Jump to content

Metalbeer

Members
 • Content Count

  48
 • Joined

 • Last visited

6 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  μ Browar Enigma
 • Rok założenia
  2 luty 2012
 • Liczba warek
  ...
 • Miasto
  Katowice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kapslownica stołowa Moja kapslownica ukończona (nareszcie ) Super, greta fajna ale ta, przyjemność i prostota kapslowania butelek, polecam kapslownice stołową! Ta została wykona własnoręcznie. Kilka rurek, pomysł, doświadczalnie wykonane przełożenia, plus praca tokarza.
 2. Version

  1236 downloads

  Rysunki wykonawcze prostego śrutownika walcowego. Konstrukcja sprawdzona. http://www.piwo.org/...townik-walcowy/
 3. Witam! Nareszcie było troszkę czasu na poprawienie rysunków. Dla wszystkich zainteresowanych zamieszczam rysunki śrutownika walcowego. Rysunki są wykonane własnoręcznie więc nikt nie bedzie nas o nie ścigał, proszę korzystac do woli. Ja sam mam wykonany śrutownik według zamieszczonej dokumentacji, większość z Was zapewne widziała gotowy sprzęt w moim wątku.http://www.piwo.org/...kcje-metalbeer/ Mój jest wykonany całkowicie ze stali nierdzewnej, płyty i pręty rozporowe z AISI404, wałki z AISI316. Oczywiście wykonany może być z aluminium, płyty montażowe oraz rozpórki, wałki ze stali 18G2A lub popularnej 45. Tuleje z fosforobrązu do kupienia w każdym sklepie z częciami do rozruszników samochodowych za 3 PLN sztuka. Moleta 0,2 na wałku jet zbyt płytka zdecydowanie powinna być głębsza. To jedyna rzecz którą modyfikowałem w śruowniku. Regulacja na mimośrodzie pozwala śrutować kukurydzę oraz zmielić na pył każde ziarno Śrutownik spisuje śię świetnie. Poszukać sprytnego tokarza parę śrubek i profesionalny sprzęt gotowy. Przyjemnej zabawy. Pozdrawiam Metalbeer Enigma Młynek do słodu mimośród.pdf Młynek do słodu płyta montażowa.pdf Młynek do słodu wałek.pdf
 4. Po testach, browar sie zmienia... Transformuje w stronę HERMSa
 5. Spoko, jak mogę to pomogę
 6. Niedługo nowe konstrukcje, są w fazie testu.
 7. Kran złoty nie używany. szt 2 cena dotyczy 1 sztuki. Sposób dostawy: Poczta Polska Koszt dostawy: 20 Stan: nowy Oceń stan: 5
 8. Sorki fakt Pierwasza ma 160x160 druga na planie 190x190 Pozdrawiam
 9. Chłodnice są gotowym wyrobem. Istnieje możliwość wykonania pod wymiar ale miedzianej max 50 m. W kraju brak rurek nierdzewnych gatunek 304 w kręgach.
 10. Proszę policzyć. wymiar w mm 190X190X ilość zwojów 160X160X ilość zwojów Nie robiłem dokładnych pomiarów chłodnice są gotowymm wyrobem.
 11. Rozmawiałem właśnie z kolegą z Urzędu Miar. Korekta, zatwierdzenie jest ważne 11 lat. Podobno pojawiają się takowe urządzenia i spokojnie przechodą zatwierdzene typu. Dokumenty i akty prawne są dostępne Na stronie GUM.
 12. Witam! Jeżeli np. zbiornik posiada certyfikat CE można samemu wystąpić o zatwirdzenie typu do Głównego GUM. Do wykonania zatwierdzenia jest niezbedne urządzenie nr.1 Po męczącym procesie i uzyskaniu zatwierdzenia możesz zalegalizować w/w zbiornik w danym modelu. Zatwirdzenie jest ważne z tego co pamietam 10 lat. Stajesz się wtedy posiadaczem zatwierdzenia i możesz sprowadzać i legalizować dowolna ilość zbiorników oczywiscie w danym modelu.
 13. Chłodnica zanurzeniowa Rurka nierdzewna fi 8X0,5 "A" 6 szt. Wymiary: wys. 205 mm 190X190 "B" 6 szt. Wymiary: wys. 220 mm 160X160 Chłodnica "B" mieści się w "A" (pakiet) Cena dotyczy 1 szt. A+B 130 PLN Pozdrawiam Sposób dostawy: Poczta Polska Koszt dostawy: 24 Stan: nowy Oceń stan: 5
×
×
 • Create New...