Skocz do zawartości

leech

Members
  • Zawartość

    1118
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Piwowarstwo

  • Miasto
    Poznań

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. leech

    Ciekawe aukcje na allegro.

    Faktycznie, jedno zdjęcie jest emalii, dwa z nierdzewki (czyli ER2)
  2. leech

    Ciekawe aukcje na allegro.

    Kociołek z nierdzewki za 199 https://www.mall.pl/sokowniki/steba-garnek-elektryczny-er-1?utm_source=convertiser&amp=&utm_medium=affiliate&utm_campaign=convertiser&utm_content=EB023&utm_term=626391&cvrid=2578.price_comparison edyta: to jest emalia
  3. leech

    Już Tomcio piwa nie odliczy

    Psy ogrodnika ujadają
  4. leech

    Śrutowanie słodu bez sprzętu

    Słód zawiń w szmatę i tłuczkiem do mięsa go potraktuj
  5. leech

    Gdzie kupić płatki pszeniczne (poza internetami) ?

    Płatki pszenne często w marketach są w osobnych działach ze zdrową żywnością.
  6. Nie wiem dlaczego przyjąłeś 22C za książkową temperaturę? Producent podaje zakres w którym drożdże pracują optymalnie, czyli przeważnie od 15C do ok. 22/24C. Wiadomo, że im niższa temperatura tym czystszy profil.
  7. Jeżeli uwodnienie drożdży w wyższej temperaturze i schłodzenie do temperatury brzeczki jest dla Ciebie zbyt skomplikowane to rób jak uważasz.
  8. Trzecia część eksperymentu, który wrzuciłem wcześniej właśnie tego dotyczy: https://bkyeast.wordpress.com/2013/04/05/part-three-of-the-dry-yeast-series-temperature-differences/ Z wykresu wynika, że standardowe schłodzenie uwodnionych drożdży z 32C do 16C zabija < 20%. Nie ma tragedii, ale lepiej schłodzić drożdże stopniowo, np. poprzez dolewanie małych porcji brzeczki do drożdży.
  9. Producent zaleca optymalną temperaturę dla uwodniania drożdży i optymalną do fermentacji już uwodnionych drożdży. Nie widzisz różnicy?
  10. Dobra to byłaby gdyby żywotność drożdży była na poziomie przynajmniej >50%, a wg wykresu jest to ok 20% czyli bardzo źle.
  11. przeczytałeś o eksperymencie, który wrzuciłem wyżej? Ani starter, ani brzeczka poniżej 12Blg nie jest dobra dla sucharów.
  12. a co w tym ciekawego? Podczas referementacji masz już uwodnione drożdże na które takie ciśnienie osmotyczne nie robi wrażenia.
  13. Może ten wykres Cie przekona: w tym eksperymencie: https://bkyeast.wordpress.com/2013/03/13/more-on-yeast-rehydration/
  14. Ja z kolei nie mogę doczekać się odpowiedzi od kolegi Miniak czy dostałem swoją metryczkę, czy kogoś innego w kat. Hefeweizen. Na metryczce jest 35 pkt., co wg wyników daje IV miejsce, a nie ma mnie w pierwszej szóstce.
×