Jump to content

marex

Members
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

About marex

 • Birthday 08/18/1970

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Ku Klux Klan
 1. W porterach bałtyckich należy robić dłuższą przerwę maltozową, nawet 40 minut, bo cukier resztkowy jest na tyle duży, że inaczej piwo wyjdzie za słodkie.
 2. Pisałem w kontekście tego: http://www.piwo.org/topic/14991-20150328-iii-karpacki-konkurs-piw-domowych/page__st__20#entry334935
 3. Czysty lagerowy charakter, bogaty aromat niemieckich słodów oraz delikatna goryczka chmieli z regionu Hallertauer ­ oto piwo Marcowe. Historycznie warzone na wiosnę i przechowywane w chłodnych grotach lub piwnicach z taflami lodu zbieranymi z okolicznych jezior.
 4. Ja robiłem jedno sour ale, ale jeszcze nie wiem jak smakuje, bo butelkuję około kwietnia. Co myślisz o tym, żeby zaryzykować i wziąć moja recepturę? Na butelce napiszemy, że jest to WIELKA NIEWIADOMA i na pewno się sprzeda.
 5. Jeżeli ty się nie znasz, to skąd wiesz, że ja się nie znam? Trochę to nielogiczne.
 6. To ty piszesz bzdury. Większość piwowarów robi lagery w zimie, bo nie dysponuje lodówkami specjalnie do tego celu. A konkursy piw domowych mają chyba promować piwowarstwo domowe, czyli tę większość, która korzysta z temperatur jakie są dostępne na zewnątrz. Równie dobrze można ogłosić konkurs, w którym trzeba będzie przysłać 100 l piwa, tylko czy to już będzie miało cokolwiek wspólnego z piwowarstwem domowym, nawet jeśli znajdą się tacy piwowarzy? Tak by wynikało ze stylu.
 7. A dlaczego mistrzostwa świata w narciarstwie robi się zimą? Przecież u ciapatych na pustyni są całe hale ze sztucznym śniegiem.
 8. Wydzielono z http://www.piwo.org/topic/14991-20150328-iii-karpacki-konkurs-piw-domowych/ Trochę to nielogiczne robić konkurs z lagerem w marcu.W marcu to lagery się jeszcze robi.
 9. Tyle, że drewniane beczki, w której leżakuje się lambiki, mają jeszcze większą przepuszczalność.
 10. Jakoś mnie nie dziwi, że nigdy nie uwarzysz piwa bez pale ale w nazwie. Tydzień temu wchodzę do sklepu z piwami regionalnymi i rzemieślniczymi i na wejściu słyszę: "Mamy dzisiaj nową ajpę na chmielach nowozelandzkich". Wczoraj wchodzę i słyszę "Mamy nowe piwo w stylu ajpa". Pytam - a co to ajpa? "Piwo na nowofalowych chmielach".
 11. Jak długo mogą leżeć sztobry chmielu? Na dniach mam dostać sztobry Citry ze Stanów, ale siłą rzeczy muszą poczekać jeszcze miesiąc do zasadzenia. Jak należy je przechowywać? Rozumiem, że mam włożyć je do lodówki, tak? Wysyłający mówił mi, że przechowywał je w lodówce od momentu cięcia, więc chyba tak.
 12. Często tak robię, ale nie jako podstawowy chmiel goryczkowy, ale dodatek, tak z 50%.
 13. Po co zmniejszać alkaliczność wody za pomocą wody destylowanej, a potem ją zwiększać kredą?
 14. Ja ostatnio liczyłem i wyszło mi ponad 8 tys. zł (nie liczę oczywiście surowców do bieżącej produkcji, tylko sprzęt i akcesoria). Jak o tym powiedziałem kolegom, to powiedzieli, że jestem nienormalny i oni za to by mieli na piwo do końca życia. Ale to w sumie ciekawe, ile można wydać na swoje hobby.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.