Skocz do zawartości

Pabllo_Lodz

Members
 • Zawartość

  176
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Piwowarstwo

 • Miasto
  Łódź

Ostatnie wizyty

353 wyświetleń profilu
 1. [Ostrzeżenie]Butelki piwo Poznań

  Owszem do umycia, ale nie śmierdzące i zapleśniałe. Większości po otwarciu gnój, smród i robale. Gdyby sprzedający o tym poinformował to tego postu by nie było.
 2. Uwaga przestrzegam przed skorzystaniem z tej oferty https://www.olx.pl/oferta/butelki-od-piwa-z-zamknieciem-patentowym-CID767-IDm1UEc.html#62e33da8f1 Butelki z pleśnią, 2 tygodnie walczyłem i dopiero mocna chemia plus szczotka na wkrętarce dała radę.
 3. A co kolega powie na weizena w 16 stopniach ale na sucharach i były gwoździe i banany
 4. 18 stopni to dobra temperatura, ja bym nie przenosił. Kolega wyżej był szybszy i ma większe doświadczenie, więc jego posłuchaj.
 5. Niepotrzebnie bawicie się ze sterownikiem. Oferujecie sam kocioł, przystosowany do podpięcia Craftbeerpi. Craftbeerpi każdy sobie zrobi do 300 zł. Ale nie każdy wyprodukuje taki kociołek. A i przy tych nakładach to pojemność powinna być 50l.
 6. Ile litrów piwa uwarzyliśmy w 2017 roku

  Dodam dwie moje warki z reaktywacji Browaru: 1. Stout - 24l 2. Ala Grodziskie - 22l Razem: 10026,5 Edit: zjadło jedno zero ;d
 7. Gdzieś to było - link

  Polecam Gardene ten adapter jest ok, nic nie cieknie i po zdjęciu złączki nic nie widać.
 8. Gdzieś to było - link

  https://www.google.pl/search?q=przejściówka+kran&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=ejo-WtyYB6jL8gersa3IBA
 9. Lambiki, flandersy, kwaśne i spontaniczne piwka

  A może Fortuna Wild Sour Pigwa ? https://blog.kopyra.com/index.php/2017/08/16/fortuna-wild-sour-pigwa-fortuna-boon/ Jeszcze nie piłem ale muszę spróbować:)
 10. grainfather

  Żeby to było takie proste. Ale jeśli kolega czytał do czego chcę to wykorzystać to pompa jest wymagana. Mam już pewien plan.
 11. grainfather

  Przymierzam się do wykonania nakładki do destylacji na GF, marzy mi się destylacja kukurydzy z jednoczesnym przelewaniem brzeczki pompką. Chce w ten sposób destylować gęste. Ktoś coś kombinował na wzór oryginału?
 12. Browar Łódzki - Warzy

  Po dość długiej przerwie wróciłem do warzenia Piwa. Na forum nabyłem uszkodzony GF i zastosowałem sterownik Craftbeerpi. Muszę przyznać iż jest to przesiadka z malucha na mercedesa, warzy się szybko i sprawnie. W dniu 18.12.2017 za butelkowałem pierwszą warkę na nowym sprzęcie Dry Stout. Piwo fermentowało 3 tygodnie w 15 - 16 stopniach w dzień w nocy pewnie z stopień niżej. Dwa dni trzymałem w 19 stopniach ale po 3 tygodniach to już nie było potrzebne. Piwo zabutelkowane z dodatkiem rezerwy plus woda z cukrem, gdyż miałem za mało rezerwy. Zeszło z 10.5 do 2.5 blg a wyszło 50 butelek 0,5 lanych do krawędzi szyjki. Jutro powędrują do 15 stopni do leżakowania. W między czasie, tydzień później uwarzyłem Ala Grodziskie z dodatkiem słodu wędzonego i jest sukces czuć delikatna wędzonkę. Jutro powędruje do butelek. stout.bsmx
 13. [Kupie] StarSan HB - kontynuacja

  Towar dotarł bez przeszkód. Dzięki za udaną akcję.
 14. Black IPA temperatura fermentacji.

  Wczoraj zlałem Stout po 3 tyg. fermentacji w 15-16 stopniach w dzień, cała czapa drożdży na dole pięknie zbita. Te temp. nie przeszkadzały w pracy US-05. Więc też wybrał bym opcję 2.
 15. Pytanie czym czyścić i odkażać zamknięcia do butelek patentowych? Kilka mam ładnych i kilka takich jak z prawej. Da radę te z prawej jakoś uratować?
×