Skocz do zawartości

jacorregis

Members
 • Zawartość

  85
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. jacorregis

  Dziennik piwowarski Jacorregis

  Wersja

  1008 pobrań

  Arkusz do zapisu przebiegu warki autorstwa jacorregis
 2. jacorregis

  Arkusz do zapisywania procesów warzenia i fermentacji

  Błędy poprawione sugestie wprowadzone. Bardzo proszę.
 3. jacorregis

  Arkusz do zapisywania procesów warzenia i fermentacji

  Z założenia to ma być strona do druku i ręcznego wypełnienia. Problem z formułami polega na tym, iż w polu do, którego się odnoszą wstawiają domyślną wartość (z reguły 0) a to uniemożliwia ręczne wypełnienia.
 4. jacorregis

  Arkusz do zapisywania procesów warzenia i fermentacji

  Z błędy przepraszam, postaram się jak najszybciej je poprawić. Wena czasami warto coś wrzucić na forum, bo może akurat przyda się komuś w potrzebie.
 5. jacorregis

  Arkusz do zapisywania procesów warzenia i fermentacji

  Zawsze chciałem uporządkować swoje notatki z przebiegu warek i fermentacji. Skan który zamieścił Tomek posłużył jako baza do wykonania arkusz w excel-u, wystarczy go wydrukować i już jedna strona dziennika gotowa. Jeżeli ktoś miałby jakieś zastrzeżenia czy też sugestie to proszę o kontakt lub samodzielne zmiany. http://www.piwo.org/forum/uploads.php?file=arkusz%20piwny.xls plik zwie się "arkusz piwny.xls"
 6. jacorregis

  Ja kontra drożdże

  Jak dawno mnie tu nie było, widzę że sporo się pozmieniało i z tego co widzę to na lepsze A u mnie również kilka zmian lecz niewielkich, dorobiłem się własnego chmielnika, wykonałem kilka nowych warek (w tym pierwszą komercyjną o wszystkich postaram się coś napisać) jedynie sprzęt się nie zmienił
 7. jacorregis

  Woda demineralizowana

  Wody mineralne to takie które mają powyżej 1000 mg/l resztę można zaliczyć chyba do wód źródlanych. Coder ja kiedyś spotkałem się z jakąś wodą która miała 150 ale nie pamiętam nazwy.
 8. jacorregis

  Witam wszystkich - Daniel z Olsztyna

  Witam serdecznie
 9. jacorregis

  [ebook]Tyskie.Vademecum.Piwa.2007

  Reeb 100% racji
 10. jacorregis

  Życzenia urodzinowe

  Samych udanych warek !!!!
 11. jacorregis

  [ebook]Tyskie.Vademecum.Piwa.2007

  Jeżeli ktoś zainteresuje się tematem piwa to prędzej czy później trafi na temat domowego piwowarstwa. Natomiast co do artykuliku to aż się słabo robi jak się czyta takie bzdury.
 12. jacorregis

  [ebook]Tyskie.Vademecum.Piwa.2007

  Zgadzam się iż jest to produkt wyłącznie reklamowy ale takie akcje również przyczyniają się w jakimś stopniu do propagowania idei domowego piwowarstwa.
 13. jacorregis

  Ja kontra drożdże

  W pełni się z Tobą zgadzam ale to jest specjalny przepis tylko i wyłącznie na święta. Poza tą warką raczej nie zamierzam (narazie) eksperymentować z przyprawami
 14. jacorregis

  Ja kontra drożdże

  "Świąteczna niespodzianka" została uważona 22 X 2007 Przepis jak powyżej, z tym że podczas chmielenia w garnku znalazły się również przyprawy: 100g imbiru (starty) 8g goździków 30g cynamonu (połamane laski) a samo chmielenie to: 20g goryczkowego 30g aromatyczny na 15min przed końcem jeśli chodzi o przerwy podczas zacieraniu to: 65-67 30min 70-72 30min 77 15min w sumie zrobiłem tego 15l o 10Blg. Do feremtacji posłużyłem się drożdżami suchymi Safbrew T-58.
 15. jacorregis

  Życzenia urodzinowe

  Wszelkiej pomyślności i zero kwasów.
×