Jump to content

madmac

Members
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

 1. eee, zanim dokonam czynu ostatecznego, spróbuję organoleptycznie
 2. to dam sobie spokój i nastawię nowe. Wątpię jednak żebym czekał tak długo
 3. OK. ide dołożyć. Tak wogóle to jestem pod ogromnym wrażeniem odzewu na tym forum. Zdaję sobie sprawę że ciągłe odpowiadanie na te same lub podobne pytania może być męczące ale jednak można i dziękuję za to wszystkim!!!
 4. W sumie to nie wiem dlaczego tak mało, chyba bałem się przesadzić. Reszta paczki wylądowała w lodówce (paczka miała 11g). Mam wrzucić wszystko??
 5. wieczorem zadałem ok 3 g drożdży. Poczekam napewno, niewiele mam do stracenia. Temperaturę którą podałem wskazuje mi termometr przyklejony na fermentatorze. Podejrzewam jednak że nie jest to dokładne wskazanie.
 6. Dlaczego nie można ? Źle się wyraziłem. Miałem na myśli "powyżej". Tak mi doradzono. Temperatura burzliwej tego Stouta wahała się między 23 a 26°C. Brzeczka była chyba nieźle napowietrzona, a w każdym razie nie pominąłem tego etapu.
 7. Przelałem ponieważ tak było w instrukcji. Wszędzie gdzie czytałem, wyznacznikiem była ilość dni a nie blg. Poszukam później, ale w jednym z opisów było stwierdzienie, że przy przelewaniu nie ma sesnu mierzyć blg bo to nic nie znaczy. Cóż ide dosypać grzybków...
 8. Mnie póki co zeszło z 13 do 3.5 i nie wiem ile jeszcze trzymać na burzliwej. Martwi mnie jednak coś innego i może też mi pomożecie. Pierwsza nastawiona warka (stout od WESa) po 5 dniach burzliwej przelana na cichą. Przy przelewaniu bylo 5°Blg i od tygodnia nic sie nie zmienilo. Wiem ze ponizej 4 nie mozna zabutelkowac ale nie wiem co teraz zrobic...
 9. Poczekam zatem jeszcze 2-3 dni. Pomierzę, zdegustuję i dowiem się prawdy.
 10. Przedwczesną się okazała moja radość Piana opadła, nic się nie dzieje. Czy fermentacja burzliwa może przebiegać w sposób cichy?
 11. Ulitowały się chyba nad moimi nerwami i ostentacyjnie utworzyły nieznaczną piankę na powierzchnii. Wciąż jednak nie mogę tego nazwać fermentacją burzliwą
 12. A czy w przypadku gdyby nie ruszyly sa jakies sposoby na ratunek?
 13. Drożdże nawodnione w temp 28 (ok 20min) stopni tak samo jak brzeczka.
 14. Witam, proszę napiszcie z własnego doswiadczenia po ilu godzinach może zacząć się fermentacja. Nastawiłem właśnie drugą warkę ze BREWKITA Coopers Traditional Draught. Minęło 12 godzin i nic się nie dzieje. Pierwsza warka ruszyła po 6 godzinach (WES Stout). Po ilu godzinach powinienem zacząć się martwić i czy można to w jakiś sposób uratować.
 15. Dziękuję wszystkim za porady. Myślę że wiem już co robic. Mam rurkę z kranikiem więc po (cyt.) "zassaniu paszczu" zakręcę kranik i przepłuczę go gorącą wodą a dalej wiadomo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.