Jump to content

eresz

Members
 • Content Count

  162
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Diabli Wzięli
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  30+
 • Miasto
  Lipno

Kontakt

 • Imię
  Robert

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Robił ktoś to piwo kobiece na sokach z resztek amerykańskiej pszenicy?
 2. Hej, chciałem Wam pokazać moje dzisiejsze doświadczenie z typowym BIAB, czyli worek i garnek. Kupiłem firanę woalową i rozciąłem, otrzymując kwadrat mieszczący się do 30l garnka. WARZENIE BIAB Z WYSŁADZANIEM: 1. zagotowałem 15 litrów wody do odp temp 2. Otuliłem garnek od wewnątrz moją firanką z woalu 3. Wsypałem słody, w sumie 4,25kg. Temp ustaliła się jak widać, przetrzymałem 60 minut, oczywiście temp z czasem spadała, ale bez szaleństw 4. Po godzinie podgrzałem, chwilę potrzymałem, odcedziłem worek.
 3. eresz

  eresz

 4. Chyba tego nigdy nie zrozumiem w BIAB-ie. Przecież młóto po takim zacieraniu jest całe nasiąknięte cukrami, dlaczego więc nie chcieć tego wysłodzić? Jaką masz wydajność na swoim sprzęcie? wydajność średnia, z 4kg słodu wychodzi 20l piwa 10blg ale pierwsza próba tragiczna, bo nie wiedziałem ile wody wlać na początek i wyszło 19l piwa 8,5 blg,każde następne już wyżej mogę tylko dodać, że poprzednio warzyłem w lodówce i z wysładzaniem mi wychodziło podobnie, rzadko miałem 11blg, może czas zacząć sprawdzać ph wody i chemicznie ją ulepszać...
 5. podgrzewam gazem, tak więc muszę siedzieć i pilnować temp., a do tego regulator PWM, jak widzę, że w fermentorze na górze rośnie (albo spada) poziom wody
 6. W końcu znalazłem czas, żeby złożyć zestaw podobny do autora wątku. Pojechałem po taniości, żadnego wiercenia, wlewam 30 l wody i suche słody do fermentora, woda podgrzewana gazem jest zaciągana przez pompkę do ponacinanego fermentora. A ja siedzę sobie jak król i regulatorem PWM (dzięki Gwynbleidd) kontroluje ssanie pompki jak widzę że poziom wody rośnie. Cały luksus polega na braku wysładzania, czasowo zacieranie 1h w 68C i 10 min w 76C z chmieleniem wyszło 3,5h. Następnym razem dodam grzałkę nurkową do podgrzewania wody, to jeszcze urwę z 15 min. edit: post i zdjęcia pisane z komórki, g
 7. To i ja się podłącze pod temat, czy taki sterownik stc-1000 uciągnie grzałki 4 kW?
 8. Nie nie nie mylisz wszystko rajstopę na głowę zakładasz mówisz, że to napad a owoce i chmiel same uciekają płacąc klarownym piwem! Serio ciężko pomyśleć, albo poszukać? http://www.piwo.org/topic/410-chmielenie-na-zimno/?p=207847 A to tak się robi, widzisz, a u ola widziałem zdjęcia z nałożoną rajstopą na wiadro i dlatego też nie mogłem sobie tego wyobrazić
 9. Nie kumam na czym polega to zlewanie przez rajstopę. Na które wiadro ją nakładasz? I jak ściągasz wężykiem?
 10. Ale wiesz, że to jest termometr z Biowinu do wędzarni i jego dokładność to +- 5oC ? Wrzenie brzeczki przy gotowaniu pokazuje przy 102 C, taka różnica nie jest to dla mnie problemem.
 11. Zabutelkowałem, ten normalny smak mnie przekonał, że warto spróbować. Czekać nie ma sensu, otworzyłem pojemnik, dostarczyłem tlenu, tylko bym pogorszył sprawę, za dwa tygodnie się okaże, najwyżej wyleję.
 12. No właśnie nie za bardzo mam możliwość zrobienia zdjęcia. Tlenowiec po burzliwej ponieważ nie robię cichej, tylko wszystko stoi w jednym wiadrze przez dwa tygodnie. Ale chyba zabutelkuję, jak po nagazowaniu będzie kwaśne to wyleję.
 13. Wyhodowałem tlenowca, po 2 tygodniach w fermentorze, sama burzliwa, us-05, piwo pod korzuszkiem w smaku normalne. Butelkował ktoś takie piwo? Jak odetnę tlen przez zakapslowanie to powstrzymam rozwój infekcji?
 14. Podrzuć linka który wziąłeś. http://pl.aliexpress.com/item/hand-held-RSG-100ATC-Black-Brix-Beer-Sugar-Wine-Wort-Wine-milk-0-32-Refractometer-Tools/32234618190.html?spm=2114.13010608.0.59.cRBWZ2 edit: dopiero teraz zauważyłem, że ja płaciłem coś ponad $16, a teraz cena na aukcji $31. Musiałem w jakąś promocję wskoczyć to nie wiem, czy teraz się to opłaca.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.