Jump to content

e-prezes

Members
 • Content Count

  1461
 • Joined

 • Last visited

About e-prezes

 • Birthday 05/19/1972

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Piwowarnia
 • Rok założenia
  2003
 • Liczba warek
  dużo
 • Miasto
  Kraków/Biała Podlaska

Kontakt

 • Imię
  Tomasz

Recent Profile Visitors

4648 profile views
 1. Nie wiem czy było (pewnie w Piwowarze mogło). Na rosyjskiej profibeer.ru stronie krótki artykuł o przywróceniu piwa krakowskiego białego z kultur pozyskanych z murów dawnych browarów. Sprawa nie nowa, ale warto przypomnieć, jeśli nawet było o zacnej pracy naszych kolegów. Powtórka tego tekstu także na białoruskiej stronie pivo.by. Tekst nie jest skomplikowany, więc nawet w googlu da się odczytać o co chodzi.
 2. Ciekawie pisze o różnych zagadnieniach prawnych Dawid Siedlecki z Browar Paragraf. Jest też grupa na FB o tym zagadnieniu. Pomocny może być też Radosław Froń i jego Paragraf w kieliszku, ale głównie zajmuje się winiarstwem.
 3. W przypadku ciast był z tym problem, ale na własnym weselu miałem swoje piwo. Lokal nie miał obiekcji. Przywiozłem też morawskie wina zakupione u polskiego dystrybutora. Czegoś mocniejszego też można było próbować. Na tego typu imprezach domowa produkcja była od zawsze. W mojej ocenie, jeśli ktoś nie czyni sobie z takiej działalności źródła utrzymania i jest to jednostkowe to nie powinien podlegać penalizacji. W innych nie pochwalam i nie popieram.
 4. Sprzedaż piwa domowego nie jest legalna. Ile razy można to pisać!?
 5. Brewers Association podsumował dobry rok 2019 (ang.)
 6. Jeszcze ostatnie informacje o spotkaniu i konkursie: https://pivo.by/mhbf/reg
 7. Craft Brew Alliance kupione przez Anheuser-Busch za 321 milionów dolarów. Do Aliansu należą m.in. takie marki Widmer Brothers, Kona Brewing, RedHook, etc.
 8. Choć chętnie zobaczę czy to wszystko? Temat Undeath,to osobna bajka, który poszedł w komercję tzn. kontrakt.
 9. Wymowna cisza! Nawet Schulz od 2014 roku nie może więcej, mimo, że na wschodzie dużo stawia. Chętnie zobaczę taki stawiany od podstaw browar.
 10. 23 listopada kolejny festiwal piwowarów z konkursem piw u naszych wschodnich sąsiadów. https://www.facebook.com/mhbf2019 Tym razem w browarze Druzja To tam odbył się pierwszy festiwal piwa kraftowego na Białorusi w 2015 roku, więc historia zatoczyła krąg i wróciła tam gdzie większość startujących piwowarów rozpoczynała karierę piwowarską lub szlifowała sensorykę. Nie wiem czy tym razem dotrę, ale zapraszam!
 11. Zapodam link do relacji z kolejnego Minsk Craft Beer Fest (dużo zdjęć). O ile witebski Brovar Day festiwal jest na zewnątrz, ten jest w hali pofabrycznej dwa razy w roku. Warunki proste, prostsze niż na I WFP, ale ludzi b. dużo. Dla miejscowych z Mińska jest dużo nowości, a co dopiero dla Polaka. W drugiej strefie hali jest scena muzyczna gdzie można się wyszaleć. Na zewnątrz foodtrucki. Opaski jak na innych festach. Okolica dość mocno nasycona lokalami, więc jak komuś się znudzi craft lub muza to jest w pobliżu gdzie się napić klasyki i wrócić nas fest z opaską. Da się pogadać z założycielam
 12. A jakie macie doświadczenie w Polsce? Tutaj są inne warunki prawno-ekonomiczne.
 13. Z tego jak startowały Świętochłowice (browar) to była informacja, że sprzęt jest z Chin. Czy mają już swoich PH, nie wiem, ale całkiem możliwe bo Reden dostarcza sprzęt dla innych startujących browarów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.