Jump to content

marcin.a.paluch

Members
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

 1. A co to za piwo? Możesz nie dawać wcale albo wsypać wszystko - napisz co to za piwo
 2. Tak troche znienacka 9l, cydru poszło do butelek w dniu wczorajszym. Naturalny sok + 2l lidlowskiego fermentowane 9 dni na tokajowych drożdzach +9 dni cichej i to tyle - bez dodatków Czuć trochę słodyczy i trochę cierpkości - mocno owocowo. Poczekam 2-3 tyg i zrobie próbę.
 3. Tak jak piszą koledzy 5 dni to za mało, czeka 10 i wtedy mierz °Blg , puchy odfermentowują bardzo głęboko czesto do 1°Blg, więc czekaj cierpliwie a oszczędzisz sobie sprzątaniapo granatach
 4. To skoro już podpytuję: Mam problem z klarownością brzeczki, czy ewentualne błędy na etapie zacierania/filtracji moga być przyczyną? Pierwsza warka po 10 dniach na burzliwej i 10 na cichej do tej pory jest mętna (pyszna ale mętna). Butelkowanie jakieś 2 miesiące temu
 5. Jak mnie będzie wykrzywiać przy każdym łyku to znaczy przechmielone. Cóż najwyżej rozdam po sępach
 6. Szczerze to liczyłem na to że szyszki już mocno zwietrzały. Cóż chyba jednak się trzymają No i cieszę się bo zadałem gęstwą z US-04 (ma ze dwa miesiące) i dość szybko zaczęły zajadać niedzielny obiad
 7. DO gotowania na 24l (zasyp z pilzneńskiego i monachijskiego) dałem: 20g-magnum w szyszkach i 10g marynki w granulacie na ostatnie 10 min 10 lubelskiego w granulacie. Cholernie gorzka brzeczka.
 8. Może na burzliwej potrzymać jeszcze z 3-4 dni, przed przelaniem na cichą?
 9. Może te drożdze są głębinowe , albo to podwodniacy
 10. Już druga warka - pierwsza była tylko na pilzneńskim i szyszkach magnum. 2 tyg od zabutelkowania (testowo baaaardzo pijalne - tylko się nie klaruje)
 11. No więc jako że mnie wzięło , o 16 postanowiłem cuś uwarzyć 2,5 pilzneński 2,5 pszeniczny 68°C - 16,5 l wody 60min wysładzanie: 6l - 9°Blg 9l - 3°Blg Przed chmieleniem 24,5l - 13,5°Blg Chmielenie 60min 0min - chmiel lubelski granulat 30 g Po 40 min - wyraźny przełom Po chmieleniu 21,5l - 14,5°Blg + 3,5 l wody Fermentator wylądował na balkonie - drożdze zadam rano. Nędzna wydajność - jakieś pomysły??
 12. Ja butelkowałem jak zeszło z 14 do 3,5 a i tak mam stracha że wywołam wojnę w piwnicy (apropo granatów)
 13. Puchy raczej odfermentowują do 1°Blg , poczekaj albo zobacz czy cukromierz dobrz wskazuje
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.