Jump to content

mkarol89

Members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

 1. Witam... Jakiś czas temu (a dokładnie 3 mce) wstawiłem warke z ziarna. W wyniku różnych innych zajęć po prostu o niej zapomniałem i 3 mce stoi w fermentatorze. Dzisiaj spróbowałem. Jest dobre, nie zepsuło się. Czy po takim czasie nadaje się jeszcze do butelkowania? Czy drożdże jeszcze dadzą radę "nagazować się" w butelce czy trzeba świeżych drożdży dodać?
 2. Osobiście widziałem w dniu pierwszego postu w temacie w Leroyu koło Auchan na stoisku Biowinu.
 3. Czy po dezynfekcji butelek pirosiarczanem i płukanią wodą musze koniecznie czekać na wyschnięcie butelek czy moge odrazu lać piwo? Ma to jakieś znaczenie dla smaku?
 4. Mam taki problem, w poniedziałek wstawiłem do fermentacji piwo z puszki Coopers Real Ale. Dziś skończyła sie fermentacja. Spróbowałem troche z fermentatora i piwo niestety zaskoczyło mnie bardzo kiepskim smakiem. Wyraźna gorycz zostająca w gardle. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tą puszką? I czy ten typ piwa ma taki gożki posmak? Szczerze mówiąc zdecydowałem się na ten typ po spróbowaniu belgijskiego Duvela. Niestety to czego mam teraz 22 l w żadnym stopniu Duvela nie przypomina. Czy możliwe, że brzeczka złapała jakąś infekcje?? Na oko brzeczka wygląda ok.
 5. Hurra... Ruszyło. Jest piana. Po 30h ale zawsze. Serdeczne dzięki za pomoc.
 6. 1 - jeśli "nie bulka" to odlej wody z rurki fermentacyjnej' date=' powinno być tylko troszeczkę by CO2 dało radę przepchnąć wodę. 2 - jest piana i "kołnierz" (widać go bez zaglądania do środka) na ściance fermentora? 3 - jaka jest tam temperatura - przypuszczam, że drożdże mogą mieć za zimo. Więcej na ten temat temperatury w tym wątku.. Nie ma piany. Temperatura 22 ale jak zadalem była 20. Nie wiem czy nie za zimno było.
 7. 24h od zadania drożdży. Zero reakcji. Powoli zaczynam sie martwic.
 8. Wstawiłem o 9.30 rano. Na razie żadnych oznak działania drożdży. Mam nadzieje że jeszcze ruszą.
 9. bo może popękać. Zaryzykowałem... ...nie popękał. Pływa.
 10. Mam pytanie, jeśli nie mam probówki/menzurki czy moge areometr (oczywiście wyparzony) na stałe pozostawić w fermentatorze? Żeby za każdym razem go nie wyparzać przy dokonywaniu pomiaru.
 11. Jest podana wartośc, ale tylko po fermentacji, a nie przed.
 12. OK, a dalej moje pytanie, jakie powinno być stężenie początkowe roztworu z puszki?? U mnie jest 10°Blg
 13. Witam. Zabrałem się za moją pierwszą warke. Moje pytanie o temperature zadania drożdży. Zadałem w 20*. Po jakim czasie powinny pojawić się widoczne objawy pracy drożdży??
 14. Byłem, zakupiłem, dzieki za pomoc. Temat mysle do zamknięcia. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.