Jump to content

daro

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

About daro

 • Birthday 01/02/1962

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. daro

  daro

 2. Moje piwo na S23 jest tydzień na cichej .Klarowne , a zapach przy przelewaniu był piękny .Temperatura obydwu fermentacji 15°C . W sobotę butelkuję.
 3. 100% pizneński . A powiedzcie mi Szanowni co mam napisać na fermentorze .Pils ?
 4. daro

  ciechan

  Przed własnym warzeniem trzeba było zebrać butelki , skrzynki .Żeby było przyjemne z pożytecznym kupowałem w hurtowni Ciechana te piwa na przemian z Lwówkiem (jeden właściciel browarów). Na początku nie powiem , niezłe , oprócz eksportowego portera który mi w ogóle nie podchodził .W miarę upływu czasu smaki coraz bardziej nijakie . Jak doczekałem się pierwszego własnego piwa , te koncerniaki były nie do wypicia .Dodam ,że moje pierwsze piwo to marcowe zacierane z setką błędów . Gdybym miał dążyć do powtarzania smaków piw kupnych to chyba przeszedłbym na kefir . Jest tak jak mówili mi koledzy
 5. Czy już jest z gazem?
 6. Mam za sobą 20 warek z zacieraniem sterowanym temperaturowo . Pomyślałem 21sza , krok do przodu i ta receptura mi przypasowała . Wszystko zrobiłem wg zaleceń , lecz zamiast podanych drożdży , zadałem gęstwę po marcowym z S 23 . To się stało .Fermentor stoi i bulgoce w piwniczce 14°C . Czy trzymać sie podanych czasów fermentacji , czy je przedłużyć ? Z góry dziękuję za podpowiedź .
 7. Wydaje mi się ,że jeśli brzeczka stoi długo nie schładzana i otwarta może się skwasić . A wysoka temperatura zewnętrzna wspomaga ten proces. Ale to moja sugestia .
 8. Właśnie też tak myślałem. Oplot to oplot .Otóż nie .Markowe wężyki mają dużo gęściejszy oplot .Po usunięciu gumy nie ma w ogóle prześwitu . Kupiłem "standardowy" wężyk i problem zniknął . Brzeczka leci klarowna i muszę kranikiem zmniejszać prędkość mimo ,że śrutuję sam i drobniej niż sklep . Te 13te warki były wysładzane przy skrajnie wysokiej temperaturze w domu . Nie dość , że strasznie długo to przy 26°C .
 9. Problem wysładzania mam za sobą . W tej chwili mogę spokojnie sterować czasem . 20 litrów zajmuje mi godzinę do półtorej. Nie to było problemem , lecz skutek tak długiego wysładzania . Fakt .Poniosły mnie trochę nerwy , ale nie uważam aby Jacki zwracając mi uwagę na polszczyznę chciał pomóc.
 10. Brown Ale . Masz inne lekarstwo na Brown Ale , a inne na marcowe . Czy język wystarczająco literacki?
 11. Nie jestem przesądny , ale warząc 13 warkę , a było to pszeniczne brzeczka złapała dziwnego zapachu .Stęchłe ziarno .Ciężko mi to sprecyzować bo woń niepowtarzalna . Miałem za gęsty oplot w filtratorze i wysładzanie trwało 16 godzin .Z pięknie pachnącego napoju zrobiło się szambo . Nie chmieliłem .Poszło w ściek . Wysładzałem 14 zdegradowałem na 13 i znowu długo , długo kapało . Po nastu godzinach poszło do chmielenia i znowu , ale tym razem lekko było czuć to coś . Po przelaniu na cichą niepożądany zapach jest jeszcze słabszy , ale jest .W sobotę wypadałoby butelkować ,ale czy warto ? Nast
 12. Witam Mam na imię Darek . Jestem z Warszawy . Zabutelkowana X warka IPA 17blg .Pilny uczeń piwo.org i banici.eu . Wiek 49 . Duchem młody
 13. Piękne . Muszę mojej żonie pokazać .Za pól roku kończę 50 lat (jak się uda) .Taki prezent to byłoby coś . Gratuluję żony.
 14. Wszystkiego Najlepszego
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.