Skocz do zawartości

borys_wrocek

Members
 • Zawartość

  2
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. borys_wrocek

  pierwszy brew-kit, parę pytań

  Dzięki skorzystam, Nie wiem czemu powieliło mi posty, coś z moim połaczeniem internetowym, można to jakoś usunąc czy tylko moderator ??
 2. Witam dzisiaj przygotowuje się do zrobienia pierwszego piwa z puszki, Przygotowany mam już cały podstawowy sprzęt, zakupione dwa zestawy nachmielonego extraktu z wes'a , jeden to Pszeniczne , drugi to Jasne. na pierwszy rzut pójdzie pszeniczne i teraz pojawiają się problemy, Jak rozumiem extrakt wes'a jest nachmielony na 10-12 litrów. Zamierzam podgrzać ostrożnie puszkę, przelać do fermentatora, i zalać 5 litrami wody wrzącej co powinno starczyć do zdezynfekowania, resztę do 10 litrów uzupełnić wodą. Czy do pszenicznego użyć przegotowanej wody, czy raczej butelkowanej, czy ktoś ma jakiś gatunek do polecenia ?? Po obniżeniu temperatury zamierzam dodać drożdze i mam tutaj problem, jedne drożdze to safbrew WB-06 jak rozumiem rozsypuje to po powierzchni, natomiast posiadam od znajomego jeszcze drugie drożdze płynne natomiast nie do końca jasny jest sposób aplikacji ze względu na barierę językową. podam dane z opakowania: Stamm: ZO44
 3. borys_wrocek

  Witam wszystkich piwowarów

  Chciałem sie przywitać, jestem Borys, od jutra będę kolejnych wytwórcą piwa domowego w moim miejscie jakim jest wrocław, Na dzień jutrzejszy przewidziane jest przygotowanie specjału z puszki WES'a pt. Przeniczne, a czwartkowy wieczór jest zarezerwowany na Jasne.
×