Jump to content

denzel

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

 1. he he , nie przeszkadza ale dziwi czy to normalne?
 2. no tak, ale w pierwszym fermentatorze piwo jest mętne,a w drugim juz klarowne. w obu jest po 8,5 blg. Czy nie powinno byc jednakowe??
 3. Po sprawdzeniu: 1 fermentator (ze ekstraktem) na starcie miało 12 blg, teraz ma 8,5.-Piwo jest mętne, słodkie i bulgocze. 2 fermentator (z glukoza) na początku było 13 blg, teraz 8,5 - Piwo jest klarowne, bardzo słodkie i nie bulgocze. Wygląda to ze w 1 fermentatorze drożdże buszują w piwie , natomiast w 2 tak jak by leżały na dnie.
 4. No tak w instrukcji jest ...ale ja użyłem innych drożdży. A jeśli chodzi o rzeczywiście pomyliłem sie, myślałem o jednym a pisałem o innym he he sorki. Zakupiłem właśnie drugi cukromierz... zobaczymy co wyjdzie..
 5. Tak to był jakiś gotowiec , taki sproszkowany słód + glukoza. A chmielu ok 20g na 18l warke.
 6. Postępowałem zgodnie z instrukcja z PIWOWARa tj. słod+glukoza= 1 kg na 1-szą warkę i 1kg glukozy na 2-gą warkę. Chmieliłem część brzeczki w osobnym garnku a potem przelałem do pozostałości w fermentatorze (tak samo 2 fermentator)
 7. Chodzi o to ze zrobiłem 2 warki z puchy w tym samym czasie. Według instrukcji z gazety PIWOWAR czyli stuningowalem piwo. Tzn zamieniłem drożdże na dolnej fermentacji s23 oraz dodatkowo nachmielilem saazem. Jedyna różnica jest to ze do jednego fermentatora dodałem słód+glukozę (i tu jest wyraźne bulgotanie , a do 2 samą glukozę. I tu nie widać bulgotania. Wiec moje pytanie jest takie. Dlaczego te 2 piwa się różnią od siebie.Czy az takie wielkie znaczenie ma ze dodałem słodu? A cukromierz to uszkodził mi sie i muszę kupić nowy.
 8. Wiec tak Pilzner ale zamieniłem drożdże na s 23 i dodałem chmielu saaz. Tylko do 1 fermentatora dodałem glukozy a do 2 słodu. i tam gdzie jest glukoza nie widać bulgotania i piwo jest bardziej klarowne.I 2 warki sa po ok 18L.
 9. Witam, mam pytanko Robiłem 2 warki z puchy, 1 z dodatkiem ekstraktu,a 2 z glukoza. I w 1 fermentatorze piwo jest mętne (ale dobre) i jest widoczna fermentacja, a w 2 jest bardziej klarowne ale nie widać oznaki fermentacji.czy to jest normalne, tzn w obydwu jest piana. I teraz nie wiem co mam zrobić, czy zadać jeszcze raz drożdże czy poprostu wymieszać fermentator.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.