Skocz do zawartości

czubas

Members
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Jakowa
 • Liczba warek
  kilkanaście
 • Miasto
  Wrocław

Kontakt

 • Imię
  Kuba
 1. Chleb na gęstwie ?

  Witam, robił ktoś chleb na gęstwie ( zamiennie do drożdży piekarskich lub zakwasu ) ? Jakieś doświadczenia? Pozdrawiam.
 2. [WODA] Dyskusje

  Ja zakrapiam mniej, na odcinek testowy, kolor wydaje się bardziej jednolity.
 3. Kolońskie - drożdze

  Witam, chciałbym zrobić piwo w stylu Koelsch, na suchych drożdżach, czy jest jakaś alternatywa dla Wyeast 2565 Koelsch? Pozdrawiam
 4. Wpływ ph wody przy warzeniu piwa

  No wiem, chodziło mi o bardziej dostępne środki/metody, nie chciało mi się jechać do sklepu ale chyba podjadę. Wykonałem już kilka warek bez modyfikacji, chyba zostanę przy słodzie zakwaszającym
 5. Fermentacja

  Witam, podepnę się z moim pale ale okolice 14 Blg, na Safale S-04, czy temperatura 18-19 st.C będzie dobra, czy mam ją korygować? Pozdrawiam
 6. Wpływ ph wody przy warzeniu piwa

  Witam, mam w planie wykonać piwo jasne, górnej fermentacji (safale S-04) słody: 2,5 kg pils, 1 kg pale ale, 0,5 karmel, 1 kg psz., płatki ryż., owsiane, 0,5 kg cukier trz. Pytanie, czy woda miękka, o pH 7,9 będzie ok i po zasypie osiągnie okolice 5,4 pH? Czy ją zakwaszać? Naczytałem się o alkaliczności rezydualnej i teraz o tym myślę, chciałbym przeprowadzić fermentację najlepiej jak się da, na moje warunki. Po ostatnich błędach nadrabiam braki wiedzy pozdrawiam.
 7. 8 blg po fermentacji ...

  Tak czy inaczej, widać muszę nadrobić temat fermentacji, za bardzo się skupiłem na zacieraniu, bagatelizując pracę drożdzy, dziękuję za konstruktywną krytykę oraz wiedzę.
 8. 8 blg po fermentacji ...

  Gdybyś przeczytał uważnie moje powyższe wpisy, wiedziałbyś, że w ciągu 18 dniowej fermentacji mierzyłem klka razy więc chyba ogarnę.
 9. 8 blg po fermentacji ...

  Zbieram gęstwę, więc kiedy chmielić?
 10. 8 blg po fermentacji ...

  To kiedy zlać na cichą? Chciałbym chmielić na zimno.
 11. Butelkowanie piwa po cold crashingu

  Witam, jaka jest optymalna temperatura cold crusha? Chodzi mi o to czy można teraz wystawić na dwór na kilka dni i czy osiągnę tym podobny efekt? Dzięki, pozdrawiam.
 12. 8 blg po fermentacji ...

  Drożdze przeważnie S-04, fermentacja w zakresie 18-24, teraz ok 18, zlew raczej ostrożny, bez drożdzy, cold crasha nie robię, czas zacząć wychodzi na to, że za krótko fermentuję.
 13. 8 blg po fermentacji ...

  Odfermentowanie na poziomie 2-3 Blg to źle? Pierwszy raz fermentacja stanęła mi na 5. Człowiek się uczy całe życie, staram się
 14. 8 blg po fermentacji ...

  Zlewam z nad osadu, tak by nie ruszać gęstwy, potem odbieram potrzebną część, resztę wylewam. Może reduktor osadów pomoże, za tydzień będę warzył podobną warkę i chcę uniknąć błędów poprzedniej.
×