Jump to content

mirogster

Members
 • Content Count

  362
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Miasto
  Amsterdam Nysa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mirogster

  grainfather

  Siatka na dno, mozna zapytac użytkownika Lewatywa (można założyć też sitko od herbaty na odpływ rurki przelewu). Są już nawet w sprzedaży fałszywe dna pod kosz i wymiar GF. Co do camlockow, sprawdź na YT David Heath, on podawał jakieś namiary na sklepy (plus komentarze) w Europie.
 2. Niczego nie trzeba ciąć, jeżeli zainstalujesz zwykle gniazdko "od strony" lodówki, i wtyczkę do sieci od sterownika. Sieć---Zewn. Sterownik---Lodówka.
 3. Czy można prosić wszystkich uczestników o takie ustawienie apek (TapaTalk np) żeby automatycznie nie dodawały sygnaturek do każdego posta? Np. "Wysłane z Galaxy, far far away." Jestem zapisany w kilkudziesięciu innych forach, admini grzecznie proszą o coś takiego.
 4. mirogster

  grainfather

  Wystarczy że jakaś zmienna w beerxml jest niezrozumiała dla apki i ta się wiesza. Właśnie dlatego nie kupiłem nowego sterownika. Na iOS podobno jakoś działało. Na Androida apka była zawsze niedopracowana, mimo zmiany programistów, obiecanek itp.
 5. mirogster

  grainfather

  Uszczelka (przejrzysta silikonowa) musi być pomiędzy nakrętka a małym kołnierzem na rurce.
 6. mirogster

  grainfather

  Wysokosc około 4,5 cm; średnica za bardzo nie ma znaczenia. Musi dać się położyć na sicie górnym (lepiej żeby nie "wisiało" na tej tulejce, zakładanej na rurkę odpływu, po zasypaniu słodów i włożenia sita górnego.) Zerknij na moją fote, kilkanaście postów wyżej. Jak masz jakąś drobną siatkę, możesz zrobić z niej stożek, też będzie działać [emoji3].
 7. mirogster

  grainfather

  Każde sitko do herbaty, odpowiednio wysokie, tak żeby "zamykało" odplyw. Pomaga w eliminacji łusek, drobin słodu. Które nie przelatuja na dół (element grzewczy i pompę) i nie zatykają recylkulacji, albo lądują w brzeczce do gotowania. Moje sitko jest z czajniczka do herbaty
 8. Ahh Osobiscie nie stosuje niczego nadzwyczajnego, po prostu zamykam drzwiczki a kabel zostaje przyciśnięty pomiędzy uszczelka a lodówka. Co jakiś czas zmieniam miejsce, żeby nie odkształcić uszczelki.
 9. Przyklejasz ja do ścianki fermentora i obklejasz folia bombelkowa. Można bawić się we wrzucanie do fermentującego piwa, ale różnice w porównaniu z powyższą "metoda" są minimalne. Inni wrzucają do np jakiejś butelki z wodą - to już wyższa szkoła jazdy, żartuje - mierzą temp. roztworu, zupełnie inną od piwa, dodatkowo z inną bezwładnością temperatur.
 10. mirogster

  grainfather

  Nie szkodzi, że na sitku zbierają się drobiny słodu. O to chodzi . W zw.że 1 zdjęcie to 1000 słów, nie mówiąc już o filmie, polecam oglądnięcie tego starego filmiku (od 1:18). Pokazany jest cały proces produkcji brzeczki: zasyp (odpływ musi być wtedy zamknięty), zacieranie, wysładzanie. Porównaj co i jak Od 1:18
 11. mirogster

  grainfather

  Po wsypaniu słodów i pomieszaniu zacieru (likwidacja grud), górne sito powinno lekko dotykać powierzchni. Bo po chwili słód się ułoży i lekko osiądzie. Miałeś za wysoki odstęp pomiędzy sitem górnym i wlotem odpływu. Pompa zasysała powietrze i pianę, zamiast brzeczki (odpływ za wysoko, ponad lustrem brzeczki). Górne sito i tulejka (a na nią sitko od herbaty) zakładana na rurkę odpływu muszą "tworzyć całość".
 12. mirogster

  grainfather

  Dodałbym do listy, jeszcze jakieś dobre, żaroodporne gumowe rękawice .
×
×
 • Create New...