Jump to content

mateos

Members
 • Posts

  922
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Martinus
 • Rok założenia
  2006
 • Miasto
  Będzin

Kontakt

 • Imię
  Marcin
 • Komunikator
  mateos2@tlen.pl

Recent Profile Visitors

1726 profile views

mateos's Achievements

 1. Byłem ostatnio w Kauflandzie, kociołek Severin był przeceniony na kwotę 130zł
 2. Pewnie zalałeś membranę, musisz rozkręcić korpus i wyczyścić ją.
 3. Być może przyczyną jest brak mieszania zacieru lub za krótko i tylko jeden etap wysładzania. Śrutuje dość drobno słód i przy większych przepływach utykała filtracja, mieszadło kreci mi zacier około 10min, ułożenie złoża z 15min, 2 etapy wysładzania a w niektórych przypadkach 3. Tak to wyglądało, teraz już tylko ciągłe z deszczownicą, pH zacieru i wody korygowane.
 4. A myślisz że na jakim przepływie mam ustawione, podpowiem około 1l/min.
 5. Zawór w tym samym położeniu, więc ciurka tak samo przy obu metodach . No przecież przy ciągłym nie mieszam złoża, wiec zawsze będzie szybciej niż przy wysładzaniu na raty. Nie tracę czasu na mieszanie, ponowne ułożenie złoża i zawrócenie mętnego.
 6. Dla mnie wysładzanie na raty to spuszczenie brzeczki do końca, uzupełnienie wody, mieszanie, ułożenie złoża i ponowne spuszczenie brzeczki. Jeżeli blg jest jeszcze wysokie to powtarzam proces jeszcze raz. Przy ciągłym tylko uzupełniam wodę, tak aby nie odsłonić złoża. Wcześniej robiłem to ręcznie, teraz mam deszczownicę.
 7. No nie wiem, ale ja mam odwrotnie. Wysładzanie ciągłe - mniejsza wydajność, szybciej i wygodniej. Na raty dłużej, mniej wygodnie, ale za to wydajność większa.
 8. Na początku cały sprzęt wymyłbym w NaOH + dezynfekcja a później jeżeli nadal pojawiłby się kwas izowalerianowy, zakupił świeży chmiel .
 9. Zostawić piwo w spokoju a po 2 tygodniach sprawdzić blg.
 10. PT1000 czteroprzewodowy to najczęściej dwa PT1000 w jednej obudowie ceramicznej lub jeden z przewodami sparowanymi - stosuje się przy długich liniach pomiarowych aby pominąć błąd rezystancji linii.
 11. mateos

  jaki to fitting

  Z tego co kojarzę to nie, jutro sprawdzę dokładnie. Na zdjęciu widzę chyba otwory, które służą do odblokowania pierścienia zabezpieczającego fitting przed odkręceniem.
 12. Sprawdź czy masz masę na obudowie, przykładając "-" do obudowy, "+" podłącz do zielonego lub czerwonego.
 13. mateos

  jaki to fitting

  Zerknij na zdjęcia, powinny pomóc.
 14. Pokaz warzenia dla początkujących z teorią i praktyką.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.