Jump to content

e-prezes

Members
 • Content Count

  1440
 • Joined

 • Last visited

About e-prezes

 • Birthday 05/19/1972

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Piwowarnia
 • Rok założenia
  2003
 • Liczba warek
  dużo
 • Miasto
  Kraków/Biała Podlaska

Kontakt

 • Imię
  Tomasz
 • Strona www
  http://e-prezes.livejournal.com

Recent Profile Visitors

2829 profile views
 1. Craft Brew Alliance kupione przez Anheuser-Busch za 321 milionów dolarów. Do Aliansu należą m.in. takie marki Widmer Brothers, Kona Brewing, RedHook, etc.
 2. Choć chętnie zobaczę czy to wszystko? Temat Undeath,to osobna bajka, który poszedł w komercję tzn. kontrakt.
 3. Wymowna cisza! Nawet Schulz od 2014 roku nie może więcej, mimo, że na wschodzie dużo stawia. Chętnie zobaczę taki stawiany od podstaw browar.
 4. 23 listopada kolejny festiwal piwowarów z konkursem piw u naszych wschodnich sąsiadów. https://www.facebook.com/mhbf2019 Tym razem w browarze Druzja To tam odbył się pierwszy festiwal piwa kraftowego na Białorusi w 2015 roku, więc historia zatoczyła krąg i wróciła tam gdzie większość startujących piwowarów rozpoczynała karierę piwowarską lub szlifowała sensorykę. Nie wiem czy tym razem dotrę, ale zapraszam!
 5. Zapodam link do relacji z kolejnego Minsk Craft Beer Fest (dużo zdjęć). O ile witebski Brovar Day festiwal jest na zewnątrz, ten jest w hali pofabrycznej dwa razy w roku. Warunki proste, prostsze niż na I WFP, ale ludzi b. dużo. Dla miejscowych z Mińska jest dużo nowości, a co dopiero dla Polaka. W drugiej strefie hali jest scena muzyczna gdzie można się wyszaleć. Na zewnątrz foodtrucki. Opaski jak na innych festach. Okolica dość mocno nasycona lokalami, więc jak komuś się znudzi craft lub muza to jest w pobliżu gdzie się napić klasyki i wrócić nas fest z opaską. Da się pogadać z założycielami i piwowarami, jak się ich zna z facjaty Co nie jest trudne. Atmosfera godna polecenia. Dość sporo osób korzysta z apkowej Untappd.
 6. A jakie macie doświadczenie w Polsce? Tutaj są inne warunki prawno-ekonomiczne.
 7. Z tego jak startowały Świętochłowice (browar) to była informacja, że sprzęt jest z Chin. Czy mają już swoich PH, nie wiem, ale całkiem możliwe bo Reden dostarcza sprzęt dla innych startujących browarów.
 8. No ale parę lat temu to działało. Nagle okazało się, że nie jest potrzebne?! Znacząco nie przybyło sklepów, a i pamiętam, że niektóre nie wytrzymały konkurencji. Sklepy stacjonarne też cienko przędą.
 9. A to takie buty.... Sklepom nie zależy na sprzedaży... No to pięknie. Polska do dziwny kraj. Dziś szukałem coś przez cml dokuro i kicha. I tak musiałem wszystkie sklepy przejrzeć dokładnie.
 10. Kolejne browary, które wyrosły z rzemieślniczej sceny przejmowane przez koncerny: Asashi kupił australijski Green Beacon a ABInBew amerykańską Platform Beer Co. Brewers Association zauważa, że większość browarów kraftowych w Stanach to browary białych. A to Ci odkrycie...
 11. CNN przygotował zestawienie najlepszych miast na świecie pod względem piwa (rzemieślniczego). Polska (Warszawa) w zestawieniu nie dziwi. Chyba, że Was?!
 12. Czy ktoś skorzystał z poprzednich? Ew. co sprawiło, że nie skorzystał. Czekam na PW z info.
×
×
 • Create New...