Jump to content

Pabllo_Lodz

Members
 • Content Count

  263
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Pabllo_Lodz last won the day on October 20 2018

Pabllo_Lodz had the most liked content!

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Piwowarstwo

 • Miasto
  Łódź

Recent Profile Visitors

872 profile views
 1. Może tak Ja używam raspberry pi 2 b+, wersji bez wifi i po ethernet działa bez problemu. Za 30 zł kupiłem wifi na usb i po wpięciu działa bez zarzutu, mogę logować się i ustawiać wszystko z poziomu komórki czy tabletu. Nie mam problemu z wersją CraftBeeryPi3 i nic Mi nie zamula, u mnie działa to z GF plus osobny pojemnik do grzania wody do wysładzania. Dodam iz kupiłem z kartą pamięci i obudową za 100 zł na olx, plus 3x ssr hiszpańskie, 3x bezpiecznik i trochę gratów i do 250 zł mam kombajn do obsługi GF. Ostatnio Śliwki na tym robiłem, CB3 sam utrzymywał zadaną temperaturę na szczycie
 2. Pabllo_Lodz

  grainfather

  Ja działam na full ale używam CraftBeerPi i ustawiam mniejszą moc np. 80%. Z tym iż zdarzało Mi się zapomnieć i działać na full, to program sam obniża moc np. do 20% jak jest blisko zadanej temp. Nie wiem jak to jest z oryginalnym sterownikiem.
 3. Jak, wyglądają w środku? dostałem takie z kolumną ceramiczną Piasta i niestety ale nie były do uratowania z powodu kamienia i wżerów. Zainwestowałem w nówki Celli i opłaciło się
 4. Dawno nic nie pisałem co nie znaczy że nic nie robiłem. Właśnie dziś zlałem Grodziskie V2 12 BLG i to już jest ok, z tym iż chmielone dodatkowo na zimno. Żonie nie smakuje ona woli pszenice z bananem Dorobiłem się wreszcie: Wchodzą 2 kegi i butla. Na tą chwile mam 3 kegi 19l i jedną 9l. Lodówka z zdjęć wyżej też została przerobiona, wmontowałem agregat z chłodni i teraz 36l piwa w ciągu 12h może osiągnąć 3 stopnie z 18 stopni. GF dostał nakładkę do destylacji plus kolumnę półkową i owoce z pulpą bez problemu i bez przypaleń, więcej nie napiszę "Cenzura" Tak że coś tam się dzieje
 5. Pabllo_Lodz

  grainfather

  Szkła http://www.kapilar.pl/ bez problemu dotną. Ja zamówiłem z Chin, opinie ma dobre bo to Rosyjski sklep. Wyszło taniej niż dostępne u nas. Robienie 1 szt. przekroczyło by dwukrotnie koszty, brak zaplecza sprzętowego.
 6. Pabllo_Lodz

  grainfather

  Możesz też zatrzeć na dwa razy w tej samej brzeczce, bez wysładzania, w ilości wody docelowej dla warki. Po pierwszym zacieraniu wywalasz słód i dajesz drugą połowę i zacierasz dalej. Potem już standardowo.
 7. Pabllo_Lodz

  grainfather

  Tak, grzeję wodę w GF do 44 stopni i wkładam kosz z wsypanym słodem na sucho, następnie wkładam łapę i mieszam i rozcieram gródki. Przez kosz z siatką nic mi nie przeleci, górą też nie. Po dokładnym roztarciu i wymieszaniu podnoszę temp. do zadanej temp. zacierania. Pompkę ustawiam tak żeby mieć delikatny przepływ przez rurkę powrotu, tak aby coś ciurkało. P.S przeleci mąka z śrutu ale tym się nie przejmuje, bo na to nie ma rady. A zawsze coś tej mąki jest przy śrutowaniu, a i jeszcze jedna uwaga najpierw śrutuje pszenice, a potem resztę. Co przy wsypywaniu daje to, że pierw mam słód Pale Ale, a potem pszenice przy zasypie z pszenicą.
 8. Pabllo_Lodz

  grainfather

  Według mnie pompka ma za małą silę ssania żeby tak było że wciągnie przez filtr. Co do wydajności to ostatnia warka, 6kg słodu wyszło ok 30l 13.8 blg po gotowaniu do fermentatora. Z tym iż mogłem więcej wysłodzić, zatrzeć w mniejszej iloci wody i bardziej wysłodzić. Zacieram pszenice w 62.6 25 minut i 72 40 minut, potem 78 ok. 10 min i zaczynam wysładzanie wodą 76 stopni. P.s Mogło być troszkę więcej słodu bo sypałem do 2kg w worku z 5 kg. Ale myślę że sklep dużo więcej nie przeważył.
 9. Pabllo_Lodz

  grainfather

  Używam słodów z Viking Malt i szczerze nie przejmuje się klarownością. Ale jakiś wielkich problemów nie mam. Używam fermentatora jak kilka postów wyżej i wszystko trafia do zbiorniczka na drożdże. Siatka na dolnym koszu jest potrzebna bo bez niej może coś do brzeczki wpadać. Jak nie przesadzisz z przepływem, lub na rurkę powrotu założysz koszyk, to nic ci nie wpłynie do brzeczki. Ja teraz najpierw sypie słód do kosza i dopiero wstawiam do GF. Zawsze przy wsypywaniu coś mi się rozsypało i to było źródłem zanieczyszczeń a nie uciekanie z kosza.
 10. Pabllo_Lodz

  grainfather

  Ostatnie warki po za siatką na dolnym sicie nic więcej.
×
×
 • Create New...