Skocz do zawartości

Alosz

Members
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Alosz

  Mycie butelek

  Ja przygotowuję roztwór wybielacza i wody 1:10, napełniam tym butelki (trochę na dnie) i potrząsam. Zostawiam na około 2 godziny, potem znowu energicznie wstrząsam, wylewam i płuczą butelki w misce z gorącą wodą. Na koniec rozpylam do środka roztwór pirosiarczynu. Butelek już nie płuczę po piro tylko wylewam resztki. Nie mam dużego doświadczenia, ale od 5 warek się sprawdza i nie miałem problemów.
 2. porównywałem wyniki z drugim termometrem, jodowy wskaźnik cały czas barwi się na fioletowo, chyba wrzucam na filtrację bo czas mi się kończy na warzenie, dzięki
 3. Warzę właśnie piwo 6 zbóż z CP. Zacierałem 20 minut w 63stopniach i teraz w 71 stopniach. Trwa to już 2 godziny i dalej jest mnóstwo skrobi. Co robić, czekać czy filtrować?
 4. Alosz

  Przepis na Cydra

  Chcę go jeszcze nagazować, więc cukier odpada. Ciekawe jak wygląda odkwaszanie które stosuje się w winach, może wtedy nie musiałbym dawać tyle słodzika, tylko czy ten węglan wapnia nie zepsuje smaku.
 5. Alosz

  Przepis na Cydra

  To ja się jeszcze podepnę. Zrobiłem cydr jabłkowy i dałem dość sporo jabłuszek rajskich. Po przelaniu na cichą spróbowałem trochę i okazało się, że jest bardzo kwaśny, aż twarz wykręca. Zrobiłem próbę ze słodzikiem z Lidla i wyszło mi, że musiałbym dodać z 4 tabletki na 0,5l żeby w ogóle dało się to pić. Zastanawiam się czy dawać tyle tabletek, czy może odkwasić węglanem wapnia. Nie jestem winiarzem i nie wiem jak to zadziała. Czy ktoś jest obeznany w tym temacie, czy szukać na forum dla winiarzy?
×