Jump to content

tigu

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Piw.nica
 • Rok założenia
  2007
 • Liczba warek
  80
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób dodajecie glukozę do piwa po cichej, a konkretnie czy ją rozpuszczacie w wodzie a jeśli tak to jakiej ilości. Ja np robię tak, że do 20 l piwa 10blg dodaję roztwór glukozy 10blg (900ml wody + 100g glukozy). Moja podstawowa wartość to 100g na 20l. Co prawda robi mi się 21l piwa ale nie skacze ekstrakt. Zastanawiam się czy warto się tak bawić i czy po prostu nie rozpuścić glukozy w np 100ml i tyle, nie przejmując się skokiem ekstraktu. Jak Wy to robicie?
 2. Zacząłem składać nabyte fanty i pojawił się problem, dokręcam reduktor do butli i ... gaz ucieka na łączeniu. Teraz pytanie, jaki jest powód? Wydaje mi się że dokręciłem mocno, mocniej się boję bo mam obawy czy nie urwie się cała ta szyjka butli (wiem że nie powinna ale obawa jest) Pomiędzy reduktorem, a zaworem butli jest uszczelka, wygląda na plastikową, a przynajmniej jest sztywna. Była w zestawie z reduktorem. Zdjęcie w załączniku. Samo dokręcanie początek łatwo, potem już kluczem i gdy reduktor stracił luz, dosyć opornie. Zastanawia mnie ta uszczelka. Jakieś pomysły?
 3. tigu

  Dezynfekcja kega

  Czytałeś chociaż gdzieś dozowanie Starsanu? Na forum jest o tym wątek. Starsan rozcieńczasz w ilości 1,5ml na 1L. Butelka 100ml wystarczy na około 70L. Mam 0,5L butelkę Starsanu od roku i wystarczy mi jeszcze pewnie min. na 2-3 lata, a uwierz mi, że nie żałuję go i leję jak leci, a przecież Starsan dopóki nie zmętnieje (osłabienie jego właściwości) to można go używać wiele razy. Czytałem, dawkowanie na litr już znam. Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem, bardziej mi chodziło o to ile roztworu potrzeba, czy ile używacie do mycia kega. Pan na filmie wlał 10l, ale jeśli wiecie, że 5l wystarc
 4. tigu

  Dezynfekcja kega

  To jeszcze gdzie można to kupić? W sklepach piwowarskich z których korzystam nie widziałem clo2 i naoh. Starsan widziałem w TB, drogi. Wy ile ml starsanu dajecie do mycia kega? Na filmie od xjaniux gość wlał 50ml na 10l trochę dużo, mała butelka starsanu starczy na 2x Gdzieś czytałem, że do mycia kega można mniej i starcza na długo, pytanie ile to jest to mniej? Przy okazji xjaniux po co oxi przed starsanem?
 5. tigu

  Dezynfekcja kega

  Hejka Oczywiście jak potrzebuję to znaleźć nie mogę. Mam do zdezynfekowania moje niedawno kupione kegi pepsi i ... pamiętam, że gdzieś czytałem, że komuś roztwór czegoś wypalił dno. To w związku z tym mam pytania: 1) czym się to dezynfekuje, 2) gdzie to można kupić 3) czego unikać Mam OXI, nada się ?
 6. Ok, kegi są, reduktor jest. Teraz te szybkozłączki, chyba sobie kupię te z gwintem. Nadal pozostaje kwestia węża. Na tym forum było o długości, że optymalnie 1,8 do 2,5. Ok, pewnie będzie ok 2m. A jest jakaś zalecana średnica? Jakiej średnicy macie węże do kranu w waszych instalacjach?
 7. Daleko szukasz http://www.piwo.org/topic/17095-sprzedam-szybkoz%C5%82%C4%85czki-pepsi/ Jak widać już tam pisałem, ma kolega jeden zestaw ale ten na allegro jest w podobnej cenie i to nowy i wąż jakby lepszy (chyba)
 8. http://co-to-jest.eu/jak-sie-pisze/krociec.asp mea culpa
 9. Ah ciut za późno ten jarex, już zamówiłem. Szukałem szukałem i nic w tak korzystnej cenie mi nie wpadło w oko. Pytanie jak działa "regeneracja" na ten sprzęt. W każdym razie dziękuję za odpowiedzi, lecz mam kolejne pytania: 3) szybkozłączki do kega pepsi - znalazłem dwa rodzaje, jedne standardowe z krućcem do węża stanowiące całość, oraz takie gdzie sam kruciec można odkręcić. Które polecacie i dlaczego? 4) wąż - jaka ma być dłudość 1m, 1,1 m? Pytam bo sprzedawca może od razu przyciąć i zarobić końcówki. Instalacja ma byćkompaktowa - coś a'la rollbar tu link do aukcji szybkozłączek:
 10. Witam Przymierzam się do wzbogacenia swojego browaru o sprzęt do wyszynku z kega. Mam dwa kegi pepsi 19l i powoli kompletuję resztę. Mam na oku kilka reduktorów w cenach od 50 - 150 zł Pytania: 1) czy warto brać podwójny reduktor? 2) jaki ma mieć gwint do butli? Mam nadzieję, że butle mają jeden rozmiar. Planuję zakupić małą 1,5kg butlę. Reszta pytań kiedy indziej Dzięki i pozdrawiam.
 11. Znalazłem coś takiego, może się przyda http://www.browaryrestauracyjne.eu/szczegoly_oferty_78000/minibrowary_o_wydajnoci_100600_hl_piwa_rocznie.html#browar_miejski
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.