Skocz do zawartości

Szymon_86

Members
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Szymon_86

  Dzielenie brewkitu i rodzaj do miodowego

  Hum.... Dodając zamiast cukru do brewkitu ekstraktu słodowego całość wychodzi cenowo drożej... Więc upewniam się - chodzi o taki ekstrakt ( http://www.homebrewing.pl/ekstrakt-slodowy-wes-bursztynowy-12kg-p-21.html ) ??
 2. Szymon_86

  Dzielenie brewkitu i rodzaj do miodowego

  Ok - zaryzykuję i kupię zestaw (faktycznie warzenie w 5L balonie może być mało efektywne): - Fermentator z kranem i rurką, - pirosiarczan, - kapsle, - kapslownice -na początek, bo tej najtańszej uderzanej się boję (wydaje mi się, że niekoniecznie to uszczelnia), - brewkit, - cukromierz - mam od wina, - słód zamiast cukru (brać piwowarska radzi - świeżak słucha i działa), Teraz jeszcze jedno pytanko: - skoro miodowego nie uzyskam w domu - to który brewkit wybrać, aby przypadł mi do gustu? Lubię piwa w stylu Warka Strong, Okocim Mocne (słodkawe, z mniejszą goryczką, nie jadące strasznie spirytusem, ani też nie rozwodnione - "lury"). Fajny jest też jak dla mnie Gingers -ale raz na x "normalnych" piw;-)
 3. Szymon_86

  Dzielenie brewkitu i rodzaj do miodowego

  Balon mam 5 litrowy - uczyłem się w nim robić wina... Jak widać - fermentator jest niezbędny - już planuję zakup.
 4. Szymon_86

  Dzielenie brewkitu i rodzaj do miodowego

  Miody pitne też bardzo lubię - ale najrzadszy "do picia" to dwójniak -trójniak za bardzo jest już "rozwodniony". Myślałem nad miodem pitnym - jednak trwa to b. długo, a ja chciałbym się uczyć na czymś gdzie rezultaty są widoczne znacznie szybciej;-)
 5. Jestem świeży na forum - więc na początek - witam wszystkich! Mam zamiar nastawić swoje pierwsze piwo - ale zanim zacznę kompletować potrzebne materiały - chciałbym dowiedzieć się co nieco. 1. Czy brewkit np. puszka Coopers'a można podzielić na kilka porcji warzonych w różnych czasach? Otóż mam niewielki balon - i nie wykorzystał bym całej zawartości puszki. Gdybym np. przelał to co pozostanie do sterylnego słoika i odstawił "na później" ? 2. Uwielbiam piwa miodowe - typu "Ciechan miodowy", a także piwa typu "Dębowe mocne" i "Okocim mocne" - jaki brewkit Panowie polecacie, do uzyskania pysznego piwa miodowego, mocnego? Mam do dyspozycji dużo miodu - więc w razie potrzeby będę mógł go użyć. Z góry dziękuję za podpowiedzi. Z poważaniem
×