Jump to content

annura

Members
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

About annura

 • Birthday 10/31/1981

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2010
 • Liczba warek
  10
 • Miasto
  wrocław

Kontakt

 • Imię
  Paweł
 1. witam, czy z tymi garnkami ocynkowanymi to prawda, że się nie nadają? czy ktoś warzy w takim? np.: http://allegro.pl/garnek-kociol-ocynkowany-36-cm-29-l-myszkow-i2260069376.html chcę sobie sprawić większy garnek i znajomy chce mi dać właśnie taki ocynk ale jak się nie nadaje to dam sobie z nim spokój.
 2. Witam, chciałbym uwarzyć żytnie w składzie: Słód żytni 2,2 kg Słód pilzneński 1 kg Słód monachijski 0,8 kg Słód karmelowy jasny 0,2 kg Chmiel Lubelski, granulat, 25 g wb-06 czy zacieranie jak z receptur na wiki.piwo.org będzie dobre:(http://www.wiki.piwo...%84ski_(admiro) dziękie za pomoc.
 3. Wrzuciłem areometr do fermentatora - dobry pomysł, dzięki. Czy lepiej jest zebrać gęstwę, przemyć i wykorzystać tylko żywe czy można po dekantacji piwa zalać poprostu drożdże świeżą porcją brzeczki (taki sam gatunek piwka - pszeniczne jasne wb-06)?
 4. Witam, - czy używał ktoś gęstwy wb-06 z fermentacji ciemnego do jasnego pszeniczniaka? i odwrotnie? - jak zmierzycie °Blg i jest ok 2-3°Blg to sprawdzacie zawsze po 1-2dniach ponownie czy zlewacie od razu do butelek bez obawy na granaty? Pozdrawiam
 5. po pięciu dniach fermentacji 5°Blg po siedmiu dniach fermentacji 5°Blg po dziesięciu dniach fermentacji 4°Blg po jedenastu dniach fermentacji 4°Blg - zlałem na cichą.
 6. Dry Stout zacierałem wg postu #28 pale ale 68°C - 60' reszta słodów 68°C - 15' wyszło mi 11°Blg przed zadaniem drożdży po pięciu dniach fermentacji 5°Blg po siedmiu dniach fermentacji 5°Blg Martwi mnie wysokie BLG czy wszystko jest ok? Zamieszałem fermentatorem poczekam jeden dzień jak nie będzie zmiany BLG to zamierzam zlać na cichą. Co radzicie? Przez zamieszanie fermentacja chyba ruszyła bo widać ponowne "bulganie".
 7. Gęstwę zamierzam wykorzystać do miesiąca więc zrobię jak radzicie (zleję wszystko z fermentatora). Jakie piwko najlepiej zrobić po Dry Stoucie? Jakieś ciemne, które można robić na S-04? Czy jasne piwo też można?
 8. Witam, chcę zebrać gęstwę z Dry Stout (słód pale ale, słód czekoladowy, palony jęczmień, płatki jęczmienne, chmiel EKG) na drożdżach suchych S-04. Żeby niczego nie popsuć proszę fachowców o sprawdzenie/weryfikację/podpowiedzi przy zbieraniu gęstwy: Gdy drożdże zakończą pracę na burzliwej, przeleję piwko na cichą. Gęstwę na dnie, chochlą zbiorę do dużego słoika (postaram zbierać czystą szarą masę). Do słoika z zebraną gęstwą naleję czystej, przegotowanej wody (ostudzonej do ok. 20°C), przemieszam i czekam aż drożdże osiądą na dnie. Gdy drożdże osiądą wylewam wodę i nalewam świeże
 9. Zdobyłem zestaw surowców do Dry Stout wraz z instrukcją warzenia. Słodów i ziarna jest razem ok. 4kg. Instrukcja: "do 16litr wody wsypać słód Pale Ale, zacierać w temp. 68stC do negatywnej próby jodowej. Dodać palone ziarno jęczmienia, słód czekoladowy, płatki jęczmienne i zacierać 15-20min. Podgrzać do 76stC i wysładzać 12litr wody w 76stC. Chmiel EKG 60min. 6g/1litr glukozy przy butelkowaniu." 1. Nie mam wskaźnika skrobi. Ile czasu należy zacierać w 68stC? 2. Dopiero po próbie jodowej wsypuję resztę słodów? zacierać wszystko również w 68stC? 3. Czy tydzień burzliwej i tydzień cic
 10. Ja zrobiłem sobie filtrator z 0,5m giętkej rurki Pex/Al/Pex, fi16x1 z Castoramy (atest PZH, do ciepłej wody użytk.), naciąłem ją kilka razy brzeszczotem, wygiąłem w kształt jaja, że ładnie siedzi mi w wiadrze i końce rurki podłączam do trójnika (szybki montaż na nakrętki), a trójnik z redukcją do kranika. Wszytko zmontowałem w sklepie (oprócz nacinania). Mogę podesłać jakieś foty na maila jakby ktoś chciał to zobaczyć.
 11. Dobra nie ma co kombinować przy drugiej warce bo nie wiadomo co wyjdzie. Zrobię z zestawu surowców na Stout, będę miał instrukcję zacierania itp. Dzięki za pomoc wszystkim.
 12. Nie chcę żeby dawało spalenizną, ale żeby było lekko słodkie, lekko goryczkowe i leciutko spalone, nutka dekadencji też się przyda ;] Czy z przepisu z postu #22 wyjdzie coś podobnego?
 13. Dobra zrobię na prosto żeby nie komplikować. Podsumowując na 20 litrów: Słód jasny pilzneński4kg Słód Weyermann Caraaroma® 0.25kg Słód Weyermann Carafa® I 0.25kg (czy to nie jest palony?) Płatki jęczmienne 0.5kg Chmiel aromatyczny Lubelski 30g Drożdże piwowarskie Safale S-04 Zacier 5x3=15litr, 67°C - 60' Gotowanie lubelski 30g - 60' (nie mam marynki) Wysładzanie: 15(zacier) - 4(słód) - 3(gotowanie) = ~12 litrów do wysładzania Podczas filtracji zawrócić ok~3 litrów czy aż zobaczę wyraźną różnicę w "czystości"? Nie robiłem nigdy ciemnego. Czy będzie dobrze?
 14. Dzień dobry, Podepnę się tutaj jeśli można. Planuję drugą warkę: Stout 12°Blg na ~20 litrów (zmodyfikowany przepis z homebrewing) Słód jasny pilzneński4kg Słód Weyermann Caraaroma® 0.25kg (w przepisie jest 0,1kg) Słód Weyermann Carafa® I 0.25kg (przepisie jest 0,3kg) Płatki jęczmienne 0.5kg (przepisie jest 0,4kg) Chmiel aromatyczny Lubelski 30g Drożdże piwowarskie Safale S-04 Jakie temperatury zacierania proponujecie? Jak chmielenie? Z góry dziękuję.
 15. może bulkać w najlepsze gdy fermentacja się skończyła? i przy okazji: Moja pszenica po gotowaniu miała 11°Blg. Po 7 dniach fermentacji (WB-06) chcę zmierzyć ponownie °Blg (bo nie bulka od dwóch dni). Czy jak będzie w granicach 3°Blg to mogę już butelkować czy czekać jeden dzień i zmierzyć ponownie? (nie chcę cichej).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.