Jump to content

manitu

Members
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

About manitu

 • Birthday January 1

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Ciągle brak pomysłu
 • Rok założenia
  2011
 • Miasto
  Przedbórz
 1. Tak. Otwierasz zawór i całość leci w dół. " młóto i brzeczka" to dopiero po oddzieleniu.
 2. Raczej w domowym zaciszu się z tym nie zmieszczę a nawet gdyby to żona i i tak dalej wypad z baru. Nowy sprzęt po złożeniu zajme powierzchnię (szer x gł x wys)50x50 x70 cm. Więc zmieścisz go gdziekolwiek.
 3. Wstrzymajcie się z zakupami. Właśnie kończę projekt warzelni w wersji ekonomicznej. Moją warzelnię opisałem tutaj: http://www.piwo.org/topic/15432-warzelnia-60-litrow/ Niestety koszty produkcji wyszły dość wysokie. Nowa wersja będzie dostępna w wersjach 25l, 50l. Całość będzie składała się z dwóch garów. Jeden będzie umieszczony na górze na stojaku, a drugi bezpośrednio pod nim. Do drugiego (dolnego) będzie dołączona pompa obiegowa ze zbiornikiem pośredniczącym ( 2-3 litry). Zbiornik pośredniczący będzie służył do automatycznego przepompowania filtratu ponownie do górnego gara. Gorny gar b
 4. W planach było zrobienie 2 takich warzelni. Jedna dla mnie i jedna dla znajomego ze śląska. Kolejnych wersji nie będzie. Pojemność gara zaciernego to ok 80l, dwa pozostałe po 70l.
 5. Kosztów jeszcze nie liczyłem. Jak policzę to dam znać. Z osadowego do fermentora brzeczka transferowana jest pompką. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Wymiennik spisuje się znakomicie. Co do kotła zacierno-warzelnego, to są to dwa gary połączone górnym kołnierzem. Przestrzeń między nimi wypełniona jest olejem grzewczym. Wlaliśmy tam 20 litrów oleju.
 6. Budowa właściwie skończona. Wczoraj robiliśmy pierwsze testowe warzenie. Kocioł zacierny grzany jest płaszczem olejowym. Wszystko spawane z blachy 304 o grubości 2mm. Górny gar to kocioł zacierny, w połowie wysokości filtrator a na samym dole zbiornik osadowy.
 7. Myślałem że uda mi się być na zlocie, ale wracam dopiero w sobotę. Więc niestety mnie nie będzie
 8. Warto zobaczyć: http://www.stero.pl/2009/09/09/tomaszow-spala-inowlodz-bunkier-konewka - (28km) bunkry kolejowe w Konewce i Jeleniu z czasów II wojny światowej. Jeden jest częściowo zagospodarowany dla zwiedzających, a drugi znajdujący się niedaleko jest całkowicie pozbawiony jakiejkolwiek "opieki gospodarzy" - warto zabrać latarkę. Współrzędne GPS (dziesiętne): 51.560424 N, 20.146866 E Współrzędne GPS (stopnie): 51° 33.6255' N, 20° 8.812' E http://www.bunkierkonewka.eu/- rezerwat Niebieskie źródła - N 51° 30.610' E 20° 01.645' - rezerwat Niebieskie żródła http://www.skanse
 9. Film był nagrany z jajem. Najbardziej podobało mi się jak warzyli piwo na ognisku. W opisie tego filmu autor podkreślił że piwo można warzyć z podstawowym wyposażeniem i do tego na ognisku w ogrodzie.
 10. Musicie to zobaczyć. Na pewno niejeden z nas chciałby mieć taki browarek.
 11. Ciekawostka. Najnowsza automatyka, a i regulator PID że ho ho.. [media] [/media]Higieny to raczej nieprzestrzegają.
 12. Niczego nie oczekuję, ale jak zabraknie kiedyś prądu to te będzie mona warzyć piwo
 13. Tutaj mają fajną warzelnię. I dobrze widać próbę jodową.
 14. Ciekawe ile osób zaczynało podobnie- w pewnym sensie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.