Jump to content

e-prezes

Members
 • Content Count

  1456
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by e-prezes

 1. Szybkowar zaanektowałem na przetrwanie. Chłodnica do niego na zbyciu.
 2. Dalsza część rzeczy do pozbycia się: Mam nieotwarte trzymane w lodówce: 50 g Iunga 2015 50 g Lomik 2015 50 g Bramling Cross 2015 50 g chmiel do portera z jakiegos zestawu (bez opisu) Otwarte ok 70 g Kazbek z 2014? Mech irlandzki 2 różne opakowania nieotwarte US-05 z terminem do 2018 Pirosiarczyn 3 fermentory 33 litrowe (1 przezroczysty z podziałką) i drobne akcesoria Chmiele i wszystko poza fermentorami zbędę bezkosztowo. Fermentory chętnie oddam za drobną gratyfikacją.
 3. Garnek już klepnięty przez kogoś. Transakcja w trakcie.
 4. Pozostał garnek 20 litrów z nierdzewki Tadar (34 śr. x 24 wys.) z pokrywką szklaną. Za pół ceny, czyli 50 zł. Jak ten. oraz powyższy szybkowar z chłodnicą do destylacji za 150 zł (nieużywany).
 5. Wg. Tego co piszą w akcji jest także do indukcji. U mnie jest gaz a i tak nawet nie wyjąłem go z pudełka.
 6. Szybkowar-destylator wygląda tak. Sam garnek wart jest 130 zl. Od biedy mogę sprzedać samą chłodnicę.
 7. A jest ktoś z Białej i okolic, kto byłby zainteresowany odbiorem np. słodów, chmieli? Ot coś na start browaru, nieodpłatnie. Jutro pewnie poleci to do kosza.
 8. Nierdzewny z przykrywką szklaną. Nieobtluczony, bez przypalenia. Wymiary podam na PW jak zmierzę.
 9. Mam też destylator 15 litrów, w postaci szybkowara z montowaną do niego chłodnicą że stali nierdzewnej. Też do zbycia.
 10. Pozbywam się rzeczy ze starego browaru domowego. Na pewno 20 litrowy gar ze stali nierdzewnej, trzy fermentory plastikowe 33 litrowe oraz jakieś drobne akcesoria i czyste butelki w kontenerach. Co konkretnie jeszcze jak oglądnę graty. Odbiór osobisty w BP.
 11. Brewers Association podsumował dobry rok 2019 (ang.)
 12. Jeszcze ostatnie informacje o spotkaniu i konkursie: https://pivo.by/mhbf/reg
 13. Craft Brew Alliance kupione przez Anheuser-Busch za 321 milionów dolarów. Do Aliansu należą m.in. takie marki Widmer Brothers, Kona Brewing, RedHook, etc.
 14. Choć chętnie zobaczę czy to wszystko? Temat Undeath,to osobna bajka, który poszedł w komercję tzn. kontrakt.
 15. Wymowna cisza! Nawet Schulz od 2014 roku nie może więcej, mimo, że na wschodzie dużo stawia. Chętnie zobaczę taki stawiany od podstaw browar.
 16. 23 listopada kolejny festiwal piwowarów z konkursem piw u naszych wschodnich sąsiadów. https://www.facebook.com/mhbf2019 Tym razem w browarze Druzja To tam odbył się pierwszy festiwal piwa kraftowego na Białorusi w 2015 roku, więc historia zatoczyła krąg i wróciła tam gdzie większość startujących piwowarów rozpoczynała karierę piwowarską lub szlifowała sensorykę. Nie wiem czy tym razem dotrę, ale zapraszam!
 17. Zapodam link do relacji z kolejnego Minsk Craft Beer Fest (dużo zdjęć). O ile witebski Brovar Day festiwal jest na zewnątrz, ten jest w hali pofabrycznej dwa razy w roku. Warunki proste, prostsze niż na I WFP, ale ludzi b. dużo. Dla miejscowych z Mińska jest dużo nowości, a co dopiero dla Polaka. W drugiej strefie hali jest scena muzyczna gdzie można się wyszaleć. Na zewnątrz foodtrucki. Opaski jak na innych festach. Okolica dość mocno nasycona lokalami, więc jak komuś się znudzi craft lub muza to jest w pobliżu gdzie się napić klasyki i wrócić nas fest z opaską. Da się pogadać z założycielami i piwowarami, jak się ich zna z facjaty Co nie jest trudne. Atmosfera godna polecenia. Dość sporo osób korzysta z apkowej Untappd.
 18. A jakie macie doświadczenie w Polsce? Tutaj są inne warunki prawno-ekonomiczne.
 19. Z tego jak startowały Świętochłowice (browar) to była informacja, że sprzęt jest z Chin. Czy mają już swoich PH, nie wiem, ale całkiem możliwe bo Reden dostarcza sprzęt dla innych startujących browarów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.