Skocz do zawartości

Strażak

Members
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Strażak

  Kilka pytań początkującego

  No i rozlałem do butelek, i jeszcze jedno głupie pytanie czy to jest normalne że po na laniu do butelek piwo jest lekko mętne (nie klarowne) ? Mam taką nadzieję że się wyklaruje stojąc (dojrzewając ) w butelkach.
 2. Strażak

  Kilka pytań początkującego

  OK, mam czas nie pali się a jeszcze jedno pytanko: - chciałem przed butelkowaniem w całości rozpuścić ekstrakt słodowy i dopiero potem do butelek a nie do każdej z osobna butelki sypać, oczywiście przed rozpuszczeniem przelać do drugiego pojemnika z nad osadu i dopiero rozpuścić, chyba z takim podejściem nie będzie źle ?
 3. Strażak

  Kilka pytań początkującego

  dzięki za info to dzisiaj pakuję do butelek bo pogodę mam tragiczną więc czymś czas zabiję
 4. Strażak

  Kilka pytań początkującego

  Witam, ponownie sprawdziłem dzisiaj 7 dni minęło od nastawienia sprawdziłem areometrem zawartość cukru tylko że on jest wyskalowany w 16 st.C ja mam na wiadrze temperaturę 21 st.C a areometr wskazał mi 2 - 2,5 Blg czy mogę już rozlewać piwo do butelek czy jeszcze się wstrzymać ?
 5. Strażak

  Kilka pytań początkującego

  dobra już poprawiłem wpis - wszyscy zadowoleni
 6. Strażak

  Kilka pytań początkującego

  Więc tak, drożdże zadałem przy temperaturze 23 - 24 st.C, dla czego koledzy się śmieją że jest 23 l brzeczki tak pisało na instrukcji, robię pierwszy raz więc muszę się do czegoś odnosić, a odnośnie zawartości alkoholu (że będzie za cienkie) ja chcę żeby piwa się napić ze smakiem a nie nawalić po wypiciu 4 butelek
 7. Strażak

  Kilka pytań początkującego

  - 23 litry brzeczki, - drożdże posypałem - temperatura 22 - 24 st.C (chyba za wysoka)
 8. Na wstępie witam wszystkich serdecznie, jestem w trakcie robienia mojej 1 warki, warka jest z brewkita : - BREWMAKER Lager - de Luxe 1,8 kg - Ekstrakt słodowy w proszku - Muntons Spraymalt - Light (Jasny) - 0,8 kg - Glukoza - 0,2 kg Nastaw postawiłem w czwartek wieczorem, w niedzielę dopiero zaczęło bulgotać w rurce fermentacyjnej (na 3 dzień) 1 pytanie: na papierach pisało żeby rozlewać po 7 dniach czy jak będzie bulgotać to mogę rozlewać czy czekać aż się uspokoi ? 2 pytanie: nie sprawdziłem areometrem zawartości cukru na początku, czy ktoś może mi podać ile mogło być czy to jest różne dla różnych brewkitów ? pozdrawiam
×