Skocz do zawartości

Pabllo_Lodz

Members
 • Zawartość

  252
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Pabllo_Lodz w dniu 20 Październik

Użytkownicy przyznają Pabllo_Lodz punkty reputacji!

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Piwowarstwo

 • Miasto
  Łódź

Ostatnie wizyty

642 wyświetleń profilu
 1. Pabllo_Lodz

  grainfather

  Dokładnie tak samo kombinuję, tylko dodatkowo chcę mieć bufor miedziany na pianę itp.. Bufor będzie z dwóch stożków i paska 5 cm blachy miedzianej, na rurze CU 54 i złączki Tri-clamp 2 cale. Na pewno oryginalne zaciski na GF nie wystarczą, właśnie robiłem próbę na wodzie i przepuszcza. Potrzebne zaciski od profili klimatyzacji żeby to porządnie skręcić. Ogólnie nakładka z 2mm grubej blachy 304 jest ok. Mam tam otwór na podłączenie pompy i ładnie to pracuje, nawet przy 96 stopniach w zbiorniku. Cztery otwory 3,2 mm bo miałem śrubki nierdzewne 3mm ładnie ustalają pokrywę. Na GF przecięta uszczelka silikonowa.
 2. Pabllo_Lodz

  grainfather

  Szkła http://www.kapilar.pl/ bez problemu dotną. Ja zamówiłem z Chin, opinie ma dobre bo to Rosyjski sklep. Wyszło taniej niż dostępne u nas. Robienie 1 szt. przekroczyło by dwukrotnie koszty, brak zaplecza sprzętowego.
 3. Pabllo_Lodz

  grainfather

  W między czasie zmieniłem koncepcję i miski itp. powędrowały do.. Dziś odebrałem z lasera pokrywę z blachy 304 2 mm grubą. Na razie tak to wygląda. Ale do celowo będzie kolumna półkowa ( już leci z Ali), i bufor piany z miedzi. Pozyskałem troszkę rury CU 54, która będzie wlutowana w stożek i na końcach 2 calowy tri-clamp. To pozwoli mi na przekładanie i uzyskanie różnych konfiguracji od zwykłego post still, poprzez kolumnę półkową. Do sterowania będę używał sterownika CraftBeerpi 3, używam go do piwa. Ma tą zaletę że można ustawić zadaną temp. na punkcie odbioru i automatyka sama dostosuje moc grzania, po osiągnięciu temp. Tu nie skończony i nie myty jeszcze bufor piany, jak dojdą rurki to wlutuje je, wyczyszczę miedź i zamknę stożek drugą częścią. Pokrywa Jest krzywo, ale nie wlutowałem jeszcze w złączkę na dole i się przekrzywia. A leci coś takiego: Nie długo próby pracy.
 4. Pabllo_Lodz

  grainfather

  Możesz też zatrzeć na dwa razy w tej samej brzeczce, bez wysładzania, w ilości wody docelowej dla warki. Po pierwszym zacieraniu wywalasz słód i dajesz drugą połowę i zacierasz dalej. Potem już standardowo.
 5. Pabllo_Lodz

  grainfather

  Od dawna chodziło mi po głowie zrobić nakładkę do destylacji. Właśnie zacząłem prace. Na razie wstępne przymiarki. Tak, to wygląda teraz, zostało pomocować wszystko do kupy i zrobić otwory. Oczywiście wszystko stal nierdzewna, choć miedź też jest w drodze. Zamiar jest taki żeby w koszu destylować z częściami stałymi, dla tego obieg płynu z kwasówki będzie zamontowany na śrubunku.
 6. Pabllo_Lodz

  grainfather

  Tak, grzeję wodę w GF do 44 stopni i wkładam kosz z wsypanym słodem na sucho, następnie wkładam łapę i mieszam i rozcieram gródki. Przez kosz z siatką nic mi nie przeleci, górą też nie. Po dokładnym roztarciu i wymieszaniu podnoszę temp. do zadanej temp. zacierania. Pompkę ustawiam tak żeby mieć delikatny przepływ przez rurkę powrotu, tak aby coś ciurkało. P.S przeleci mąka z śrutu ale tym się nie przejmuje, bo na to nie ma rady. A zawsze coś tej mąki jest przy śrutowaniu, a i jeszcze jedna uwaga najpierw śrutuje pszenice, a potem resztę. Co przy wsypywaniu daje to, że pierw mam słód Pale Ale, a potem pszenice przy zasypie z pszenicą.
 7. Pabllo_Lodz

  grainfather

  Według mnie pompka ma za małą silę ssania żeby tak było że wciągnie przez filtr. Co do wydajności to ostatnia warka, 6kg słodu wyszło ok 30l 13.8 blg po gotowaniu do fermentatora. Z tym iż mogłem więcej wysłodzić, zatrzeć w mniejszej iloci wody i bardziej wysłodzić. Zacieram pszenice w 62.6 25 minut i 72 40 minut, potem 78 ok. 10 min i zaczynam wysładzanie wodą 76 stopni. P.s Mogło być troszkę więcej słodu bo sypałem do 2kg w worku z 5 kg. Ale myślę że sklep dużo więcej nie przeważył.
 8. Pabllo_Lodz

  grainfather

  Używam słodów z Viking Malt i szczerze nie przejmuje się klarownością. Ale jakiś wielkich problemów nie mam. Używam fermentatora jak kilka postów wyżej i wszystko trafia do zbiorniczka na drożdże. Siatka na dolnym koszu jest potrzebna bo bez niej może coś do brzeczki wpadać. Jak nie przesadzisz z przepływem, lub na rurkę powrotu założysz koszyk, to nic ci nie wpłynie do brzeczki. Ja teraz najpierw sypie słód do kosza i dopiero wstawiam do GF. Zawsze przy wsypywaniu coś mi się rozsypało i to było źródłem zanieczyszczeń a nie uciekanie z kosza.
 9. Pabllo_Lodz

  grainfather

  Ostatnie warki po za siatką na dolnym sicie nic więcej.
 10. Pabllo_Lodz

  grainfather

  Ustaw śrutownik od Patryka na szczelinę 1 mm, wydajność wzrośnie. Przy takim ustawieniu, nie mam problemu nawet z zasypem 50/50 pszenica. Przy ustawieniu minimalnym za to już miałem problem.
 11. Pabllo_Lodz

  grainfather

  Nie miałem czasu zrobić obiecanych zdjęć. Za to zrobiłem jak to wygląda po 5 dniach fermentacji. W fermentatorze pszenica (3 kg Grodziskiej Wędzonej Pszenicy i 3 kg Pale Ale). Ja tam nie widzę jakiś zanieczyszczeń, z tym iż używam fabrycznego filtra i ograniczam przepływ przez rurkę powrotu brzeczki do min.
 12. Pabllo_Lodz

  Budowa automatycznego kotła zaciernego

  @mieszko73 poszukaj na forum, był temat ostatnio o siatce na kosz filtracyjny. Rurka przez środek jest poto że nadmiar brzeczki nią wraca na spód, nie wypompujesz całego płynu. Ogólnie popatrz jest dużo na forum o budowie automatycznego kotła. Pompa pracuje cały czas podczas zacierania powoduje przepływ brzeczki i wyrównanie temp.
 13. Pabllo_Lodz

  Budowa automatycznego kotła zaciernego

  Do takiego sposobu zacierania zwiększa się stosunek wody do słodu. Nie ma znaczenia jak sączy się woda, ja w GF mam dobrane tak śrutowanie że muszę zmniejszać przepływ brzeczki(śrutuje drobno). Z tym iż sam przepływ nad młótem rurką jest wskazany, zapobiega wyciągnięciu wody z nad dna, a dodatkowo pomaga w rozkładzie temp. Na Twoim miejscu zakupił bym odpowiednią siatkę nierdzewną i powycinał kosz montując w te miejsca siatkę. Plastik łatwo się obrabia, siatka będzie skuteczniejsza niż nacinanie czy nawiercanie, ewentualnie duże sito z dna zrobić i na to siatka. Przez środek rurka z śrubunkiem do przelewu i masz E-Biab. Wstaw fotki jak to wygląda.
 14. Zdobyłem za grosze witrynę chłodniczą z uszkodzonym termostatem, w związku z tym moja lodówka otrzymała nowe serce. Na tą chwilę bez izolacji z 18 stopni w 5 minut do zera schładza szafkę. W drodze nowa izolacja Folia termoizolacyjna Alufox 5mm podają że zastępuje styropian do 10 cm. Czyli najpierw styropian 1 - 1.5 cm, potem 5mm pianka poliuretan i na koniec Folia termoizolacyjna. Myślę że te zmiany pozwolą na szybkie zejście brzeczki w granice 0 stopni. Poprzedni agregat dobrze radził sobie z utrzymywaniem temp. 16 - 13 stopni, ale niżej zejść było ciężko.
 15. Pabllo_Lodz

  Idealny sterownik do zacierania

  Wcale nie o to chodziło. Dodaj ankietę ile osób jest zainteresowanych i dodaj jakieś przedziały cenowe. Będziesz wiedział czego się spodziewać Pamiętaj że te wszystkie certyfikaty typu CE itp. też kosztują. A ty jako producent za to odpowiadasz, jak np. kogoś porazi prąd.
×