Jump to content

Metalbeer

Members
 • Content Count

  48
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  μ Browar Enigma
 • Rok założenia
  2 luty 2012
 • Liczba warek
  ...
 • Miasto
  Katowice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kapslownica stołowa Moja kapslownica ukończona (nareszcie ) Super, greta fajna ale ta, przyjemność i prostota kapslowania butelek, polecam kapslownice stołową! Ta została wykona własnoręcznie. Kilka rurek, pomysł, doświadczalnie wykonane przełożenia, plus praca tokarza.
 2. 1335 downloads

  Rysunki wykonawcze prostego śrutownika walcowego. Konstrukcja sprawdzona. http://www.piwo.org/...townik-walcowy/
 3. Witam! Nareszcie było troszkę czasu na poprawienie rysunków. Dla wszystkich zainteresowanych zamieszczam rysunki śrutownika walcowego. Rysunki są wykonane własnoręcznie więc nikt nie bedzie nas o nie ścigał, proszę korzystac do woli. Ja sam mam wykonany śrutownik według zamieszczonej dokumentacji, większość z Was zapewne widziała gotowy sprzęt w moim wątku.http://www.piwo.org/...kcje-metalbeer/ Mój jest wykonany całkowicie ze stali nierdzewnej, płyty i pręty rozporowe z AISI404, wałki z AISI316. Oczywiście wykonany może być z aluminium, płyty montażowe oraz rozpórki, wałki ze st
 4. Po testach, browar sie zmienia... Transformuje w stronę HERMSa
 5. Spoko, jak mogę to pomogę
 6. Niedługo nowe konstrukcje, są w fazie testu.
 7. Rozmawiałem właśnie z kolegą z Urzędu Miar. Korekta, zatwierdzenie jest ważne 11 lat. Podobno pojawiają się takowe urządzenia i spokojnie przechodą zatwierdzene typu. Dokumenty i akty prawne są dostępne Na stronie GUM.
 8. Witam! Jeżeli np. zbiornik posiada certyfikat CE można samemu wystąpić o zatwirdzenie typu do Głównego GUM. Do wykonania zatwierdzenia jest niezbedne urządzenie nr.1 Po męczącym procesie i uzyskaniu zatwierdzenia możesz zalegalizować w/w zbiornik w danym modelu. Zatwirdzenie jest ważne z tego co pamietam 10 lat. Stajesz się wtedy posiadaczem zatwierdzenia i możesz sprowadzać i legalizować dowolna ilość zbiorników oczywiscie w danym modelu.
 9. Witam! http://www.prema.pl/pdf/produkty/80.1020.14.08.pdf'>http://www.prema.pl/pdf/produkty/80.1020.14.08.pdf Propanuję coś takiego Do kupienia w sklepie internetowym http://www.prema.pl/
 10. Metalbeer

  pompa do piwa

  Tak pytałem. Czekam na odpowiedź (e-mail). Dostane zaraz dam znać.
 11. Metalbeer

  pompa do piwa

  Przeczytałem parę razy i przepraszam nie rozumiem. Rozmowiałem z firmą Trendi. Koszt pompy Novax to okoł 600 PLN brutto z jakimś wózkiem.
 12. Metalbeer

  pompa do piwa

  Witam! Odnośnie pomp, sam jestem na etapie poszukiwania dobrego i taniego rozwiązania. Znalazłem coś takiego http://www.roverpompe.com/ pompy do wina, oleju itp Dystrybutorem tych pomp jest http://www.trendi.pl z tego co mniej więcej przedstawił mi Pan z firmy Trendi ceny podobne do pomp Grifo. Pompy wyglądają na bardzo solidne. Jedno zmartwienie temperatura pracy 35 stC. Nie miałem jeszcze możliwości dogadznia się czy można je stosować do wyższych temperatur.
 13. Grzałki Podaję namiar na fajna firmę wykonującą na zamówienie grzałki wszelkiej maści. 100% nierdzewne itp. ThermoTech W zeszłym roku grzałka, jak w speidlu 3200 W/230V 100% nierdzewka kosztowała mnie 100+Vat
 14. Wykonanie tego nierdzewnego, bez zasypu i napędu około 950 zł
 15. Śrutownik Napędzany jest jeden wałek, wystarczy że złapie jedno ziarno i rozpoczyna się śrutowanie. Słód jest połykany błyskawicznie. Większość śrutowników walcowych ma taki napęd. Jeśli chodzi o cenę nie była to tania impreza, jeden z powodów, to że był to eksperyment mechaniczny nigdy wcześniej nie projektowałem tak małego młynka i to jeszcze do ziarna. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.