Jump to content

mirogster

Members
 • Posts

  385
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Miasto
  Amsterdam Nysa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

mirogster's Achievements

 1. Nasuwa mi się 1 sprawa. Wygląda na to, że jesteście 1 malutki krok od fermentacji ciśnieniowej w kegu. Jeżeli ktoś tak chce, potrzebne są jeszcze dosłownie 3 dodatkowe "gadżety": zawór upuszczający ciśnienie (spunding valve), manometr i w środku kega, rurka podwieszona do balonika z nierdzewnej (wlot pod lustrem piwa). Można fermentować w 1 kegu i przetoczyć bez narażenia na kontakt z powietrzem, do drugiego kega.
 2. mirogster

  grainfather

  Dzięki, zajrzę A czy GF ma 2000 i 500W w jednym elemencie?
 3. mirogster

  grainfather

  Pytanie z innej b(rz)eczki. Czy ktoś z szanownych forumowiczów/ek ma może zdjęcie/linka/ jak wygląda zdemontowany element grzewczy z GF?
 4. mirogster

  grainfather

  Nie. Obie grzeją na maxa. Przynajmniej ja tak mam na starym sterowniku.
 5. mirogster

  grainfather

  Pewnie Rigid Inflatable Boat
 6. ... 5 sekund googlania. https://github.com/universam1/iSpindel/blob/master/docs/README_en.md
 7. Czy komuś udało się skonfigurować iSpindla z ThingSpeak i Blynk?
 8. mirogster

  grainfather

  Kurcze, trudno powiedzieć / zgadywać. Sam nie wiem, niby wszystko jest ok. Trzeba eliminować każda "zmienna" po kolei. Słody masz pakowane osobno czy razem? Wrzucasz recepturę do BS i warzysz z nim (wydajność jaka zakłada sklep, profile sprzetowe, timery itp). Może coś z objętościami wody jest nie tak? No albo fakt, jednak coś z tym śrutowaniem nie bangla?
 9. mirogster

  grainfather

  Jakie pH zacieru i jak długo zacierałeś? Sprawdzałeś konwersję wskaźnikiem jodowym?
 10. Wiem, że jakiś czas temu parę osób chciało logować dane do ThingSpeak (TS). Jest to możliwe od wersji firmware 6.1.1. Info jak to zrobić, jest trochę zagrzebane w GitHubie A) Tworzymy konto (jak ktoś nie ma) i kanał na TS. Kopiujemy klucz 'Write API Key' z zakładki 'API Keys' oraz nr z 'ChannelD"' B) W 'Channel Settings' nazywamy i włączamy kilka pól, które chcemy monitorować. Pokażą się automatycznie w 'Private/Public View'. iSpindel wysyła 7 "wiązek" danych: 1. Odchylenie (Tilt), 2. Temperatura, 3. Jednostka temp (C lub F), 4. Poziom napięcia akumulatorka, 5. Blg w SG, 6. Interwał przesyłu danych. 7. Poziom sygnału WiFi (RSSI). Zapisujemy ustawienia. C) W menu konfiguracji iSpindla zaznaczamy 'ThingSpeak', a poniżej: - w 'Token' wpisujemy/kopiujemy klucz 'Write API'; - w Channelnumer z 'ChannelID'. Zapisujemy ustawienia. Sprawdzamy w TS czy wszystko działa (powinno) [emoji481]. Źródło (fotek też), dzięki użytkownikowi WiedeDK: https://github.com/universam1/iSpindel/commit/bc92671758e7729d2c9ff78ed8b58adcf9af5e79
 11. mirogster

  grainfather

  Chodzi o wymóg (prawo Kalifornii - MoreBeer ma tam siedzibę) ostrzegania kupujących przed substancjami rakotwórczymi lub deformującymi płód. Alkohol jest na ich liście, dlatego ostrzegają. Wejdziecie sobie przez Morebeer do linka przy ostrzeżeniu.
 12. Dlatego w profesjonalnych instalacjach używa się różnego kształtu mieszadeł, żeby złoże cały czas było "w ruchu". W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie aby coś takiego sobie zbudować samemu i zmodyfikować cały proces, na bazie silnikow od wycieraczek, zraszaczy itp.
 13. Dzięki, widzę że coś się ruszyło w sprawie elektronicznych sterowników (głównie uzywania malinek). Od bardzo dawna nie przeglądałem głębiej forum, oraz na początku większość bawiła się tylko z Arduino
 14. Pablo, gdzie mogę znaleźć jakieś schematy podłączenia RPi do GF? Gdzieś na githubie? Mógłbyś mnie skierować na jakąś stronke ? Z góry dzięki!!
 15. mirogster

  grainfather

  Nieźle, wygląda całkiem solidnie. A nawet gdyby kiedyś puściły te punktowe spawy na nóżkach, można spokojnie zastąpić je jakimiś śrubami z nierdzewki. Mógłbyś podać jeszcze linka do Ali? [emoji6]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.