Skocz do zawartości

WiHuRa

Members
 • Zawartość

  5196
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  49

Ostatnia wygrana WiHuRa w Rankingu w dniu 24 Styczeń

WiHuRa posiadał najczęściej polubioną zawartość!

O WiHuRa

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Czarny Ryś
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  117
 • Miasto
  Krasne

Kontakt

 • Imię
  Wojciech
 • Strona www
  http://www.facebook.com/CzarnyRys

Ostatnie wizyty

15131 wyświetleń profilu
 1. Zobacz ogłosznie Śrutownik na napęd do wiertarki Śrutownik firmy Corona, oryginalny koszt zasypowy na 1kg, dodatkowy koszt z butli do wody (mieście się prawie 10kg), wkręcona śruba oraz zamontowany osprzęt do podłączenia napędu z wiertarki. Sprawny, ześrutuje jeszcze wiele kg słodu. Koszt przesyłki kurierem około 20 zł, Paczkomat będzie trochę tańszy. Możliwy odbiór osobisty w Rzeszowie i okolicach. Ogłaszający WiHuRa Data 18.11.2017 Cena 180,00 zł Kategoria Sprzęt  
 2. Śrutownik na napęd do wiertarki

  Pozostało: 4 dni i 23 godziny

  • SPRZEDAŻ
  • Nowy

  Śrutownik firmy Corona, oryginalny koszt zasypowy na 1kg, dodatkowy koszt z butli do wody (mieście się prawie 10kg), wkręcona śruba oraz zamontowany osprzęt do podłączenia napędu z wiertarki. Sprawny, ześrutuje jeszcze wiele kg słodu. Koszt przesyłki kurierem około 20 zł, Paczkomat będzie trochę tańszy. Możliwy odbiór osobisty w Rzeszowie i okolicach.

  180,00 zł

 3. grainfather

  To jest raczej zimny osad. Tworzy się dopiero w trakcie chłodzenie na chłodnicy przeciwbieżnej a rozumie taka jest w GF? Też tak mam na wymienniku, nie przejmuj się tym, piwo wyjdzie smaczne jest nie zawalisz czegoś innego.
 4. "100% peated ale" czyli torf w piwie

  Zdarzyło mi się 2 razy po 100% Peated użyć gęstwy, piwa lekkie. Nie zauważyłem żadnych posmaków torfowych, 100-150 ml czystej oddzielonej gęstwy na 20-25l piwa.
 5. "100% peated ale" czyli torf w piwie

  Generalnie takie piwa zaciera się na wytrawnie, piwo i tak będzie miało złudzenie pełni dzięki mocnej wędzonce.
 6. "100% peated ale" czyli torf w piwie

  Robicie jeszcze 100% Peated? U mnie w browarze wersja 6, tym razem mix po 1kg słodu CM, Fawcett i Bestmalz. Swoją drogą co za piękne czasy, w jednym sklepie 4 różne słody wędzone torfem (jeszcze był Viking Malt). OG 10 Plato więc ma być lekko i sesyjne. Drożdże FM12 W szkocką kratę. Dam znać jak wyszło.
 7. Browar Czarny Ryś

  Zapowiadany #117 Owsiany Stout już na fermentacji Część warki pójdzie na wersję Coffee (cold brew). W ruch poszły FM12 W szkocką kratę.
 8. Nowe opcje dostawy: w najbliższych 3 tygodniach będę 2x w WARSZAWIE a początkiem grudnia też odwiedzę KRAKÓW. Mogę podrzucić sprzęt do wymienionych miast.
 9. Wszystkie zdjęcia są w ogłoszeniu, widzisz je? Nie, sprzedaje wymiennik jako komplet.
 10. Zobacz ogłosznie [wyprzedaż] Sprzęt do warzenia Powód wyprzedaży: Bynajmniej nie porzucam warzenia w domu. Sprzęt idealny do warzenia 40l warek, teraz już nie warzę dużo a dwa już praktycznie wogóle takich dużych warek. Niech sprzęt posłuży w rozwoju innego browaru domowego. Aktualnie będę budował lub kupował coś w stylu "All in one". MOŻLIWOŚĆ KUPIENIE OSOBNO RÓŻNYCH ELEMENTÓW. TYLKO ODBIÓR OSOBISTY (RZESZÓW I OKOLICE)! Tak działa cały zestaw: Taboret gazowy + butla 11 kg - 100 zł komplet Taboret 40x40 cm, 7,5kW, używany, stan dobry. Butla 11kg, częściowo napełniona, reduktor do butli oraz wąż. Garnek 50l z osprzętem - 550 zł Solidny, ciężki, grube dno, uchwyty do przenoszenia, pokrywka, kran KO 1/2 skręcany, od wewnątrz śrubnek i hop stoper. Wyjście na zaworze mogę zamienić na króóciec KO 1/2 (zamiast kamloka). Cooler do zacierania - 300 zł Pojemność 52l, kran KO 3/8, filtrator z rurek do ciepłej wody - rozbierany, od spodu nacięcia, dobrze utrzymuje temperaturę zacieru. W zestawie deszczownica. Zestaw chłodzący (wymienik ciepła, pompa, kontroler obrotów) - 450 zł komplet Konstrukcja zbudowana z rurek PCV, pompka 12V, kontroler obrotów pompki, wymiennik ciepła 24kW wraz z podłączeniami, szybko złączki do podłączenia wody, wyjścia wejścia na kamlokach plastikowych, w zestawie również węże silikonowe do podłączenia. Śrutownik - cena 200 zł Firmy Corona, oryginalny koszt zasypowy 1/2, dodatkowy koszt z butli do wody (mieście się prawie 10kg), wkręcona śruba oraz zamontowany osprzęt do podłączenia napędu z wiertarki. Sprawny, ześrutuje jeszcze wiele kg słodu. Ogłaszający WiHuRa Data 13.11.2017 Cena 1.600,00 zł Kategoria Sprzęt  
 11. [wyprzedaż] Sprzęt do warzenia

  Zakończony czas wyświetlania ogłoszenia

  • SPRZEDAŻ
  • Używany

  Powód wyprzedaży: Bynajmniej nie porzucam warzenia w domu. Sprzęt idealny do warzenia 40l warek, teraz już nie warzę dużo a dwa już praktycznie wogóle takich dużych warek. Niech sprzęt posłuży w rozwoju innego browaru domowego. Aktualnie będę budował lub kupował coś w stylu "All in one". MOŻLIWOŚĆ KUPIENIE OSOBNO RÓŻNYCH ELEMENTÓW. TYLKO ODBIÓR OSOBISTY (RZESZÓW I OKOLICE)! Tak działa cały zestaw: Taboret gazowy + butla 11 kg - 100 zł komplet Taboret 40x40 cm, 7,5kW, używany, stan dobry. Butla 11kg, częściowo napełniona, reduktor do butli oraz wąż. Garnek 50l z osprzętem - 550 zł Solidny, ciężki, grube dno, uchwyty do przenoszenia, pokrywka, kran KO 1/2 skręcany, od wewnątrz śrubnek i hop stoper. Wyjście na zaworze mogę zamienić na króóciec KO 1/2 (zamiast kamloka). Cooler do zacierania - 300 zł Pojemność 52l, kran KO 3/8, filtrator z rurek do ciepłej wody - rozbierany, od spodu nacięcia, dobrze utrzymuje temperaturę zacieru. W zestawie deszczownica. Zestaw chłodzący (wymienik ciepła, pompa, kontroler obrotów) - 450 zł komplet Konstrukcja zbudowana z rurek PCV, pompka 12V, kontroler obrotów pompki, wymiennik ciepła 24kW wraz z podłączeniami, szybko złączki do podłączenia wody, wyjścia wejścia na kamlokach plastikowych, w zestawie również węże silikonowe do podłączenia. Śrutownik - cena 200 zł Firmy Corona, oryginalny koszt zasypowy 1/2, dodatkowy koszt z butli do wody (mieście się prawie 10kg), wkręcona śruba oraz zamontowany osprzęt do podłączenia napędu z wiertarki. Sprawny, ześrutuje jeszcze wiele kg słodu.

  1.600,00 zł

 12. Zapraszamy na III Zlot Piwowarów Domowych oraz połączony z nim VI Karpacki KPD. Podobnie jak w poprzedniej edycji wymogiem zgłoszenia piwa do konkursu będzie obecność w Zlocie. Do uzupełnienia na bieżąco pozostanie: program zlotu, zapisy na zlot, formularz dla startujących w konkursie, regulamin konkursu wraz z nagrodami. Szczegóły te pojawią się na przełomie roku. Organizator: Karpacki Oddział Terenowy Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych Termin III Zlotu 2018: sobota, 10.03.2018, start 16:00 Miejsce III Zlotu 2018: Klub Zodiak, ul. Mieszka I 48/50, Rzeszów Kategorie VI Karpackiego KPD 2018: 1. Witbier (BJCP 2015 - 24A.) 2. American Pale Ale (BJCP 2015 - 18B.)
 13. Browar Czarny Ryś

  7 sezon rozpocząłem 30.08., brak już zasobów piwnych zmusił do szybkiego warzenia, fermentacja w kegeratorze bo dobrych temperatur jeszcze brak. Wyjątkowo użyłem nowego szczepu, w zasadzie wybór z przypadku, po prostu kupiłem w miarę najświeższą fiolką dostępną w moim ulubionym sklepie - FM54 Gorączka Kalifornijka. Na tych drożdżach zrobiłem 2 warki - #115 Session IPA, które już czeka na chmielenie na zimno oraz dzisiaj #116 APA z Citrą, Cascade i 350g mokrej szyszki (miks Oktawia, Lubelski, Marynka) z domowej uprawy zaprzyjaźnionego piwowara domowego. Co więcej w tym sezonie ? Jest kilka pewniaków choć termin ich warzenia jest bliżej nieznany. Na pewno powstaną dwa piwa na moich ulubionych drożdżach (Scottish/Edinburgh Ale) - Coffee Stout oraz 100% Petaed Ale. Trzeba będzie w tym roku zrobić także kolejnego Fruit Lambic, tym razem w wersji turbo mashing (z ciekawości), pewnie w ruch pójdą wiśnie. W planach jest również choć jedno mocne piwo, w tym sezonie zrobię chyba Wędzonego Portera Bałtyckiego (na słodzie wędzonym bukiem) - chodzi za mną już od bardzo długiego czasu. Sezon ponownie zapowiada się z bardzo małą ilością warek (permanentny brak czasu), coś w okolicach 10 warek. Co więcej niż wymienione style, jeszcze się okaże. Krótki zajawki z warzeń i foto można będzie znaleźć na facebooku - www.facebook.com/CzarnyRys.
×