Jump to content

Pabllo_Lodz

Members
 • Content Count

  535
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Pabllo_Lodz last won the day on February 8 2020

Pabllo_Lodz had the most liked content!

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Piwowarstwo

 • Miasto
  Łódź

Recent Profile Visitors

1650 profile views
 1. To niczego nie zmienia, instalacja jest zamknięta i może rozwinąć się pewna bakteria. Do spożycia tylko woda zimna. Jeśli chcemy zmiękczyć wodę to gotujemy i zostawiamy do opadnięcia kamienia. Nie używajcie wody ciepłej!!
 2. To była bardziej Ironia że nie wierze w te doniesienia, może za krótko rozwinąłem swoje myśli ;) Ponieważ posiadam Fermzille to zrobię podobny eksperyment, nie wierzę że na drożdżach lagerowych fermentowanych w 19 stopniach będzie czyste piwo. Choć nie wiem czy nie szkoda mi 40L piwa. Natomiast wiem że przy tak prowadzonej fermentacji jak opisałem na us-04 czy FM50, FM52, również otrzymujemy czyste piwo i jak ktoś chce całkowicie klarowne. Z tym iż od kilku warek, pojemnik na drożdże otwieram dopiero pod koniec cichej przed CC. I wtedy drożdże opadają do pojemnika, ciś
 3. Wiadomo że ważna, mam glikol chiller i temp. fermentacji to u mnie stałe 19 stopni(brzeczki, nie otoczenia), potem cicha 16 stopni i CC ok. 4 stopnie. Ispindel pokazuje koniec głównej fermentacji po ok. 4 dniach.
 4. W cuda nie wierzę, ale niech Wam będzie następne piwo zrobię według opisu. Z tym iż czyste smakowo piwa to otrzymuje na górniakach po CC w 4 stopniach..
 5. Daj sobie spokój z sterownikiem cobry. Wywal go i montuj Craftbeery PI 3, dodatkowo nie montuj go w miejsce starego. Mała obudowa i na zewnątrz, wystarczy wyciągnąć wtyczkę do zasilania.. Pod kociołkiem panuje tak duża temp. że pierwszy ssr nadtopił się od temp. Teraz mam na zewnątrz i jest ok, z oryginału została tylko szybka. Co do sterownika klarstein, dawno na olx został sprzedany..
 6. Po zakończeniu fermentacji robię coldcrash 4 stopnie i wtedy gazuje co2 z butli.. Nie robię fermentacji ciśnieniowej, chyba że potrzebuje całą objętość fermentatora 55 l. To 40 l piwa plus starter płynny i np. mango, to wtedy lekkie ciśnienie od burzliwej, bo dużo mniej piany się robi i piwo(piana) nie wychodzi..
 7. A Ja polecę chmielić szyszką w Keg-u, w woreczku dajemy 25g szyszki do Corneliusa. Ja po prostu w wygotowany woreczek sypię szyszkę, wiążę i do kega. Po nagazowaniu ok. tydzień już oddaje fajny aromat. Przestałem chmielić w fermentatorze, jeśli nie leję do butelek.
 8. Czy mi się wydaje czy na tym filmiku oni chmielą szyszką? Bo granulat na 100% zapcha ten filtr..
 9. Dla tego rozwiązaniem jest zmniejszenie mocy grzania. Cyrkulacja jest ok, Ja mam fabrycznie i nawet wstawiałem filmik w tym wątku jak rurką nierdzewną wprowadzają pęd brzeczki pod hoopstoper.
 10. To już pytanie do kolegów którzy używają GF z nowymi sterownikami. Ja dawno się przesiadłem z GF na coś innego
 11. W starym GF była fajna opcja, przełącznikiem zmieniało się moc grzałki na mniejszą. Brak możliwości sterowania mocą podczas zacierania to duża wada. Wczoraj robiłem Amerykańską Pszenicę i podczas zacierania zrobiłem pomiar BLG i wynik 26 BRIX( przed wysładzaniem). Jeśli pracował bym na 100% mocy (3300W) to na bank bym to przypalił. Zacierałem z mocą 40%.. Edit: przepraszam 21 Brix.
 12. Nowy sterownik z GF który był w ofercie TB można było podłączyć. Stosując małe modyfikacje przy garnku Klarstein.(wyprowadzenie kabli od grzałek i pompki) Jeśli myślisz że wypinasz jeden i podpinasz drugi, to tak to nie zadziała, troszkę wiedzy potrzeba. Ja użyłem CraftbeeryPi 3 i podłączyłem do Klarstein.
 13. A dziwisz się 8K PLN za wersję 65L, za taką kasę to zrobi się sprzęt na zamówienie Edit: 50L a nie 65L https://browamator.pl/kociol-zacierno-warzelny-speidel-braumeister-50,3,5,1404
 14. Ta cena za 35l jest do przeżycia, ale ja potrzebowałem 45L, a tak naprawdę do gotowania wchodzi Mi 49L. To już cena kosmos za GF.. Za tą cenę mam sprzęt, kegi, Fermzilla 55L i jeszcze trochę sprzętu
 15. Nie zapomniałem, mam ją W Twój Browar masz złączki, dopasowujesz nierdzewną i resztę pokazał kol. daniel..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.