Skocz do zawartości

e-prezes

Members
 • Liczba zawartości

  1423
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O e-prezes

 • Urodziny 19.05.1972

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Piwowarnia
 • Rok założenia
  2003
 • Liczba warek
  dużo
 • Miasto
  Kraków/Biała Podlaska

Kontakt

 • Imię
  Tomasz
 • Strona www
  http://e-prezes.livejournal.com

Ostatnie wizyty

2313 wyświetleń profilu
 1. Już po festiwalu i konkursie. Gdyby kogoś interesowało to co będzie następne i kiedy można podglądnąć tutaj. Fotorelacje: z 8-go, 7-go, 6-go, 5-go... 1-go.
 2. Padają kolejne bastiony. Od 1 lutego De Molen jest własnością Swinkels Family Brewers czyli Bavaria. Kolejny kraft przejęty przez koncern. https://brouwerijdemolen.nl/dev/wp-content/uploads/2019/02/2019-Four-Sails-of-Brouwerij-de-Molen-an-update.pdf
 3. e-prezes

  Nowe aromatyczne chmiele

  Wychodowano nowe odmiany chmielu: HORT9909 i HORT4337 w nowozelandzkiej firmie Hopco https://www.brewsnews.com.au/2019/02/05/hopcos-two-new-hop-varieties-sell-out/ Jestem ciekawy jak szybko dotrą do Polski.
 4. AB InBew poprzez swoją firmę inwestycyjną ZX Ventures wykupił całościowo RateBeer https://community.ratebeer.com/t/new-ratebeer-investment/10453 Nie jest to pierwszy krok AB InBev w zwiększaniu obecności w Internecie: ZX Ventures zainwestował wcześniej w magazyn "October" oraz w sklep internetowy dla domowych piwowarów "Northern Brewer".
 5. Kolejny, bo 8 Festiwal Domowego Piwa odbędzie się 16 lutego w Mińsku na Białorusi. Miejscem będzie ogromna pofabryczna przestrzeń zapełniona gastronomicznymi lokalikami "Gastrodvor" przy Kujbyszewa 45. Znajdują się tam m.in. dwa piwne lokale "Piena (Piana)" i BeerCup 2 z kraftem. Wejście free. Start 13. Rejestracja piwowarów (do 10 lutego), osobno na udział w festiwalu oraz w konkursie tutaj. Stylem konkursowym będzie Belgian Tripel, ale na festiwalu będę mieć piwowarzy różne style.
 6. Dreher już nieaktualny. Znalazł nabywcę.
 7. Anteks, to nie kwestia UC, czy właściwie UCS, ale właśnie Ppoż i Sanepid. Browar Soravin temat browaru w kontenerze był już wałkowany. W Czechach przejdzie u nas wszystko zależy od instytucji, od urzędnika. Zawsze uważałem, że plastikowe fermentory nie przejdą, bo mogą się odkształcać, browar ma być wykafelkowany, etc. a potem okazywało się, że jednak można inaczej. Przepisy Ppoż i Sanepid są dość restrykcyjne, ale są od nich odstępstwa. Zanim coś zrobisz rozpisz projekt i udaj się z tym do urzędu z zapytaniem. Na pewno narzucą jakieś własne wizje, ale albo będzie się dało, albo nie.
 8. Skąd taka wiedza o tej przestrzeni zaplecza sanitarnego? W wielu browarach, w których byłem nie przekraczał 10 m2. Niemniej te wymiary sirBartek są realnie za małe. Możesz podzielić te 8 m na dwie kondygnacje i w jednej z nich umieścić leżaki a w drugiej warzelnię, ale zaprojektowanie takiego browaru to będzie sztuka. O jakiejkolwiek przestrzeni szynkowej nie ma mowy w tym wypadku. A i tak wszystko zależy jak przejdzie to w Sanepid i PPoż.
 9. Dla tych co nie wiedzą jak wygladają ich festiwale i konkursy piw domowych polecam fotoreportaż z w/w na stronie piwo.by. Po rosyjsku, ale czytania jest niewiele.
 10. Oferta budynków jest na https://repolska.otodom.pl/, ale gość nie zna się na browarach, więc mogę podesłać namiar do człowieka, który wie w tej materii więcej.
 11. Browar jest na sprzedaż wraz z budynkami.
 12. Poza tym do kupienia jest też używany dreher 250 litrów z 2001 roku, ale trzeba sobie go przywieźć. (Zdjęcia poniżej) Oraz większy, bo 10 hl do sprzedania jest browar w Stępinie (sprzęt z zamkniętego browaru Imielin, zamontowany, w trakcie rozruchu).
 13. Pasuje klasyczna głowica płaska?
 14. Jakby ktoś chciał jest jeden browar (uruchomiony, działający) do kupna. Reszta na PW.
 15. 24 listopada odbędzie się kolejny na Białorusi konkurs piw domowych z festiwalem (jak w poprzednim poście). Miejscem spotkania będzie nowy (tegoroczny wypusk) browar Hops na ul. Kolesnikowa 38. Tenże browar także ugości zwycięzcę konkursu i uwarzy z nim, a raczej on uwarzy najlepsze IPA. Wiza to koszt 110-115 zł, ale warto przyjechać i zapoznać się ze środowiskiem tamtejszych piwowarów. Tym bardziej, że część z nich bywa na dużych imprezach piwnych w Polsce, by się uczyć. Rejestracja tutaj. Start godz. 13:00. WSTĘP WOLNY. Polecam.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...