Skocz do zawartości

e-prezes

Members
 • Zawartość

  1417
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O e-prezes

 • Urodziny 19.05.1972

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Piwowarnia
 • Rok założenia
  2003
 • Liczba warek
  dużo
 • Miasto
  Kraków/Biała Podlaska

Kontakt

 • Imię
  Tomasz
 • Strona www
  http://e-prezes.livejournal.com

Ostatnie wizyty

2201 wyświetleń profilu
 1. e-prezes

  Własny mikro/mini browar

  Anteks, to nie kwestia UC, czy właściwie UCS, ale właśnie Ppoż i Sanepid. Browar Soravin temat browaru w kontenerze był już wałkowany. W Czechach przejdzie u nas wszystko zależy od instytucji, od urzędnika. Zawsze uważałem, że plastikowe fermentory nie przejdą, bo mogą się odkształcać, browar ma być wykafelkowany, etc. a potem okazywało się, że jednak można inaczej. Przepisy Ppoż i Sanepid są dość restrykcyjne, ale są od nich odstępstwa. Zanim coś zrobisz rozpisz projekt i udaj się z tym do urzędu z zapytaniem. Na pewno narzucą jakieś własne wizje, ale albo będzie się dało, albo nie.
 2. e-prezes

  Własny mikro/mini browar

  Skąd taka wiedza o tej przestrzeni zaplecza sanitarnego? W wielu browarach, w których byłem nie przekraczał 10 m2. Niemniej te wymiary sirBartek są realnie za małe. Możesz podzielić te 8 m na dwie kondygnacje i w jednej z nich umieścić leżaki a w drugiej warzelnię, ale zaprojektowanie takiego browaru to będzie sztuka. O jakiejkolwiek przestrzeni szynkowej nie ma mowy w tym wypadku. A i tak wszystko zależy jak przejdzie to w Sanepid i PPoż.
 3. e-prezes

  Zagraniczne spotkania piwowarów

  Dla tych co nie wiedzą jak wygladają ich festiwale i konkursy piw domowych polecam fotoreportaż z w/w na stronie piwo.by. Po rosyjsku, ale czytania jest niewiele.
 4. e-prezes

  Browar Polonea sp z o.o.

  Oferta budynków jest na https://repolska.otodom.pl/, ale gość nie zna się na browarach, więc mogę podesłać namiar do człowieka, który wie w tej materii więcej.
 5. e-prezes

  Browar Polonea sp z o.o.

  Browar jest na sprzedaż wraz z budynkami.
 6. e-prezes

  Mały browar

  Poza tym do kupienia jest też używany dreher 250 litrów z 2001 roku, ale trzeba sobie go przywieźć. (Zdjęcia poniżej) Oraz większy, bo 10 hl do sprzedania jest browar w Stępinie (sprzęt z zamkniętego browaru Imielin, zamontowany, w trakcie rozruchu).
 7. e-prezes

  Nietypowe kegi 30l

  Pasuje klasyczna głowica płaska?
 8. e-prezes

  Mały browar

  Jakby ktoś chciał jest jeden browar (uruchomiony, działający) do kupna. Reszta na PW.
 9. e-prezes

  Zagraniczne spotkania piwowarów

  24 listopada odbędzie się kolejny na Białorusi konkurs piw domowych z festiwalem (jak w poprzednim poście). Miejscem spotkania będzie nowy (tegoroczny wypusk) browar Hops na ul. Kolesnikowa 38. Tenże browar także ugości zwycięzcę konkursu i uwarzy z nim, a raczej on uwarzy najlepsze IPA. Wiza to koszt 110-115 zł, ale warto przyjechać i zapoznać się ze środowiskiem tamtejszych piwowarów. Tym bardziej, że część z nich bywa na dużych imprezach piwnych w Polsce, by się uczyć. Rejestracja tutaj. Start godz. 13:00. WSTĘP WOLNY. Polecam.
 10. e-prezes

  Wieści z krajowej sceny piwowarskiej

  O Beskidzkim Browarze Rzemieślniczym, który fermentuje piwa w "plastiku" już pewnie słyszeliście. Miesiąc temu otwarł się pod Warszawą Browar Wehikuł, gdzie również zamiast stali użyto zbiorników z innego niż uznanego wszędzie surowca. Czyżby to początek zmian, czy tylko objaw urzędniczego przyzwolenia w najbardziej nasyconych browarami rejonach? Tutaj zdjęcia z Wehikułu https://kilkaslowopiwie.com/2018/10/14/wizyta-w-browarze-wehikul-pierwszym-browarze-weekendowym/ Na zdjęciu poniżej z Beskidzkiego.
 11. e-prezes

  Wieści piwowarskie ze świata.

  Po 39 latach życia magazyn All About Beer przestał być wydawany. Piwowar ma jeszcze duży dystans... tekst po rosyjsku https://profibeer.ru/beer/35302/ tekst po angielsku https://www.beervanablog.com/beervana/2018/10/15/after-39-years-all-about-beer-magazine-is-dead I jeszcze jeden tekst (rus) o antagonizmach pomiędzy braćmi Bjergsø. Nie znalazłem angielskiego. https://profibeer.ru/beer/35346/
 12. e-prezes

  Wieści piwowarskie ze świata.

  Zwycięzcy największego konkursu piw w USA. https://www.greatamericanbeerfestival.com/the-competition/winners/
 13. e-prezes

  Zagraniczne spotkania piwowarów

  25 sierpnia w Mińsku w BeerCap Barshop odbędzie się VI Miński Festiwal Piwa Domowego z XXI konkursem piw domowych. Sam konkurs odbywa się od 2012 roku. Formuła festiwalu została dodana w 2017 roku dla uatrakcyjnienia samego spotkania piwowarów i wyjścia z nim do szerszego ogółu. Od tego też czasu rozszerzono ilość stylów biorących udział w konkursie. Zanim jednak się tam udacie trzeba się zarejestrować. Osobno w konkursie osobno w festiwalu. Start 12:00 dla konkursowiczów (do 11:45 przyjmowane są piwa), od 13 dla postronnych, a o 17:00 zaplanowano koniec. Reszta informacji (po rosyjsku) na stronie pivo.by Dla nieznających topografii miasta lokal znajduje się na starówce, niedaleko stacji Nemiga. A i nie zdziwcie się jeśli natkniecie się w barze na piwa z Polski, także lane.
 14. Poszło wszystko. Dzięki tym którzy chcieli drobnicować te paczki. Ja nie dałbym rady.
 15. Krótko, bo szybko odpadłem. Mocne trunki mnie wykończyły
×