Jump to content

Afro

Members
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

 1. Pszeniczniaki bardzo lubię ale one chyba są słabe, a mówię zależy mi na conajmniej 5,5% jako, że będzie to piwko na imprezy Co do goryczki to w sumie to nawet nie była goryczka, bardziej takie nuty bimbrowe. Bo na dobrą sprawę taki Ciechan Wyborny czy koncerniak Grolsch są dość goryczkowate a mi podchodzą bardzo. Czyli kupić nachmielony ekstrakt WEA 1,7 l + niechmielony 1,7? I na ile ok. wody to rozrobić by uzyskać "słuszną" moc, na 20 l?
 2. Witam. Dotąd zdarzyło mi się warzyć tylko dwa razy piwo (i to dość dawno bo ponad 1,5 r. temu) Pierwsze podejście: Coopers European Lager + cukier (bez fermantacji cichej) - Nie zasmakowało mi za bardzo Drugie podejście Coopers Lager + ekstrakt słodowy (do tego fermentacja cicha) - Było mniej mętne ale to nadal "nie było to" za dużo "tego" smaku, mam wrażenie za bardzo gorczykowe. Teraz postanowiłem zrobić trzecie podejście. Tym razem również z wykorzystaniem nachmielonego ekstraktu z racji nie możliwości aktualnie gotowania a tym bardziej niestety zacierania... W związku z ty
 3. Do refermentacji dodam cukru zamiast syropu Czyli można już butelkować?
 4. Mam takie pytanko, mój browar od 9 dni stoi na fermentacji cichej, można już zlewać do butelek? ps. W ogóle czy dobrze zrozumiałem, fermentacja cicha polega zlaniu piwa znad osadów po fer. burzliwej do innego pojemnika, potem ponownym zlaniu piwa po paru dniach do kolejnego pojemnika z którego od razu rozlewamy piwo do butelek?
 5. Piwo już zlane, choć jak by miało coś odfermentować to przecież i tak odfermentuje skoro jest szczelnie zamknięte z rurką tak?
 6. Mierzyłem właśnie blg, jest na poziomie 1-2, czyli zlewać?
 7. Czyli na kranik zaczepić jakąś rurke czy coś by się nie pieniło?
 8. Od razu nie przelewam tylko na cichą chcę dać, co do cichej to się tak robi, że zlewam to z burzliwej do 2 fermentatora wężykiem znad osadów, potem to trzymam tydzień po czym znowu zlewam do fermentatora z kranikiem za pomocą wężyka i dopiero rozlewam kranikiem?
 9. Wywaliłem intruzów z rurki i wlałem do rurki wódke zamiast wody, może to je odstraszy na przyszłość... Ps. Piwo wygląda aktualnie tak: http://imageshack.us/photo/my-images/12/img20110701135211.jpg/ Nie wygląda to na zakażenie? Bo zaledwie we wtorek zadałem drożdże a tu brak piany już...
 10. Witam, dzisiaj zauważyłem w mojej rurce fermentacyjnej (ferm. burzliwa) topielca - meszkę. Co z tym najlepiej zrobić? Nie ruszać czy wymyć rurkę i wywalić topielca?
 11. Witam, dzisiaj planuję zrobić moją 2 warkę, tym razem zamiast cukru chcę dodać 1,7 kg ekstraktu jasnego WES (robię z brew kita Coopers Lager) w związku z tym mam pytanie ile do tego dodać wody żeby osiągnąć moc końcową piwa pow. 5%? 20 litrów będzie ok?
 12. Witam, planuję zrobić kolejną warkę, tym razem nie chcę jej rozlewać do butelek tylko do takich kegów: http://browamator.pl/szczegoly.php?Mini-keg_5_l__uszczelka_standard&przedm=1399483&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395%2F165992%2F183146&sortuj=kod Do tego kranik na co2:) Tylko teraz pytanie jaka jest trwałość piwa po otwarciu takiego kega, bo wiadomo od razu 5 l nie wypije Da radę po otwarciu takie piwko spijać przez miesiąc?
 13. Czyli kupuję np. takie coś: http://twojbrowar.pl/prestashop/438-suchy-ekstrakt-slodowy-black-05kg.html I jak chcę osiagnąć 5-6% alk. i nie za mocną goryczkę to zwiększam ilość wody dodanej do brew kita i dodaję takiego ekstraktu 100-120 g zamiast 1 kg cukru, dobrze zrozumiałem?
 14. Troszkę się podepnę do tematu, jakiś czas temu zrobiłem pierwszą warkę swojego piwa. Konkretnie do 1,7 kg kita Lager Coopers dodałem 1 kg cukru i 17,5 l wody. Wyszło mi piwo o mocy 5-6% ale było za goryczkowate jak dla mnie. Jak chciałbym osiągnąć podobną moc a mniejszą goryczkę to wystarczy, że dodam np. 20 l wody i więcej cukru?
 15. Ok piwo rozlane, przy rozlewaniu (mimo przechylenia butelki) strasznie się pieniło, na przyszłość jest na to jakaś rada? Może zaworek grawitacyjny pomoże?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.