Jump to content

tigu

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Piw.nica
 • Rok założenia
  2007
 • Liczba warek
  80
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No stało się. Zawsze się dziwiłem że ludzie którym urodziło się dziecko wyprzedają sprzęt. Zawsze myślałem że te pare godzin w tygodniu da się wygospodarować. Teraz rozumiem. Jest ciężko. Sprzętu nie sprzedaję ale oddam w dobre ręce to czego nie zużyłem. Niestety towar jest już przeterminowany jakiś rok. Ale słód był w chłodzie i w zaciemnieniu, drożdże i chmiel w lodówce. Odbiór osobisty w Czerwonaku k. Poznania.
 2. Biorąc pod uwagę to że ostatni numer to nr 20, a kolega napiasł: śmiem twierdzić, że wszystkie jakie się ukazały. Oj na szybko pisałem, liczby sztuk nie doczytałem a serio to nr 2 i od 7 do 18, nadal kwestia otwarta po ile, bo jak po 10 to szkoda sensu. i tak sobie pomyślałem że może kapslownice bym też łyknął
 3. Piwowara bym może wziął pytanie po ile i jakie numery
 4. Cześć Na sprzedaż mam nie używane już przeze mnie butelki z zamknięciem kabłąkowym/pałąkowym/krachlą jak kto woli. Wszystkie butelki są czyste, tzn nie mają pleśni ani elementów stałych wewnątrz. Są natomiast w większości przypadków zakurzone. Generalnie należy je sobie umyć i zdezynfekować przed użyciem. Butelki po Grolsch-u sprzedaję na kartony, pozostałe mogę pojedynczo. Butelka Grolsch 450ml 1zł (80 szt - 4 kartony) Butelka Fischer 650ml 2zł (11 szt) Butelka Bernard 500ml 2zł ( 7 szt) Butelka Flensburger 330ml 1zł ( 3 szt) Butelka Altennrunster 500ml 1zł ( 4 szt) Butelka Caulier 330ml 1zł ( 3 szt) Butelka niemiecka 500ml 2zł ( 8 szt) Butelka włoska 500ml 1zł ( 2 szt) Odbiór osobisty, w Poznaniu mogę podrzucić, ale nie jedną sztukę tej Uzupełnienie Butelka Grolsch 1,5l 4zł (5 szt) Butelki NRW bezzwrotne 10 zł (1 skrzynka po tyskim czerwona + 20 butelek z trudno odchodzącymi etykietami) Sposób dostawy: Odbiór osobisty Koszt dostawy: 0 Stan: używany Oceń stan: 4
 5. Cześć Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób dodajecie glukozę do piwa po cichej, a konkretnie czy ją rozpuszczacie w wodzie a jeśli tak to jakiej ilości. Ja np robię tak, że do 20 l piwa 10blg dodaję roztwór glukozy 10blg (900ml wody + 100g glukozy). Moja podstawowa wartość to 100g na 20l. Co prawda robi mi się 21l piwa ale nie skacze ekstrakt. Zastanawiam się czy warto się tak bawić i czy po prostu nie rozpuścić glukozy w np 100ml i tyle, nie przejmując się skokiem ekstraktu. Jak Wy to robicie?
 6. aledrogo też? Niestety jak sama nazwa wskazuje ... drogo
 7. Szukam sprawnej schładzarki do piwa dwu-obiegowej z dochładzaniem kolumny. Oczywiście w rozsądnej cenie. W wlkp mogę podjechać autem, z pozostałej części kraju przydałaby się wiedza o wysokości opłaty za przesyłkę. Sposób dostawy: Kurier Koszt dostawy: 0 Stan: nowy
 8. Zacząłem składać nabyte fanty i pojawił się problem, dokręcam reduktor do butli i ... gaz ucieka na łączeniu. Teraz pytanie, jaki jest powód? Wydaje mi się że dokręciłem mocno, mocniej się boję bo mam obawy czy nie urwie się cała ta szyjka butli (wiem że nie powinna ale obawa jest) Pomiędzy reduktorem, a zaworem butli jest uszczelka, wygląda na plastikową, a przynajmniej jest sztywna. Była w zestawie z reduktorem. Zdjęcie w załączniku. Samo dokręcanie początek łatwo, potem już kluczem i gdy reduktor stracił luz, dosyć opornie. Zastanawia mnie ta uszczelka. Jakieś pomysły?
 9. tigu

  Dezynfekcja kega

  Czytałeś chociaż gdzieś dozowanie Starsanu? Na forum jest o tym wątek. Starsan rozcieńczasz w ilości 1,5ml na 1L. Butelka 100ml wystarczy na około 70L. Mam 0,5L butelkę Starsanu od roku i wystarczy mi jeszcze pewnie min. na 2-3 lata, a uwierz mi, że nie żałuję go i leję jak leci, a przecież Starsan dopóki nie zmętnieje (osłabienie jego właściwości) to można go używać wiele razy. Czytałem, dawkowanie na litr już znam. Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem, bardziej mi chodziło o to ile roztworu potrzeba, czy ile używacie do mycia kega. Pan na filmie wlał 10l, ale jeśli wiecie, że 5l wystarczy to zawsze łatwiej przechować do następnego razu 5l niż 10l. xjaniux dzięki
 10. tigu

  Dezynfekcja kega

  To jeszcze gdzie można to kupić? W sklepach piwowarskich z których korzystam nie widziałem clo2 i naoh. Starsan widziałem w TB, drogi. Wy ile ml starsanu dajecie do mycia kega? Na filmie od xjaniux gość wlał 50ml na 10l trochę dużo, mała butelka starsanu starczy na 2x Gdzieś czytałem, że do mycia kega można mniej i starcza na długo, pytanie ile to jest to mniej? Przy okazji xjaniux po co oxi przed starsanem?
 11. tigu

  Dezynfekcja kega

  Hejka Oczywiście jak potrzebuję to znaleźć nie mogę. Mam do zdezynfekowania moje niedawno kupione kegi pepsi i ... pamiętam, że gdzieś czytałem, że komuś roztwór czegoś wypalił dno. To w związku z tym mam pytania: 1) czym się to dezynfekuje, 2) gdzie to można kupić 3) czego unikać Mam OXI, nada się ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.