Jump to content

mrblaha

Members
 • Content Count

  691
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mrblaha

 1. Cześć Kupię schładzarkę suchą Pygmy lub podobną- najchętniej bez kompresora (bo mam butlę), ale jak będzie z kompresorem to też zapraszam.
 2. Odpuść wszelkich polskich "wytfurcuf"- bednarstwoe.eu, pawłowianka itp. Kup sobie używaną beczkę francuską lub nową węgierską- klasa wyżej. Najniższa klasa to beczki z Ukrainy. 20l to taka pojemność dekoracyjna i do serwowania na weselu, celujcie przynajmniej w 50tki. Odpuść wszelkich polskich "wytfurcuf"- bednarstwo.eu, pawłowianka itp. Kup sobie używaną beczkę francuską lub nową węgierską- klasa wyżej. Najniższa klasa to beczki z Ukrainy. 20l to taka pojemność dekoracyjna i do serwowania na weselu, celujcie przynajmniej w 50tki.
 3. Objętośc ok. 80l. Fermentor powstał "przy okazji", jako ostatni segment odcinany od mleczarskiego zbiornika. Stożkowe dno, na dole odpływ z zaworem klapowym i odkręcana butla na drożdże. Z boku stożka nypel 1/2" na zawór. Z przodu wziernik (mogę zaspawać, +50zł), na górze solidna, oryginalna pokrywka. Dorzucam stojak z czarnej stali. Stoi ze dwa lata nieużywany, może komuś się przyda. Zrobienie kosztowało niemałe wiaderko kasy, bo i zawór klapowy drogi i walcowanie stożka tanie nie było. Cena za całość to ułamek tego, co zapłaciłem, czyli 700zł. Sposób dostawy: Kurier Koszt dostawy: 25 Stan: używany Oceń stan: 4
 4. Dwa takie: 200zł szt. Jeden taki z ball lockami: 250zł Jeden mniejszy, chyba 7l. Trzeba dorobić redukcje do ball locków, oryginalnie jest gwint 1/4" (dam ten gwint osobno na wzór do dotoczenia), złączki ball lock dokładam. Cena za całość 200zł Grzałki do kega, chyba po 1000W: 20zł/szt Kran niekompletny, ale za to dwie złaczki do kranu, metalowa i JG: 50zł całość Sposób dostawy: Kurier Koszt dostawy: 16 Stan: używany
 5. Mam do sprzedania jeden za 200 i 9l za 250.
 6. Toż to przerobiony kociołek z Aliexpresu, nie nada się, chyba, że dołożysz do tego szybkozłączki, a to znowu kosztowo się nie opłaca. Szukaj małego Corneliusa- są od 5l. Sam mam kilka maluchów.
 7. mrblaha

  Keg DIN - rysunek dwg

  http://www.piwo.org/files/file/36-piwowarstwoeu/
 8. http://www.sanha.com.pl/produkty/materialy/miedzstop-miedzi/zlaczki-zaciskowe/sanha-press.html?L=5
 9. 340mm jest za 150: http://destylatorymiedziane.pl/pl/akcesoria/20-falszywe-dno.html Do kega pasuje.
 10. Mam nawe dwa worki, po 500g szyszki- Marynki i Lubelski. Jak masz ochotę pisz PW.
 11. Dochodzi Ci kolejna rzecz do mycia i to dość bezsensownie. Przekroje rurek też dość trudne sobie wybrałeś, a do tego pozakładałeś tam jeszcze elektrozawory- jakie one mają światło?
 12. Po co Ci wymiennik między z-f a warzelnym?
 13. Mam spory worek Marynki albo Lubelskiego (wieczorem sprawdzę), 500g.
 14. Domycie to nie problem, problemem jest osad, który potem się zasysa. I patent z zakrętką od PETa pod rurkę nie wystarcza.
 15. mrblaha

  Słój 19 l

  O petainerach słyszałeś? Poczytaj. A w beczkach- choćby Chateau od Artezanów, żeby podać tylko z polskiego podwórka.
 16. Mocujesz sobie do podłoża przez te 3 otworki w podstawie, podłączasz swoją głowicę podłączoną do kranów i przez króciec w dole urządzenia przepuszczasz chemię myjącą, np. Neomoscan Sepa.
 17. Dopóki trzyma szczelność i rurki w środku nie są pogięte- spokojnie można brać.
 18. Już umówione, że sprzedawca zamieni butle- ale 15staka na kuriera jestem w plecy, a gwint to raczej dość istotna rzecz i ktoś, kto się zajmuje zawodowo butlami mógł takie coś sprawdzić przed wysyłką...
 19. Odwołuję rekomendację, gwint mojej butli jest wytarty i nie da się wkręcić reduktora... Dobrze, że to butla zapasowa...
 20. Polecam pierwszy link, zamówiłem na poprzedniej aukcji w czwartek i dzisiaj przyszła. Legalizacja do 2022.
 21. Nie, w niczym nie przeszkadza. Jeżeli nie chcesz, żeby coś wpadało do nypla na czas warzenia możesz wepchnąć tam np. kawałek zmywaka nierdzewnego. Kiedyś (zanim dospawałem boczny) chciałem przez taki zmywak filtrować chmieliny, ale niestety momentalnie się zapchało.
 22. Dokładnie tak, środkowy odpływ przydaje się natomiast do mycia zbiornika, bo wszystko sobie nim spływa.
 23. W dobie brokerów kurierskich i paczek do 35kg w cenie ~15zł cena 42zł za paczkę do 5kg trochę odstrasza...
 24. Do wody chyba. Założony wąż to silikon, który pod ciśnieniem piwa z kega spuchnie na kilka centymetrów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.