Skocz do zawartości

BaronVonZuk

Members
 • Zawartość

  735
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

468 wyświetleń profilu
 1. BaronVonZuk

  Życzenia urodzinowe

  DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ŻYCZENIA!!! Faktycznie ostatnio nie często bywam. Praca + rozkręcanie własnej firmy pochłania dużo czasu. Postaram się częściej zaglądać... Pozdrawiam.
 2. BaronVonZuk

  Browar w Czarnkowie wystawiony na sprzedaż

  Ponad to jestem pewien,że znalazło by się jeszcze kilku,jemu podobnych, np A.Stamm dyrektor browaru Fortuna, absolutny pasjonat. Ale podkreślam,że IMO należy oddzielić miłość do piwa od robienia pieniędzy...
 3. BaronVonZuk

  Browar w Czarnkowie wystawiony na sprzedaż

  Tomku,nie piję do Ciebie,komentuje część dyskusji. Ponad to po prostu nie cierpie takiego generalizowania i wkładania wszystkich do jednego worka.Dyrektor browaru w Elblągu jest wielkim pasjonatem piwa,kocha piwo i nigdy Ci nie powie,że piwo z GŻ jest najlepsze, wręcz powie,że mogło by być bardziej naturalne,itp, ale on jest zarządcą a co za tym idzie dostaje pensję za wypracowanie wartości dodanej...tyle, czysta ekonomia. Musi to robić i koniec,praca jak każda inna.Nadziej w browarach restauracyjnych.
 4. BaronVonZuk

  Browar w Czarnkowie wystawiony na sprzedaż

  Ja pragne tylko zauważyć,że abstrahując od tego kto kupił browar,jeszcze jakieś pół roku temu czytałem na forum,że cena jest zaporowa i ten,który to kupi musi być niespełna rozumu...a jednak... okazało się,że browar jest tyle wart ile ktoś za niego zapłacił. Ponad to osądzanie od czci i wiary dyrektorów browarów i pisanie,że są gorsi bo nie kochają piwa i nie rozróżniają jego produkcji od produkcji dżemu to absolutna przesada,a osoba,która to napisała nie ma zielonego pojęcia o funkcjonowaniu browaru przemysłowego...
 5. BaronVonZuk

  Temperatura a fermentacja

  Jeżeli są to drożdże dolne,a już wogóle W 34/70 to będą pracować, optimum maja miedzy 9°C a 15°C ,więc przy 4°C też pójdą. Ja do wczoraj trzymałem a'la Marzen na balkonie, szczepione Saflager S-23 i pracowały jak dzikie na balkonie, przy temp. uśrednionej (mierzona termometrem,który leży na fermentorze) 2-3°C, więc nie widzę większego problemu.
 6. BaronVonZuk

  Tania woda z marketów - analiza.

  Wcale tego nie neguję i tak jak napisałem to było dość dawno,ale pamiętam wielkie "burzany" jak nazywaliśmy wielkie i gęsto porośniete kolonie na płytce.
 7. BaronVonZuk

  kegowa obudowa

  Ciekawe, ciekawe tylko kwestia wykonczenia tymi listwami a'la chrom jest dla mnie nie do przyjęcia ale, de gustibus non disputandum est . Ja już dawno myślałem o budowie komputera, ale w skrzynce od piwa,mój znajomy informatyk nawet zrobił projekt,więc może kiedyś...
 8. BaronVonZuk

  Tania woda z marketów - analiza.

  Jeszcze podczas studiów prowadziliśmy badania nad wodami mineralnymi różnych producentów i pamiętam tylko jedno Primavera po posiewach wykazała największe skażenie ,łącznie z kałowymi... Było to jednakże 3 lata temu, więc wiele mogło się zmienić. Co do warzenia ja lece od początku na kranówce. Z kolei browary obecnie w większości przypadków warzą na wodzie miejskiej poddanej procesowi uzdatniania.
 9. BaronVonZuk

  Balkon piwowara

  No wena, generalnie mysle,ze Twoje piwa szybko by zniknely z tarasu...
 10. BaronVonZuk

  Zacieranie na kuchni elektrycznej na dwa gary

  Zacieram w garnku z kwasiaka i w emaliowanym na plycie elektrycznej i nigdy nic sie nie dzialo, ani przypalania,ani przegrzewania zacieru, wystarczy tylko (zreszta jak w zacieraniu na kazdym zrodle ciepla) dobrze mieszac... Kupowanie 2 garnka jest bez sensu... :rolleyes:
 11. BaronVonZuk

  Balkon piwowara

  No ja obecnie na balkonie trzymam 100 L piwa, ale w fermentorach...
 12. BaronVonZuk

  4h zacieranie

  Faktycznie sprawa jest bardzo dziwna, powiedziałbym,że przy tej jakości słodów wręcz niepojęta... Ja próby jodowej nie robię od jakiejś 10-15 warki...może należy do tego wrócić, chociaż piwa wychodzą niezłe...
 13. BaronVonZuk

  4h zacieranie

  A zmieliłes słod... ??? ;) 4 h to jest jakis żart...
 14. No tak i wszystko jasne... Tak ksiazka jest piwowarska biblia,ale wiele danych ma nie wiele wspolnego z obecna sytuacja w browarach, ktos mógby sie podjac wydania aktulizacji.
 15. To sa dane z jakiegos browaru produkujacego "po pansku" albo z bardzo starej ksiazki... 5-6 [kWh/hl] i 50-60 [MJ/hl].... to sa realne dane.
×