Jump to content

Galadhen

Members
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Słoneczny
 • Rok założenia
  2010
 • Liczba warek
  25
 • Miasto
  Łagiewniki Nowe

Kontakt

 • Imię
  Wojtek

Recent Profile Visitors

704 profile views
 1. 1. Temperatura warzenia rzeczywiście 67 stopni. Nie w tym problem 2. Pożywkę dodaję zawsze 3. Użyłem gęstwy po poprzednim piwie. Drożdże Kveik. 5. Fermentowałem tydzień zeszło do 9 Blg. 6. Zawsze napowietrzam brzeczkę. Natomiast nie uważam, że którykolwiek z powodów może mieć wpływ na refermentację w butelkach. Bardzo się mylę?
 2. Dodam tylko że dwa miesiące po cichej butelkowałem. Zrobiłem mały eksperyment. ponieważ zlewałem american wheat dodałem do każdej z czterech butelek BW po łyżeczce gęstwy i zakapslowałem ponownie. Postawiłem w ciepłym miejscu. Z niecierpliwości otworzyłem już dziś, czyli po trzech dniach. Teraz oznaki nagazowania są dużo wyraźniejsze. Ale zastosuję się do waszych porad i zostawię to BW na kilka miesięcy tym bardziej że i pogoda nie sprzyja takim degustacjom i samo piwo wymaga jeszcze czasu na ułożenie.
 3. Witam Uwarzyłem barley wine o ekstrakcie 26 blg, zeszło do 9 blg. Przy butelkowaniu dodałem świeżej gęstwy (ok 25 ml). Po ponad tygodniu piwo się sklarowało zupełnie w butelce, na dnie osad i brak gazu. Tzw syknięcie się pojawia, ale obawiam się, że drożdże nie dopracują już więcej (a może się mylę). Piwo stoi w dzień w temperaturze powyżej 20 stopni, w nocy może być ciut chłodniej. Rozważam otwarcie i dodanie świeżej gęstwy. Co myślicie?
 4. Czy dużym błędem w stosunku do AIPA będzie użycie chmieli australijskich i nowozelandzkich?
 5. Dobrze więc poczekam kilka dni, sprawdzę czy się więcej nagazuje. Przepraszam za wprowadzenie zamieszania.
 6. Dobrze skoro w piwie jest cukier i nie fermentuje to gdzie leży problem?
 7. Dobrze dobrze, mój błąd, przepraszam. Miejcie wyrozumiałość.
 8. Dobra, weryfikuję... dodałem glukozy. Myślałem, że chodzi o dodatkowe drożdże . Bez nabijania się, każdemu się mogło rozlutować w głowie i czytać bez zrozumienia. Zazwyczaj dodaję glukozy, ewentualnie suchego ekstraktu. :rolleyes:
 9. Zawsze odfermentowały na drożdżach dodanych do fermentacji. Wiedza do zweryfikowania, ale czy da się coś z tym jeszcze zrobić?
 10. Nie użyłem niczego do refermentacji... a to błąd? Miód był dodany podczas gotowania.
 11. Temperatura wahała się od 18 do 20 stopni.
 12. Witam Mam kolejny problem. Zrobiłem piwo korzenne z dodatkiem miodu. fermentowałem na S-04. Baling przed butelkowaniem wynosił 2 blg. Tydzień po zabutelkowaniu piwo nie jest prawie w ogóle nagazowane. W smaku jest przyzwoite, więc wykluczam zakażenie. Prawdopodobnie drożdże obumarły jeszcze przed butelkowaniem, bo nie ma w butelkach w ogóle osadu z drożdży. Co z tym fantem zrobić? Kupić drożdże i dosypać do butelek? Ktoś ma jakieś pomysły, doświadczenia?
 13. Mnie niestety ten tydzień odpada. Jestem strasznie zarobiony.
 14. W zasadzie ja generalnie jestem na tak. Nawet termin jest w miarę dogodny.
 15. Dlaczego pytam... ano dlatego, że taka forma jest możliwa. Oczywiście nie w każdym lokalu. Zawsze miło byłoby spróbować trunków innych. Nie zmienia to faktu, że jestem nadal zainteresowany.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.