Jump to content

Rosolis

Members
 • Content Count

  103
 • Joined

 • Last visited

About Rosolis

 • Birthday July 28

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Brewklin
 • Rok założenia
  2010
 • Liczba warek
  72
 • Miasto
  Kraków

Kontakt

 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

851 profile views
 1. Tomku, niestety program zakupiłem "u źródła" w czasie kiedy nie był dostępny u Ciebie. Natomiast cała procedura opisana przez Ciebie jest dla człowieka na moim poziomie intelektualnym nie do przejścia. Ale Bardzo dziękuję za info.
 2. Czy dla użytkowników BS 2 (legalnych) są jakieś ulgi przy zakupie BS 3?
 3. A tak poważnie zapytam: Czy zwracacie uwagę na kolor? Jak wsadzam ją do roztworu nadwęglanu wapnia, celem wysterylizowania, to roztwór przybiera kolor pończochy i to w wielokrotnie zmienianym płynie. Czy barwniki użyte w procesie produkcji nie mają wpływu na zmiany w piwie (chemia), przecież nikt nie bada pończoch pod kątem kontaktu z żywnością?
 4. Kula na chmiel? Przecież to najzwyklejszy zaparzacz do herbaty http://www.domherbat.pl/data/include/cms/Akcesoria/zap_kulka_50mm.JPG i to w kosmicznej cenie Powiem wam, że nie warto wrzucać chmiel w skarpetach, pończochach, siateczkach itp. Straty na aromacie są spore nic nie zastąpi wsypania chmielu swobodnie do piwa. Przerobiłem prawie wszystkie opcje i efekt najlepszy przy luźnym sypaniu. Więc zastanówcie się czy warto. A filtrowanie pończochą zdaje egzamin po dziś dzień co pisałem wcześniej w postach. Krotko i w punkt. Przy poprzednim dziele (AIPA) przekonalem sie na wlasnej skorze, jak diametralna jest roznica w nachmieleniu po odpuszczeniu sobie nylonow itd. Never again. Postawic wiadro na ostatnie 2-3 dni w zimnym (np. 5 stopni) i chmieliny pieknie opadaja na dno. Potem skarpeta na koncowke wezyka podczas dekantowania i po sprawie. Po której stronie wężyka, która opcja daje lepsze efekty filtrowania?
 5. Mam kilka słoików starego (6-cio, 7-mio letniego) miodu. Czy miód się starzeje (w rozumieniu przydatności do spożycia)? W jednym ze słoików zestalonego miodu, zauważyłem na wierzchu lekką, nieco miękką "piankę". Czy można go spożytkować do przefermentowania?
 6. Wersji LUX używam od kilku lat. 50 warek x 40 butelek = 2.000 butelek x 4-5 "wtrysków" = około 10.000 "iniekcji". Po każdej warce starannie umyta i wysuszona, czeka na następną.
 7. Komputery są bardzo odległe od siebie i nie mają ze sobą NIC wspólnego (poza oczywiście moim logowaniem)
 8. Tomku! Bardzo dziękuję za rady. Ja nie piszę tego z pretensją i nie jest to dla mnie kłopot. Ktoś ruszył temat, ja to tylko potwierdzam i robię to w dobrej wierze, bo wiem, jak bardzo zależy Ci na jakości tego forum (technicznej bo na niektóre treści nie masz zbyt dużego wpływu). Nie wiem czy to wnosi coś do sprawy, ale używam dwóch komputerów w różnym czasie, a "problem" występuje.
 9. Ja też dzisiaj po raz dziewiąty dowiedziałem się, że gość kupił chustę serowarską......... Czy można by coś z tym zrobić?
 10. Czy ktoś może zapytać twórcę programu kiedy ukaże się nowa wersja i czy planuje upgrade czy też nową wersję programu trzeba będzie kupić "od nowa".
 11. Czy mógłbyś coś więcej napisać na temat filtra? Jak wytrzymuje te temperatury? Jaki (z czego) jest wkład filtra? Jaka jest skuteczność filtra? Jaka jest skuteczność chłodzenia - powierzchnia wymiennika i uzyskane temperatury? {Dotyczy to filmu: http://youtu.be/5RiDz01sm6o}
×
×
 • Create New...