Jump to content

BaronVonZuk

Members
 • Content Count

  735
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

884 profile views
 1. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ŻYCZENIA!!! Faktycznie ostatnio nie często bywam. Praca + rozkręcanie własnej firmy pochłania dużo czasu. Postaram się częściej zaglądać... Pozdrawiam.
 2. Ponad to jestem pewien,że znalazło by się jeszcze kilku,jemu podobnych, np A.Stamm dyrektor browaru Fortuna, absolutny pasjonat. Ale podkreślam,że IMO należy oddzielić miłość do piwa od robienia pieniędzy...
 3. Tomku,nie piję do Ciebie,komentuje część dyskusji. Ponad to po prostu nie cierpie takiego generalizowania i wkładania wszystkich do jednego worka.Dyrektor browaru w Elblągu jest wielkim pasjonatem piwa,kocha piwo i nigdy Ci nie powie,że piwo z GŻ jest najlepsze, wręcz powie,że mogło by być bardziej naturalne,itp, ale on jest zarządcą a co za tym idzie dostaje pensję za wypracowanie wartości dodanej...tyle, czysta ekonomia. Musi to robić i koniec,praca jak każda inna.Nadziej w browarach restauracyjnych.
 4. Ja pragne tylko zauważyć,że abstrahując od tego kto kupił browar,jeszcze jakieś pół roku temu czytałem na forum,że cena jest zaporowa i ten,który to kupi musi być niespełna rozumu...a jednak... okazało się,że browar jest tyle wart ile ktoś za niego zapłacił. Ponad to osądzanie od czci i wiary dyrektorów browarów i pisanie,że są gorsi bo nie kochają piwa i nie rozróżniają jego produkcji od produkcji dżemu to absolutna przesada,a osoba,która to napisała nie ma zielonego pojęcia o funkcjonowaniu browaru przemysłowego...
 5. Jeżeli są to drożdże dolne,a już wogóle W 34/70 to będą pracować, optimum maja miedzy 9°C a 15°C ,więc przy 4°C też pójdą. Ja do wczoraj trzymałem a'la Marzen na balkonie, szczepione Saflager S-23 i pracowały jak dzikie na balkonie, przy temp. uśrednionej (mierzona termometrem,który leży na fermentorze) 2-3°C, więc nie widzę większego problemu.
 6. Wcale tego nie neguję i tak jak napisałem to było dość dawno,ale pamiętam wielkie "burzany" jak nazywaliśmy wielkie i gęsto porośniete kolonie na płytce.
 7. Ciekawe, ciekawe tylko kwestia wykonczenia tymi listwami a'la chrom jest dla mnie nie do przyjęcia ale, de gustibus non disputandum est . Ja już dawno myślałem o budowie komputera, ale w skrzynce od piwa,mój znajomy informatyk nawet zrobił projekt,więc może kiedyś...
 8. Jeszcze podczas studiów prowadziliśmy badania nad wodami mineralnymi różnych producentów i pamiętam tylko jedno Primavera po posiewach wykazała największe skażenie ,łącznie z kałowymi... Było to jednakże 3 lata temu, więc wiele mogło się zmienić. Co do warzenia ja lece od początku na kranówce. Z kolei browary obecnie w większości przypadków warzą na wodzie miejskiej poddanej procesowi uzdatniania.
 9. No wena, generalnie mysle,ze Twoje piwa szybko by zniknely z tarasu...
 10. Zacieram w garnku z kwasiaka i w emaliowanym na plycie elektrycznej i nigdy nic sie nie dzialo, ani przypalania,ani przegrzewania zacieru, wystarczy tylko (zreszta jak w zacieraniu na kazdym zrodle ciepla) dobrze mieszac... Kupowanie 2 garnka jest bez sensu... :rolleyes:
 11. No ja obecnie na balkonie trzymam 100 L piwa, ale w fermentorach...
 12. Faktycznie sprawa jest bardzo dziwna, powiedziałbym,że przy tej jakości słodów wręcz niepojęta... Ja próby jodowej nie robię od jakiejś 10-15 warki...może należy do tego wrócić, chociaż piwa wychodzą niezłe...
 13. A zmieliłes słod... ??? ;) 4 h to jest jakis żart...
 14. No tak i wszystko jasne... Tak ksiazka jest piwowarska biblia,ale wiele danych ma nie wiele wspolnego z obecna sytuacja w browarach, ktos mógby sie podjac wydania aktulizacji.
 15. To sa dane z jakiegos browaru produkujacego "po pansku" albo z bardzo starej ksiazki... 5-6 [kWh/hl] i 50-60 [MJ/hl].... to sa realne dane.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.