Skocz do zawartości

cemik1

Members
 • Liczba zawartości

  343
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

3 obserwujących

Kontakt

 • Imię
  x

Piwowarstwo

 • Miasto
  x

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Nie jestem fanem grzebania w fermentującym piwie. Tym bardziej, że nie mogę za bardzo już nic poprawić. Sprawdzę, jak skończy się burzliwa. Z drugiej strony w recenzjach tych drozdzy piszą o nawet półrocznym oczekiwaniu na rozwój kwasu. Mam czas.
 2. Może i lepiej ale te wlp leżały i tak długo. Musiałem coś z nimi zrobić.
 3. W sobotę robiłem berlinerka. Drożdże wlp630 z terminem ważności wrzesień 2016, aczkolwiek przechowywane w lodówce to przeterminowane dwa i pół roku, ruszyły po trzech dniach. Startera nie robiłem, bo gdzieś wyczytałem, że zadane prosto z fiolki pozwalają lepiej rozwinąć się bakteriom. Na razie daje siarkowodorem aż miło, więc wszystko zgodnie z opisami.
 4. cemik1

  max %

  Próbowałem kilka razy. Wydaje mi się, że zgodnie za sztuką. Na G995 i WLP099, ale bariery 20% nie udało się osiągnąć. Nie mówiąc już o niemożliwości nagazowania naturalnego takiego piwa.
 5. Będzie dobrze. Nie grzeb w piwie i czekaj, aż zakończy się burzliwa. Wielokrotnie robiłem na tych drożdżach portera w temperaturze 8 stopni (na tyle mam ustawiony sterownik lodówki i nie za bardzo wiem jak to zmienić). Pils fermentowal nawet w 4 stopniach otoczenia. Trwało to dość długo, ale wyszedł bardzo dobry. Poza tym idzie wiosna i obyś nie musiał włączać chłodzenia.
 6. cemik1

  Kalibracja balingometru

  Obciąż tak, aby w wodzie przy 20 stopniach pokazywał zero. Zrób roztwór kalibracyjny 10Blg (np. 90ml wody i 10g sacharozy) i sprawdź. Relacja z eksperymentu mile widziana.
 7. Do mnie też. Dziękuję. Powodem zwłoki był pewnie wybór kuriera. DHL ma zawsze problemy z dotarciem do mnie.
 8. cemik1

  Jaką drewnianą beczkę kupić?

  Daj się napić. Nie żałuj.
 9. No to w instrukcji powinien być podany producent. Po nim poznamy co i jak.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...