Jump to content

Pabllo_Lodz

Members
 • Content Count

  310
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Pabllo_Lodz last won the day on December 4

Pabllo_Lodz had the most liked content!

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Piwowarstwo

 • Miasto
  Łódź

Recent Profile Visitors

946 profile views
 1. Zobacz ogłosznie [Sprzedam] Pojemnik na drożdze FermZilla Witam, zamawiałem dla siebie z Chin i zamówiłem jedną szt. więcej. Oferuję nowy oryginalny FermZilla uni tanks 1000ml. Wysyłka paczkomatem w cenie. Ogłaszający Pabllo_Lodz Data 13.12.2019 Cena 100,00 zł Kategoria Sprzęt  
 2. Time Left: 9 days and 4 hours

  • FOR SALE
  • NEW

  Witam, zamawiałem dla siebie z Chin i zamówiłem jedną szt. więcej. Oferuję nowy oryginalny FermZilla uni tanks 1000ml. Wysyłka paczkomatem w cenie.

  100.00 PLN

 3. I jak tam warka kolego? Przyznam się bez bicia że spadłem z krzesełka jak to czytałem.
 4. Mam identyczny, kręci się w lewo. W lewo zmniejszasz ciśnienie, a w prawo zwiększasz. Więc odkręcając w lewo zmniejszysz ciśnienie. Na jednym mam ustawione 1.2 bara a na drugim 0.6 bara bez problemu.
 5. Pabllo_Lodz

  grainfather

  W 100% pompa, gdyż jest używana podczas gotowania. Tylko co mają powiedzieć Ci co używają pomp chińskich na 12v z plastiku:D To dopiero jest nie zdrowe Sam mam zamiar zmienić na pompę ze stali nierdzewnej.
 6. Tym na dwóch zębatkach to można kukurydzę i nie tylko na zacier śrutować Też mam i polecam
 7. Domyślam się że śrutownik od Patryka a nie młynek z Biowinu Śrutuje ciut drobniej, ale wysładzanie trwa długo ok. 1 h u mnie. Na następną warkę zwiększę odstęp.
 8. Czym i jak drobno śrutujesz? Bo gdzieś autor tematu popełnił błąd, jak nie ilość wody i wysładzanie to może śrutowanie. Nie czytałeś pewnie w temacie GF, @nike21 podał nowy sposób na zwiększenie wydajności. Zasypujemy słód, mieszamy i czekamy 10 minut i jak słód nabierze wody znów dobrze się miesza. Dopiero po tym zaczyna się zacieranie, dalej już standard. Moja ostatnia warka tym sposobem, sam jestem w szoku bo nigdy takiej wydajności nie miałem.
 9. @anteks sprawdziłem refraktometr i na wodzie w 20c 0.0 Dla mnie zatarł w za dużej ilości wody, za mało wysłodził. Do tego śrutowanie tym śrutownikiem i mamy wynik. Ale to moje zdanie, a co sobie uwarzysz to sobie wypijesz.
 10. I kolego wszystko jasne, za mało wysłodziłeś. Spróbuj użyć tego wzoru (słód kg)x(2.75L wody) + 3.5L martwa strefa to zacieranie. A wysładzanie do obliczonej ilości brzeczki, ja wysładzam ok 16L wody i wcale to nie za dużo. Ostatnio z 4.3 kg słodu, 1kg płatki owsiane. bł, 1 kg płatki pszeniczne bł. i 0.5 kg laktozy po gotowaniu 28.5l 16 blg. Nie zmieściłem do fermentatora. Poczytaj sobie w temacie GF, tam dużo jest napisane. To podobne sprzęty. Polecę Ci zamówić słód śrutowany np. deptana.pl mają śrutowanie gratis i sprawdzić wydajność. bo ten śrutownik to wiesz ten tego.. Polecam od kolegi z forum, mam i używam.
 11. Ja wzorowałem się na tym: http://blog.homebrewing.pl/milkshake-ipa-z-mango-i-czarna-porzeczka-receptura/ Przeliczyłem tylko na 25L, mango i czarną porzeczkę dałem w drugi dzień burzliwej. Drożdże FM 54, fermentacja 17 stopni ( za dobra wydajność i brakło miejsca w fer.) i ratowałem się przed wyjściem na spacer. Otrzymałem 16 BLG, przed dodaniem owoców. Teraz w 5 dzień dojadają w 18.5 stopniach. (dodam że podana temp. to brzeczka a nie otoczenie) Wygląda to tak:
 12. To może tak: Po pierwsze śrutujesz sam czy sklep? Jak zacierałeś i ile wysładzałeś? Ile L brzeczki otrzymałeś z danego zasypu, jakie blg przed i po gotowaniu? Gdzieś popełniasz błąd, różnica w śrutowaniu nie spowoduje aż takiego spadku wydajności. Na GF mam w granicach 85%.
 13. A czym mierzysz i ile pokazuje na wodzie w 20 C? Na us-05 to za wysoka temp. ja us-05 fermentuje w 17 stopniach brzeczki(nie otoczenia). Dziwne że us tak mało zeszły.
 14. Najbliżej i nie sądze żebyś znalazł taniej https://www.bahnik.cz/vareni/minipivovar-robobrew-brewzilla-65l-gen-3-0/
 15. Trza było brać tego 45l za 1400 zeta, do tego craftbeerypi3 za ok 300 zł i byłby kombajn lepszy od GF. To wszystko to samo, różni się sterownikiem. Wszystkie te kotły można ogarnąć na CBpi3.
×
×
 • Create New...