebiegła źle i taki efekt wyszedł.
 10. Undeath

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  No jak w smaku i zapachu nie ma nic podejrzanego to nie infekcja. Myślę, że to wina drożdży: Ludzie piszą, że potrafią stanąć w trakcie fermentacji by potem sobie ruszyć jakby nigdy nic i zejść dojść płytko. Więc nie doszukiwałbym się infekcji na siłę tylko zweryfikował fermentacje, bo jak widać to ona miała tu znaczenie.
 11. Undeath

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  A jaki szczep dokładnie? Wiele szczepów angielskich ma tendencje do dofermentowania piwa jeszcze w butelkach po przelaniu. Powtarzaj do skutku po prostu, tyle że schłodź mocno piwo i jeżeli po schłodzeniu w okolicę 0 (takie temp. że jest to możliwe) nie będzie się wypieniać to otwórz kapsle i przenieś do cieplejszego tak by powoli się gaz uwalniał z piwa. Powinno szybciej wygazować piwo.
 12. Undeath

  Zamykarka do puszek Piwnych Puszkopol

  Faktycznie. Myślałem, że to ta sama osoba robiła. Ten z Puszkopola polecali na wędzarniczej braci do konserw, do piwa nikt nie wspomina jak się sprawia.
 13. Undeath

  Zamykarka do puszek Piwnych Puszkopol

  PSPD coś takiego robiło na konferencje we Wrocławiu: https://pspd.org.pl/blog/2018/09/27/piwo-domowe-puszkach/ Może i mały rozgłos to miało bo konferencja zamknięta ale z tego co słyszałem dało to radę.
 14. Undeath

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  Nie koniecznie to infekcja związana z zakażeniem bakteryjnym. Może miałeś jakiś słód zarażony fusarium lub innym grzybem, który powoduje gushing. Dodatkowo pytanie czy odfermentowało Ci odpowiednio piwo? Może za wcześnie przelałeś na cichą lub do butelek, a drożdże dojadły jeszcze cukry w młodym piwie, stąd pienienie się.
 15. Undeath

  Napowietrzanie brzeczki kamieniem i inhalatorem

  Ja napowietrzam 7 minut i w trakcie przy 21 litrach zazwyczaj pryskam parę razy starsanem w pianę i się redukuje znacznie. Do końca natlenienia robię tak z 2 razy. Raz tylko wyszło mi z wiadra gdzieś koło 6 minuty jak nie dopilnowałem.
×