Jump to content

dorgoth

Members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

 1. jakie wyszło piwko? czuć coś ostrość? jutro myślę nastawić piwko na suszonych cayenne i zastanawiam się ile ich dać żeby nie przedobrzyć!
 2. Podepnę swoje pytanie pod ten wątek. Obecnie w fermentatorze mam piwo pszeniczne Coopersa. Fermentuje już 11 dzień, woda w rurce ciągle bulgocze. 3 dni temu cukromierz wskazał 2blg. Butelkować czy czekać bo może rozsadzać butelki?
 3. ok to sytuacja mniej więcej wyjaśniona, dzięki śliczne za sugestie Myślę że wyciag z kilku papryk dodany do brzeczki na burzliwą fermentację zrobi robotę. Brewkit - Lager powinien być do tego celu dobry. Jeszcze jedno pytanie nasuneło mi się w tej chwili. Producent brewkitów Coopers umieszcza informację że maksymalnie mozna dodać 1kg cukru w celu uzyskania 5,2% alkoholu, czy można dodać więcej cukru w celu zmiany smaku na bardziej słodszy???
 4. zacierane, w takim przypadku jest więcej możliwości ingerencji w smak piwa jak przy brewkicie. Chipotle to wędzona Jalapeno myślę że odpada w moim przypadku bo może bardzo szybko zakazić brzeczkę.
 5. Witam! Cały czas pędzę sobie piwa z brewkitów Coopers. Ostatnio widziałem reklamę jakiegoś lokalnego częstochowskiego browaru który waży piwo z chilli. Moje pytanie jest takie, czy można kombinować z brewkitami i chilli żeby uzyskać takie piwko (jestem miłośnikiem ostrości mam swoją mała hodowlę palących papryczek). Jeśli da się zrobić taką kombinację to w jakiej postaci i na jakim etapie przygotowania brzeczki nalezy dodać chilli. może np. przy rozpuszczaniu ekstraktu z wodą dodać kilka łyżek mielonej chili ?? Macie jakieś doświadczenia z takich kombinacji:)? Pozdrawiam serdecznie.
 6. moje pytanie troszke z innej b(rz)eczki:) jestem w trakcie robienia kolejnego piwka z brew kita, jest to Pilsener Coopers. Pierwszy raz burzliwa fermentacja jest tak śmierdząca ( wali drozdzami jak z szamba:). po upuszczeniu do szklanki próbki w 5 dniu fermentacji brzeczka jest bardzo nieklarowna pływają jakieś białe "męty". Czy jest to zakażenie?? Smak wydaje sie w porządku kwaśne nie jest. wszystko z tym w porządku??
 7. Jestem nowy, nieodoświadczony z pierwszą warką w fermentatorze i już chciałbym pić piwko ale zacznę od początku:). Dzisiaj mija tydzień od zalania fermentatora koncentratem Coopers European Lager zamiast cukru dałem Coopers Brew Enhancer 2, drożdze załączone do puszki. Po około 3 dniach od zalania zakończyła się burzliwa fermentacja czyli reasumując sroda 19.01 start, sobota 22.01 uspokojenie fermentacji dzisiaj tj. 26.01 sprawdzałem cukromierzem - ok.3blg ( dwa dni temu było 2blg, ale chyba za krótko sprawdzałem), piwo w miare dobrze wyklarowane, według mnie bardzo dobre w smaku ( już bym p
 8. dzięki śliczne! następne w kolejce jest Irish Stout, spróbuje zrobić bez grzałki jeśli wyjdzie wywalam ją całkowicie:) Pozdrawiam
 9. z tą grzałką zrobiłem tak że w brzeczce jest tylko szklana część grzałki, gumowych elementów ani kabla nie zanurzałem.
 10. cukromierz wykazał 2blg! czekać czy rozlewać w butelki:D? w smaku jest jak wygazowane ( bardzo delikatne bąbelki) normalne piwo ;p
 11. ok, zatem dzisiaj otworzę pojemnik sprawdzę ilość cukru i klarowność, po czym zamknę pojemnik i wyłączę grzałkę do środy kiedy to będę butelkować złocisty napój:). BTW pytanie odnośnie butelek, kupiłem w sklepie normalne po piwie i wymyłem w bardzo ciepłej wodzie za pomocą szczotki. Taka czynnosć wystaczy i gwarantuje czystość ?
 12. Jeszcze raz nawiąże do instrukcji w której jest napisane żeby jak najszybciej po ustaniu fermentacji przelać do butelek co zmniejszy ryzyko zakażenia. Teraz nie wiem czy czekać pare dni czy sprawdzić dzisiaj czy brzeczka ma 1blg i butelkować??
 13. To moje pierwsze piwko i operam się na instrukcji dodanej do koncentratu w której jest napisane że fermentacja trwa od 4 do 6 dni jeśli utrzymuje sie zalecaną temperaturę 21-27C. Jako że u mnie z temperaturą bywa różnie zainstalowałem grzałkę akwarystyczną ustawioną na 22C i taką temp. utrzymywała cały czas. Jako że dzisiaj jest 5 dzień i rurka fermentacyjna się uspokoiła stwierdziłem że może czas zabutelkować. Jak uda mi się dorwać cukromierz to jeszcze potwierdzę czy brzeczka ma 1blg. Słowo wyjaśnienia mojego pytania o cukier: ja w ogóle nie używam cukru a w domu znalazłem trzcinowy to myślę
 14. nie chodzi mi o ilość cukru, w instrukcji jest napisane żeby dać dokładnie 4g. Pytanie moje jest o jakość cukru. Biały czy trzcinowy jest bardziej zalecany do drugiej fermentacji w butelce?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.