Jump to content

myky78

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

 1. niestety znaczka noża i widelca nie ma jest jedynie na wieczkach kod: HŻ/12019/02. Z tego co sie zorientowałem jest to kod świadectwa PZH o treści więc chyba można je stosować do fermentacji
 2. Witam, Posiadam w domu kilka beczek plastikowych o różnych pojemnościach od 30 do 120l, są to beczki niebieskie z czarnymi nakrętkami. Brat korzystał z tych beczek przy produkcji wina (kisił w nich owoce zanim nie puściły soku). Zastanawiam się czy mógłbym użyć ich jako fermentatorów? Czy ktoś już z czegoś takiego korzystał? pozdrawiam myky78
 3. Tak jak wcześniej napisałem Coopers Draught
 4. W sumie przy następnej próbie spróbuje na swojej wodzie, co do temperatury przeniosłem całość do chłodniejszego miejsca (16-17°C) zobaczymy co z tego wyjdzie Edyta: Temperatura brzeczki spadła już do 22°C potrzymam jeszcze chwile w 16°C i przeniosę do 18-19°C tylko teraz narobiło się dużo gęstej piany czy to normalne?
 5. Nie do zupy zwykle leje się kilka litrów wody a nie 20, zrobiłem pomiar Blg i wyszło mi 8, przy okazji zmierzyłem temperature brzeczki która teraz ma 26°C nie za dużo czasem?
 6. woda się nie nadaje bo jest z wodociągu i często leci rdzawa
 7. Martwi mnie jeszcze jedna kwestia otóż dodałem ok. 22,5l wody źródlanej z butelek 5L (moja w kranie się nie nadaje) i wyszło mi przy pomiarze takie 10 - 10,5 Blg i pytanie czy piwo nie będzie sikaczem jak by od fermentowało do 1 Blg to z obliczeń wynika że będzie miało coś koło 4,5%? Edyta: jest jeszcze jedna kwestia czy czasem fermentacja nie postępuje za szybko, bulgotanie w rurce jest średnio co 5 sek a aktualna temperatura w pomieszczeni to 18-19°C i piana która powstała i wcześniej była na całości teraz jest skumulowana na środku i kilkakrotnie grubsza, czy może to normalne?
 8. Wczoraj ok. 20 zastawiłem zamiast wesa jasnego dałem Mistrza Sladka jasnego bo w sklepie nie było a nie chciałem płacić kilku przesyłek jak na razie wszystko jest chyba pozytywne bo piana na piwie już się pojawiła i rórka co chwile bulgocze dodam że fermentator trzymam w ok. 18-20°C. Mam jeszcze tylko pytania odnośnie glukozy kupiłem taką w aptece czy będzie dobra? i czy nie da czasem posmaku bimbrowego?
 9. Dobra, jeszcze tylko jedno pytanie czy dobrze będzie jad do Muntons'a Premium Lager dodam Ekstrakt jasny z WESA |(1,2 lub 1,7Kg) i później do refermentacji także jasny w proszku z WESA czy może szukać odpowiedników z Muntons'a?
 10. tutaj na forum czytałem że Coopers European Lager jest piwem dolnej fermentacji (13 °C) lecz zastanawiam się także nad Coopers Draught + Jasny ekstrakt słodowy WES
 11. Witam, mam zamiar zastawić piwo z puszki od kilku dni przeglądam różne strony poświęcone tej tematyce i sklepy i wybór pasł na jasne piwo Lager tylko teraz pytanie co wybrać Coopers Lager, Coopers Europan Lager, Muntons Premium Lager czy może Brewmaker Lager, zamieżam do tego dodać jeszcze zamiast cukru jasny suchy ekstrakt słodowy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.