Jump to content

e-prezes

Members
 • Content Count

  1430
 • Joined

 • Last visited

About e-prezes

 • Birthday 05/19/1972

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Piwowarnia
 • Rok założenia
  2003
 • Liczba warek
  dużo
 • Miasto
  Kraków/Biała Podlaska

Kontakt

 • Imię
  Tomasz
 • Strona www
  http://e-prezes.livejournal.com

Recent Profile Visitors

2652 profile views
 1. Kolejne browary, które wyrosły z rzemieślniczej sceny przejmowane przez koncerny: Asashi kupił australijski Green Beacon a ABInBew amerykańską Platform Beer Co. Brewers Association zauważa, że większość browarów kraftowych w Stanach to browary białych. A to Ci odkrycie...
 2. CNN przygotował zestawienie najlepszych miast na świecie pod względem piwa (rzemieślniczego). Polska (Warszawa) w zestawieniu nie dziwi. Chyba, że Was?!
 3. Czy ktoś skorzystał z poprzednich? Ew. co sprawiło, że nie skorzystał. Czekam na PW z info.
 4. 24 sierpnia odbędzie się kolejny festiwal piwowarów domowych w Mińsku na Białorusi. Będzie to 10-ty jubileuszowy festiwal. Lokal Hide (ul. Октябрьская 19). W godz. 12-17. Zgłoszenia piwowarów i piw wkrótce. Ciekawostką jest, że piwowarzy otrzymają gratyfikację za każdy litr przywiezionego piwa. 1 BYN dla miejscowych i 1,5 BYN dla przyjezdnych piwowarów. Oczywiście wzorem poprzednich edycji odbędzie konkurs. Tutaj wątek festiwalu na ichniejszym forum.
 5. Wywiad (rus) z Michałem Saksem z AleBrowaru przy okazji Minsk Craft Beer Fest 2019, którego uczestnikiem był m.in. nasz browar https://pivo.by/articles/interview/michal-saks Na potwierdzenie zdjęcie z jednego z dużych marketów w Mińsku z cenami piw browaru:
 6. Przeglądając FB i stronę WWW nie widzę nic z tematyki piwnej. Piwowarzy AR i MłOT już nie działają? Czy tylko brak przekazu. Akurat będę w Krakowie, więc chętnie bym nawiedził.
 7. Odezwał się do mnie na FB kolo z Jinan Qihui Beer Equipment Co - niejaki Erick Li oferujący kompletny nowy browar. Zapytałem o 5 hl, więc jak ktoś chce się przyjrzeć ofercie prześlę na PW specyfikację. Wychodzi jakieś 37 tyś. $ Z tego co wiem sprzęt chiński (choć nie pomnę czy tej firmy) użytkuje Końska Grzywa oraz bodajże Świętochłowicki ReCraft. Ktoś jeszcze?
 8. Już po festiwalu i konkursie. Gdyby kogoś interesowało to co będzie następne i kiedy można podglądnąć tutaj. Fotorelacje: z 8-go, 7-go, 6-go, 5-go... 1-go.
 9. Padają kolejne bastiony. Od 1 lutego De Molen jest własnością Swinkels Family Brewers czyli Bavaria. Kolejny kraft przejęty przez koncern. https://brouwerijdemolen.nl/dev/wp-content/uploads/2019/02/2019-Four-Sails-of-Brouwerij-de-Molen-an-update.pdf
 10. Wychodowano nowe odmiany chmielu: HORT9909 i HORT4337 w nowozelandzkiej firmie Hopco https://www.brewsnews.com.au/2019/02/05/hopcos-two-new-hop-varieties-sell-out/ Jestem ciekawy jak szybko dotrą do Polski.
 11. AB InBew poprzez swoją firmę inwestycyjną ZX Ventures wykupił całościowo RateBeer https://community.ratebeer.com/t/new-ratebeer-investment/10453 Nie jest to pierwszy krok AB InBev w zwiększaniu obecności w Internecie: ZX Ventures zainwestował wcześniej w magazyn "October" oraz w sklep internetowy dla domowych piwowarów "Northern Brewer".
 12. Kolejny, bo 8 Festiwal Domowego Piwa odbędzie się 16 lutego w Mińsku na Białorusi. Miejscem będzie ogromna pofabryczna przestrzeń zapełniona gastronomicznymi lokalikami "Gastrodvor" przy Kujbyszewa 45. Znajdują się tam m.in. dwa piwne lokale "Piena (Piana)" i BeerCup 2 z kraftem. Wejście free. Start 13. Rejestracja piwowarów (do 10 lutego), osobno na udział w festiwalu oraz w konkursie tutaj. Stylem konkursowym będzie Belgian Tripel, ale na festiwalu będę mieć piwowarzy różne style.
 13. Dreher już nieaktualny. Znalazł nabywcę.
 14. Anteks, to nie kwestia UC, czy właściwie UCS, ale właśnie Ppoż i Sanepid. Browar Soravin temat browaru w kontenerze był już wałkowany. W Czechach przejdzie u nas wszystko zależy od instytucji, od urzędnika. Zawsze uważałem, że plastikowe fermentory nie przejdą, bo mogą się odkształcać, browar ma być wykafelkowany, etc. a potem okazywało się, że jednak można inaczej. Przepisy Ppoż i Sanepid są dość restrykcyjne, ale są od nich odstępstwa. Zanim coś zrobisz rozpisz projekt i udaj się z tym do urzędu z zapytaniem. Na pewno narzucą jakieś własne wizje, ale albo będzie się dało, albo nie.
 15. Skąd taka wiedza o tej przestrzeni zaplecza sanitarnego? W wielu browarach, w których byłem nie przekraczał 10 m2. Niemniej te wymiary sirBartek są realnie za małe. Możesz podzielić te 8 m na dwie kondygnacje i w jednej z nich umieścić leżaki a w drugiej warzelnię, ale zaprojektowanie takiego browaru to będzie sztuka. O jakiejkolwiek przestrzeni szynkowej nie ma mowy w tym wypadku. A i tak wszystko zależy jak przejdzie to w Sanepid i PPoż.
×
×
 • Create New...