Skocz do zawartości

Pabllo_Lodz

Members
 • Zawartość

  237
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Piwowarstwo

 • Miasto
  Łódź

Ostatnie wizyty

587 wyświetleń profilu
 1. Idealny sterownik do zacierania

  Wcale nie o to chodziło. Dodaj ankietę ile osób jest zainteresowanych i dodaj jakieś przedziały cenowe. Będziesz wiedział czego się spodziewać Pamiętaj że te wszystkie certyfikaty typu CE itp. też kosztują. A ty jako producent za to odpowiadasz, jak np. kogoś porazi prąd.
 2. Idealny sterownik do zacierania

  Ale kolego Browar to nie apteka. Wysładzam zgodnie założeniami programu BS2 i to mi wystarcza. Wystarczy znać swoją wydajność. Chcesz mierzyć PH, chcesz mierzyć BLG wysładzania, BLG zacierania w czasie rzeczywistym. To ile ten sterownik będzie kosztował? Bo coś mi się wydaje, że wcale nie tanio. Dla mojego Browaru Craftbeerypi3 a zaraz będzie nowa wersja craftbeerypi4, z obsługą czujników płynów itp. jest wystarczające. Tak że połamania nóg i powodzenia
 3. Idealny sterownik do zacierania

  Dziecko to złoży według instrukcji na stronie projektu. Ale nie będziemy tu śmiecić. Napisz na priva.
 4. Idealny sterownik do zacierania

  Nie wiem czy wiesz za 400 zł, składa się sprzęt na którym chodzi craftbeerpi 3. Ma wszystko co trzeba i jest proste użytkowaniu. Dziś obsługuje GF, jutro co innego. Wyświetlacz nie potrzebny, obsługuje się z smartfona. Bolecki i Pamel się chowa. U mnie Craftbeerpi obsługuje GF i drugi zbiornik na wodę wysłodową. A wszystko z poziomu smartfona. Oprogramowanie jest za free. Powodzenia ale czeka was ciężkie wyzwanie.
 5. Temperaturę fermentacji na start to 18 stopni, mierzona w brzeczce. Fermentuje w lodówce, ok. dzięki za info jeszcze to przemyśle.
 6. Zamierzam w niedzielę powtórzyć Ala Grodziskie, z tym iż będę miał gęstawe WB-06. Co sądzicie o użyciu jej do Ala Grodziskie?
 7. @Robert Ciep spokojnie poczekaj, odczucie intensywności chmielu się zmieni jak drożdże zakończą pracę. Zawsze możesz dać herbatkę przed samym rozlewem w butelki.
 8. @Robert Ciep na zimno to bardziej na aromat, jeśli chcesz więcej IBU, to poszukaj informacji jak zrobić herbatkę Chmielową i to dodaj z ekstraktem z cukru przed butelkowaniem. W ten sposób podniesiesz IBU. A jeśli chcesz więcej aromatu to daj np. 1g. chmielu na 1l brzeczki na zimno na 3 dni.
 9. Napisz coś więcej, interesowała by mnie Citra, Cenntenial. Jak pakowane i jakie koszty?
 10. Dajesz gotowaną wodę, czy zwykłą źródlana? Ciekawy pomysł, ma GF i tam max 28l mogę otrzymać do wlania w fermentator a do fermentasaurus 35l mogę wlać spokojnie 33l. Więc mógłbym sobie rozcieńczyć Na letnie upały takie 4% piwko w sam raz
 11. Infekcja Witbier

  Czekaj na odpowiedź kogoś bardziej doświadczonego, ale ta piana Mnie wygląda jak na pianę podczas pracy drożdży. Czyli coś jeszcze dojadły, ja bym spokojnie czekał. Wynieś do piwniczki do 16 stopni i obserwuj, ewentualnie zdekantuj z nad drożdży i wtedy poczekaj i zmierz blg za ok. 4 dni. Jak się nie zmieni to w butelki. Poniżej masz charakterystykę tych drożdży. Bardzo popularne drożdże górnej fermentacji, wytwarzają doskonałe profile smakowe i nadają się do produkcji różnorodnych gatunków piw (np. piwa pszeniczne typu belgijskiego, piwa Trappistów). Tolerancja alkoholu do ok 7,5% Cechy produktu: Zastosowanie surowca: Piwa górnej fermentacji Temperatura fermentacji: 12-25°C optymalnie 15-20°C Kłaczkowanie i osiadanie: niskie Odfermentowanie: średnie Dozowanie: saszetka na ok 20L (powyżej 15°Blg zaleca się użycie dwóch saszetek)
 12. Infekcja Witbier

  Najważniejsze pytanie jak zacierane i w jakiej temp. fermentowało? Mało się jeszcze znam, ale mnie to wygląda że drożdże podjęły na nowo pracę. Może poruszałeś fermentatorem i dojadają resztki, oznaka bulgotania bez pomiaru blg nic nie daje. Mierzyłeś BLG początkowe i końcowe?
 13. Browar Amber Gold - Ale

  Od samego rana ładnie widać pracę drożdży, minęło ok. 10 - 12h. Przypomnę fermentacja w 18 stopniach.
 14. Browar Amber Gold - Ale

  Czas ok. 5h wynik z zestawu TB pszenica 25l 12 blg, uzyskałem 28l 10.5 blg trochę za dużo wysłodziłem, mogłem mocniej pogotować. Nie narzekam gdyż lubię słabsze piwa wiec na lato taka pszenica powinna być idealna, może trochę do chmiele na zimno. Całość w fermentatorze poszła do lodówki. Zadana temp. 18 stopni, drożdże WB-06. Czujnik odizolowany kilkoma warstwami pianki. Czekamy na efekty
×