Jump to content

czubas

Members
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Jakowa
 • Liczba warek
  kilkanaście
 • Miasto
  Wrocław

Kontakt

 • Imię
  Kuba

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, robił ktoś chleb na gęstwie ( zamiennie do drożdży piekarskich lub zakwasu ) ? Jakieś doświadczenia? Pozdrawiam.
 2. Ja zakrapiam mniej, na odcinek testowy, kolor wydaje się bardziej jednolity.
 3. Witam, chciałbym zrobić piwo w stylu Koelsch, na suchych drożdżach, czy jest jakaś alternatywa dla Wyeast 2565 Koelsch? Pozdrawiam
 4. No wiem, chodziło mi o bardziej dostępne środki/metody, nie chciało mi się jechać do sklepu ale chyba podjadę. Wykonałem już kilka warek bez modyfikacji, chyba zostanę przy słodzie zakwaszającym
 5. Twardość wody, wg.skali niemieckiej=10, pomiaru dokonam, jest sens robić przerwę zakwaszającą przed pomiarami?
 6. Witam, podepnę się z moim pale ale okolice 14 Blg, na Safale S-04, czy temperatura 18-19 st.C będzie dobra, czy mam ją korygować? Pozdrawiam
 7. Witam, mam w planie wykonać piwo jasne, górnej fermentacji (safale S-04) słody: 2,5 kg pils, 1 kg pale ale, 0,5 karmel, 1 kg psz., płatki ryż., owsiane, 0,5 kg cukier trz. Pytanie, czy woda miękka, o pH 7,9 będzie ok i po zasypie osiągnie okolice 5,4 pH? Czy ją zakwaszać? Naczytałem się o alkaliczności rezydualnej i teraz o tym myślę, chciałbym przeprowadzić fermentację najlepiej jak się da, na moje warunki. Po ostatnich błędach nadrabiam braki wiedzy pozdrawiam.
 8. Tak czy inaczej, widać muszę nadrobić temat fermentacji, za bardzo się skupiłem na zacieraniu, bagatelizując pracę drożdzy, dziękuję za konstruktywną krytykę oraz wiedzę.
 9. Gdybyś przeczytał uważnie moje powyższe wpisy, wiedziałbyś, że w ciągu 18 dniowej fermentacji mierzyłem klka razy więc chyba ogarnę.
 10. Zbieram gęstwę, więc kiedy chmielić?
 11. To kiedy zlać na cichą? Chciałbym chmielić na zimno.
 12. Witam, jaka jest optymalna temperatura cold crusha? Chodzi mi o to czy można teraz wystawić na dwór na kilka dni i czy osiągnę tym podobny efekt? Dzięki, pozdrawiam.
 13. Drożdze przeważnie S-04, fermentacja w zakresie 18-24, teraz ok 18, zlew raczej ostrożny, bez drożdzy, cold crasha nie robię, czas zacząć wychodzi na to, że za krótko fermentuję.
 14. Odfermentowanie na poziomie 2-3 Blg to źle? Pierwszy raz fermentacja stanęła mi na 5. Człowiek się uczy całe życie, staram się
 15. Zlewam z nad osadu, tak by nie ruszać gęstwy, potem odbieram potrzebną część, resztę wylewam. Może reduktor osadów pomoże, za tydzień będę warzył podobną warkę i chcę uniknąć błędów poprzedniej.
×
×
 • Create New...