Jump to content

Jacenty

Members
 • Posts

  1978
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  JACENTY
 • Rok założenia
  MMXI
 • Liczba warek
  augošā
 • Miasto
  Kujawy

Kontakt

 • Imię
  Jacek

Recent Profile Visitors

2187 profile views
 1. Już miałem wskrzesić mój browar. Niestety, kupiłem Bractwo bursztynowe i znowu stwierdziłem, że nie muszę bo ktoś inny za mnie robi pyszne piwa.
 2. Po miesiącach przerwy wracam do warzenia. Niestety w międzyczasie zmieniłem kompa i straciłem wszystkie ważne rzeczy. RefRez potrzebuję, z WIKI nie wiem dlaczego pobrać nie mogę, ktoś pomorze?
 3. Poza kranikiem może się też zdarzyć, że na dnie fermentora stężenie cukru będzie większe. Pierwsze dwie trzy butelki napełniasz do połowy, kilka następnych już normalnie. Potem bierzesz te do połowy napełnione i dolewasz do pełna. W ten sposób unikniesz wlania w jedną czy kilka pierwszych butelek, piwa z większym stężeniem cukru .
 4. Jacenty

  Jacenty

 5. Dlaczego sądzisz, że jest niedofermentowane? Słabo odfermentowane zgoda, ale to nie znaczy, że nie skończyło pracy. Jeżeli wszystko zrobiłeś tak jak piszesz, to nie widzę powodu żeby tylko do tych 6 zeszło, gdzieś musiał powstać błąd. To nie znaczy jednak, że fermentacja się nie zakończyła. Poza tym przed tobą jeszcze jakieś dwa tygodnie cichej, może zejść jeszcze niżej. Edit; Sprawdź balingomierz.
 6. O którym błędzie piszesz? Bo ja tu widzę kilka. Masz wymiennik? W jaki sposób chłodziłeś?
 7. Statystycznie, to Polacy zarabiają 4 tyś, ile jest w tym prawdy każdy wie. Skąd wiem, że liczy prawidłowo? Pisałem, porównywałem nasycenie moich piw z innymi. A czy jest 2,4 czy 2,6, to mnie nie interesuje, interesuje mnie jak blisko jest piw wzorcowych, które zwyciężały w konkursach np.
 8. Pod latarnią najciemniej- chciałoby się powiedzieć. Zadałeś sobie trochę trudu, jak widzę, w te porównania. A wystarczy jeden prosty kalkulatorek RefRez, on się nie myli, w ciemno można mu zaufać. Od lat z niego korzystam i zawsze uzyskuję nasycenie dokładnie takie, jakie być powinno. Kilka razy porównywałem moje piwa z piwami zwycięskimi różnych konkursów i nigdy się nie zawiodłem.
 9. Wystarczy spojrzeć na nagazowanie pszenicy, którą sugerują twórcy tego kalkulatora- 3,6-4,5! Nie odważyłbym się na tak wysokie nasycenie. Jeżeli w tym miejscu są takie kwiatki, to cały kalkulator traci wiarygodność.
 10. Który kalkulator podaje złe wartości? Czyżby ten, z którego ThoriN korzysta? Bo jego 150g na warkę to max 2,5v/v, a nie 2,8 jak pisze.
 11. Nazwali to piwo w ten sposób, bo z Witbierami Polacy już trochę się oswoili, z grubsza wiedzą o co chodzi. Gdyby napisali np Grand Cru , to mało kto wiedziałby czego oczekiwać.
 12. Nie znalazłeś, bo wzmocniony Witbier, to już nie Witbier. Ludzie różne cuda wymyślają, ale tworzenie Imperial Witbier mija się z celem. To piwo nie może być mocne, to wbrew jego naturze. To tak jakbyś chciał stworzyć, dajmy na to, Super Ekstra Stronga 8 Blg i 3% alkoholu, to bez sensu.
 13. Mam zamiar uwarzyć coś z dodatkiem Stewii. Jeszcze nie wiem co, na razie zbieram informacje jak jej dodać. Pewnie jest ktoś kto jej używał, liczę na podpowiedź. Z ważnych informacji, które do tej pory zebrałem; - Stewię stosuje się po wysuszeniu i sproszkowaniu - 1-2 łyżeczki proszku zastępują 1 filiżankę cukru
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.