Skocz do zawartości

e-prezes

Members
 • Zawartość

  1410
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O e-prezes

 • Urodziny 19.05.1972

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Piwowarnia
 • Rok założenia
  2003
 • Liczba warek
  dużo
 • Miasto
  Kraków/Biała Podlaska

Kontakt

 • Imię
  Tomasz
 • Strona www
  http://e-prezes.livejournal.com

Ostatnie wizyty

2126 wyświetleń profilu
 1. e-prezes

  Mały browar

  Jakby ktoś chciał jest jeden browar (uruchomiony, działający) do kupna. Reszta na PW.
 2. e-prezes

  Zagraniczne spotkania piwowarów

  24 listopada odbędzie się kolejny na Białorusi konkurs piw domowych z festiwalem (jak w poprzednim poście). Miejscem spotkania będzie nowy (tegoroczny wypusk) browar Hops na ul. Kolesnikowa 38. Tenże browar także ugości zwycięzcę konkursu i uwarzy z nim, a raczej on uwarzy najlepsze IPA. Wiza to koszt 110-115 zł, ale warto przyjechać i zapoznać się ze środowiskiem tamtejszych piwowarów. Tym bardziej, że część z nich bywa na dużych imprezach piwnych w Polsce, by się uczyć. Rejestracja tutaj. Start godz. 13:00. WSTĘP WOLNY. Polecam.
 3. e-prezes

  Wieści z krajowej sceny piwowarskiej

  O Beskidzkim Browarze Rzemieślniczym, który fermentuje piwa w "plastiku" już pewnie słyszeliście. Miesiąc temu otwarł się pod Warszawą Browar Wehikuł, gdzie również zamiast stali użyto zbiorników z innego niż uznanego wszędzie surowca. Czyżby to początek zmian, czy tylko objaw urzędniczego przyzwolenia w najbardziej nasyconych browarami rejonach? Tutaj zdjęcia z Wehikułu https://kilkaslowopiwie.com/2018/10/14/wizyta-w-browarze-wehikul-pierwszym-browarze-weekendowym/ Na zdjęciu poniżej z Beskidzkiego.
 4. e-prezes

  Wieści piwowarskie ze świata.

  Po 39 latach życia magazyn All About Beer przestał być wydawany. Piwowar ma jeszcze duży dystans... tekst po rosyjsku https://profibeer.ru/beer/35302/ tekst po angielsku https://www.beervanablog.com/beervana/2018/10/15/after-39-years-all-about-beer-magazine-is-dead I jeszcze jeden tekst (rus) o antagonizmach pomiędzy braćmi Bjergsø. Nie znalazłem angielskiego. https://profibeer.ru/beer/35346/
 5. e-prezes

  Wieści piwowarskie ze świata.

  Zwycięzcy największego konkursu piw w USA. https://www.greatamericanbeerfestival.com/the-competition/winners/
 6. e-prezes

  Zagraniczne spotkania piwowarów

  25 sierpnia w Mińsku w BeerCap Barshop odbędzie się VI Miński Festiwal Piwa Domowego z XXI konkursem piw domowych. Sam konkurs odbywa się od 2012 roku. Formuła festiwalu została dodana w 2017 roku dla uatrakcyjnienia samego spotkania piwowarów i wyjścia z nim do szerszego ogółu. Od tego też czasu rozszerzono ilość stylów biorących udział w konkursie. Zanim jednak się tam udacie trzeba się zarejestrować. Osobno w konkursie osobno w festiwalu. Start 12:00 dla konkursowiczów (do 11:45 przyjmowane są piwa), od 13 dla postronnych, a o 17:00 zaplanowano koniec. Reszta informacji (po rosyjsku) na stronie pivo.by Dla nieznających topografii miasta lokal znajduje się na starówce, niedaleko stacji Nemiga. A i nie zdziwcie się jeśli natkniecie się w barze na piwa z Polski, także lane.
 7. Poszło wszystko. Dzięki tym którzy chcieli drobnicować te paczki. Ja nie dałbym rady.
 8. Krótko, bo szybko odpadłem. Mocne trunki mnie wykończyły
 9. Było super. Tylko krótko Zdjęcia zgrałem, ale wolałbym je wrzucić gdzieś lub przekazać komuś na pocztę niż sam dodawać.
 10. Z Lublina może być zorganizowany transport busem. Wyjazd ok. 15-16, powrót 1-2 nocy. Koszt w zależności od ilości osób 40-50 zł. Kontakt do mnie lub do Lubelskiego PSPD. Do końca czerwca zgłaszanie się.
 11. Fotopstrykacz ma dziś każdy w telefonie, ale wezmę jak zawsze swój. Zostaję dłużej, więc jest szansa na więcej zdjęć.
 12. Tak jak pisałem na FB Biała Podlaska się stawi. Lublin też się wybiera.
 13. e-prezes

  Mały browar

  No to jest ich trochę. Szczyrzyc ma teraz dużo większą.
 14. e-prezes

  Mały browar

  A dlaczego pytasz? Warzelnie poniżej pewnego poziomu wybicia są tak samo drogie jak te większe. wg. mnie 5 hl to minimum, W mniejsze nie ma co się bawić.
 15. Czyli bez dzielenia worka się nie obejdzie?! Przemyślę sprawę.
×