Jump to content

Marjan

Members
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

 1. Za czystej ciekawości, jaki ty masz fermentator że te drożdże wolą się wyprowadzić? Jeśli zdezynfekowałeś pokrywę to chyba nie ma sensu wyjmowania jej i dezynfekcji. Wyjmij rurkę upuść piany i tyle. Przynajmniej ja tak myślę.
 2. Nie na urlopie tylko strajkować im się zachciało. Jeśli dobrze pamiętam.
 3. Fermentacja jak w każdym piwie do póki nie zejdzie °Blg . Potem na cichą przynajmniej tydzień. Do picia nadadzą się około tydzień-dwa po butelkowaniu jak tylko się nagazują, a dobre będzie po około miesiącu.
 4. Bezedura. Ja przelewałem na cicha i piwo straciło praktycznie drożdżowy posmak. Tylko trzeba pamiętać o higienie i będzie super piwko.
 5. I tak wszystko rozwala tekst z bulgotaniem Przez chwile czułem się jak bym znowu oglądał ostatnie minuty meczu z wczoraj
 6. 7% będzie miało Trafiły CI się super drożdże i dobrze brzeczkę zrobiłeś. Jak mistrz piwowarstwa
 7. Może za zimno im? Wiesz drożdże na początku refermentacji dobrze potrzymać w ciepełku i dopiero po 3-5 dniach do zimniejszego miejsca.
 8. To tak mniej więcej potrzymałem. Zawsze chciałem zrobić oryginalne piwo Dziękuje za pomoc i zabieram się za wysładzanie bo jestem już po mash out.
 9. No to ja się zabije chyba... Carahell to co za słód? NA wiki nie ma w ogóle innego słodu niż Pale Ale więc taka mała wpadka może się chyba zdażyć nie? W końcu ten słód to tylko 0,2 KG. Dobra odnalazłem to jest słód karmelowy. No cóż na błędach się człowiek uczy. Ciekawe czy to znacząco wpłynie na smak...
 10. Super Miałem zamiar potrzymać z 20 minut Dzięki wielkie, nawet nie wiedziałem, że tak mogę się wystraszyć w czasie warzenia piwa.
 11. Witam! Jestem w trakcie warzenia Pale Ale z zestawu z BA. Po negatywnej próbie jodowej dodałem ciemne słody i zastanawiam się ile muszę teraz trzymać cała tą miksturę w okolicach 68 stopni? Z góry dziękuje za pomoc.
 12. Specjalnie dla ciebie zjem dziś aronię i zobaczę czy daje uczucie cierpkości w gardle
 13. Ja nie długo będę się zabierał do warzenia tego samego zestawu, dziś kupuję butlę gazową co by mi się nie skończyła w połowie warzenia, bo bym chyba oszalał. Mam pytanie ile wody daliście do chmielenia i jakie mieliście proporcje woda:słód ?3:1?
 14. Dobra, dobra Do tego nie w każdym piwi podstawą jest słód jęczmienny. Pszeniczne na ten przykład. Nie będę się pyszczył co do porównywania piwa do muzyki. Dla mnie ciemne piwo do jazz a jasne koncernowe to pop, czyli najabrdziej dostępne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.