Jump to content

Tanksztela

Members
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. dzięki za radę. Spróbuję przy następnej próbie. PS. żona prawiie całe piwo już wypiła
 2. wrzątek i chemia (nie pamiętam teraz nazwy, ale proszek dodany do zestawy startowego). Infekcję miałem (przynajmniej była widoczna przy piwie imbirowym, ale to wina teściowej i to piwo robiłem dla żony, więc się nie liczy. Zresztą ono akurat jest pijalne. Może masz rację. Następnym razem może sprzęt wymoczę w chlorze (mam taki zestaw do basenu chyba będzie dorby).
 3. nie wiem co robię źle, ale do tej pory zrobiłem 3 zestawy z brewkita. Do dwóch dodawłem cukier piwowarski do jednego puszkę niechmielonego. O ile pierwszy zestaw był kiepski (za wysoką temperaturę chyba miałem) i piwo było mało pijalne. Drugi było całkiem niezłe, ael miało kwaśnawy posmak.. Myślałem, że to wina cukru piwowarskiego. Zrobiłem (bez cukru z puszkę niechmielonego) i w sumie wyszło gorsze. Sma kwaśnawy bardziej wyczuwalny. Z czego to może wynikać?
 4. warzyć to Ja jeszze nie umie a i sprzętu, warunków nie mam
 5. coś takiego robię: http://www.sklep.piwowin.pl/MILD_15_kg_Geordie-331.html Płatki dębowe mam takie: PŁATKI DĘBOWE 50 g - ŚREDNIO OPIEKANE amerykańskie
 6. ile dodać płatków dębowych na 23 litry piwa do cichej fermenracji? Mam 50 fr tych płatków i nie wiem ile dać...
 7. czy konieczne jest gotowanie wody dla przygotowania piwa z brewkitu?
 8. a czy takie drożdze można wykorzystać w jakimś brewkicie (za zacieranie się na razie nie zabieram)? Jeżeli tak to w jakim? Mam obecnie problem z temperaturą i nie mam szans na utrzymanie zalecanej standardowo temp.
 9. czy ktoś próbował coś takiego dawać zamiast cukru: http://www.evergreen.pl/slod-orkiszowy-500g-bio-p-1009.html Jeżeli tak to w jakiej ilości to dodawać i do jakiego brewkitu (za zacieranie to się na razie nie zabieram). W tym sklepie jest jeszcze ciekawy syrop daktylowy, tylko nie mam pojęcia jaki to może mieć smak...
 10. Ja po dwóch tygodniach od zabutelkowania skosztowałem moje pierwsze piwo. Powiem tyle, nie smakuje mi. Ma dziwny posmak - nie potrafię skonkretyzować jaki (słodkawy). Nie wiem czy to drożdże czy co innego. Może za wysoką temperaturę miałem i coś się porobiło. Nie wiem. Teram robię drugie piwo - stouta. Fermentator trzymam w zimnej wodzie z lodem. Temperatura niższa, lepszy zapach się wydobywa, ładniej wygląda piana. Przy poprzednim piwie miałem kożuch, tu są pagórki.
 11. ok. Dzięki za informację. Poczekam jeszcze do wieczora w takim wypadku. Może ruszą...
 12. puszkę mam. Jak wrócę z pracy a żona się jej nie pozbędzie to zerknę. Ile mogę mniej więcej czekać na początek fermentacji?
 13. kurczę na to nie zwróciłem uwagi. Przez myśl mi to nie przeszło, ale fakt, że one jakieś dziwnie wyglądały jak je potrzymałem w szklance przed wlaniem...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.