Jump to content

mrblaha

Members
 • Posts

  691
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mrblaha

 1. Odpuść wszelkich polskich "wytfurcuf"- bednarstwoe.eu, pawłowianka itp. Kup sobie używaną beczkę francuską lub nową węgierską- klasa wyżej. Najniższa klasa to beczki z Ukrainy. 20l to taka pojemność dekoracyjna i do serwowania na weselu, celujcie przynajmniej w 50tki. Odpuść wszelkich polskich "wytfurcuf"- bednarstwo.eu, pawłowianka itp. Kup sobie używaną beczkę francuską lub nową węgierską- klasa wyżej. Najniższa klasa to beczki z Ukrainy. 20l to taka pojemność dekoracyjna i do serwowania na weselu, celujcie przynajmniej w 50tki.
 2. Toż to przerobiony kociołek z Aliexpresu, nie nada się, chyba, że dołożysz do tego szybkozłączki, a to znowu kosztowo się nie opłaca. Szukaj małego Corneliusa- są od 5l. Sam mam kilka maluchów.
 3. http://www.piwo.org/files/file/36-piwowarstwoeu/
 4. http://www.sanha.com.pl/produkty/materialy/miedzstop-miedzi/zlaczki-zaciskowe/sanha-press.html?L=5
 5. 340mm jest za 150: http://destylatorymiedziane.pl/pl/akcesoria/20-falszywe-dno.html Do kega pasuje.
 6. Dochodzi Ci kolejna rzecz do mycia i to dość bezsensownie. Przekroje rurek też dość trudne sobie wybrałeś, a do tego pozakładałeś tam jeszcze elektrozawory- jakie one mają światło?
 7. Po co Ci wymiennik między z-f a warzelnym?
 8. Domycie to nie problem, problemem jest osad, który potem się zasysa. I patent z zakrętką od PETa pod rurkę nie wystarcza.
 9. mrblaha

  Słój 19 l

  O petainerach słyszałeś? Poczytaj. A w beczkach- choćby Chateau od Artezanów, żeby podać tylko z polskiego podwórka.
 10. Mocujesz sobie do podłoża przez te 3 otworki w podstawie, podłączasz swoją głowicę podłączoną do kranów i przez króciec w dole urządzenia przepuszczasz chemię myjącą, np. Neomoscan Sepa.
 11. Dopóki trzyma szczelność i rurki w środku nie są pogięte- spokojnie można brać.
 12. Nie, w niczym nie przeszkadza. Jeżeli nie chcesz, żeby coś wpadało do nypla na czas warzenia możesz wepchnąć tam np. kawałek zmywaka nierdzewnego. Kiedyś (zanim dospawałem boczny) chciałem przez taki zmywak filtrować chmieliny, ale niestety momentalnie się zapchało.
 13. Dokładnie tak, środkowy odpływ przydaje się natomiast do mycia zbiornika, bo wszystko sobie nim spływa.
 14. W dobie brokerów kurierskich i paczek do 35kg w cenie ~15zł cena 42zł za paczkę do 5kg trochę odstrasza...
 15. Do wody chyba. Założony wąż to silikon, który pod ciśnieniem piwa z kega spuchnie na kilka centymetrów.
 16. Nisko, nawet na dnie, ale z boku- bo będzie problem przy whirpoolu.
 17. U mnie zmywak z Lidla wciśnięty w odpływ 3/4" z gara zapychał się po kilku sekundach przy chmieleniu granulatem.
 18. A metoda destylacyjna jest nielegalna z definicji, bo tam jest alkohol wytworzony w procesie fermentacji.
 19. Garnki Tadar są od dzisiaj (a przynajmniej dopiero dzisiaj zobaczyłem) w Auchanie na wagę. Są 15 i 20l, a chyba nawet i większe.
 20. W tym roku Chmielaki były jakieś totalnie bez klimatu, trzy wesołe miasteczka, tony straganów (w tym przynajmniej 5 z cebulkami kwiatowymi), oscypki, ciupagi, smażone ziemniaki... Trzy, czy cztery razy słyszałem "a które jest najmnocniejsze?", jak poprosiłem o "aj pi ej" to Pani dała mi stouta (skądinąd bardzo dobry), a na domiar złego tłum przybyły na koncert p. Markowskiej stłukł mi szkło. Ale chyba piwna rewolucja sie udała, bo poza nielicznymi wyjątkami (np. Browar Zamość) wiekszośc piw można kupić bez problemu normalnie w mieście- czego trzy, czy 4 lata temu zrobic się nie dało i człowiek wracał z dwoma skrzynkami upolowanych piwnych nowości.
 21. Jan Olbracht w Piotrkowie chyba je ma.
 22. Gardena robi złączkę montowaną w zwykły kran, jest dostępna w marketach typu OBI.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.