Jump to content

pablokrak

Members
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

About pablokrak

 • Birthday 02/23/1975

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Agus
 • Rok założenia
  05.2011
 • Liczba warek
  133
 • Miasto
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. pablokrak

  pablokrak

 2. Spodziewacie się w najbliższym czasie dostawy Fermentum Mobile ? Interesują mnie FM41 Gwoździe i banany
 3. Przeszukując znany serwis aukcyjny , znalazłem taki sklep w Krakowie http://marxam-enology.pl . Oferta głównie dla winiarzy ale też dla nas piwowarów też coś się znajdzie . Sklep funkcjonuje też jako stacjonarny i to blisko mojego miejsca zamieszkania .
 4. Dzięki za info . Właśnie czegoś takiego szukałem .
 5. Szkoda , że wcześniej nie trafiłem na tą recepturę .Z innego źródła miałem ten przepis , ale trzeba przyznać że wręcz identyczny . Troszkę się nawysilałem nad amerykańskimi jednostkami miar . Chciałbym uzyskać 20 litrów . Zacieranie około 65-68 °C na 40 minut , potem 72°C na 20 minut .
 6. Mi właśnie chodziło o wykorzystanie tej gęstwy S-04 , gdyż nie lubię przechowywać jej w lodówce . Dzięki za cenne rady , a na tą gęstwę będę musiał znaleźć jakiś inny przepis ( może English Wheat ? )
 7. Witam . Przelewam dzisiaj na cichą Brown Ale i chciałbym wykorzystać gęstwę . Wpadł mi w ręce przepis na American Wheat : 2.7 kg pilzeński 1.8 kg pszeniczny 0.3 kg monachijski 0.3 kg Carapils chmiel lubelski w 30g na 60 minut druga część chmielu lubelskiego 20g na ostatnie 5 minut . Co sądzicie o tym przepisie ( coś zmienić , dodać ?)
 8. Po kilkunastu warkach piwka naszło mnie na miodzik pitny . Czy znacie gdzieś w Krakowie lub okolicy miejsce gdzie można kupić dobrej jakości , sprawdzony miód ?
 9. S-23 dawały rady nawet w okolicy 0 °C . Ale to nowe drożdże u mnie więc dlatego moje zaniepokojenie.
 10. Witam . Po raz pierwszy użyłem drożdży Munich Lager do piwka marcowego . Do tej pory wszystkie moje dolniaki zadane były drożdżami suchymi S-23 . Teraz po tygodniu fermentacji Blg spadło z początkowego 12 do 10 w temperaturze ok. 6 stopni . Czy jest to normalny spadek Blg w przypadku tych drożdży , czy może moje marcowe fermentuje w zbyt niskiej temperaturze ? ,
 11. Jak wygląda sprawa wytrzymałości tego śrutownika ? Macie jakieś awarie , tegoż sprzętu ?
 12. Do dnia dzisiejszego młynek sprawdzał się dobrze w moim browarku . Podczas dzisiejszego śrutowania coś gruchnęło i wydajność mielenia spadła prawie do zera .W środku nie widać żadnych uszkodzeń ( minimalne przytarcie żaren). Wytrzymał około 140 kg słodu . Teraz chyba pora na śrutownik brewferm , który mam nadzieję wytrzyma troszkę dłużej .
 13. Kupiłem za parę groszy zgrzewarkę taką jak ma Ray . Nawet fajnie to zgrzewa i odsysa powietrze . Potrzebna mi teraz jest odpowiedniej grubości folia , żeby chmiel nie przebijał woreczków . Jakiej grubości folii używa HB lub Browamator do pakowania słodów ? taki byłaby O.K.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.