Jump to content

chełek

Members
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Chrobry
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  15
 • Miasto
  Poznań
 1. Pale Ale - 20 l Mild Ale - 20 l RAZEM: 211,5 l
 2. Pytanie jakie drożdże ostatecznie użyłeś, ale generalnie do Ale temperatura <15* może być zbyt niska i fermentacja może trwać zbyt długo, albo w ogóle ustanie i wyprodukujesz sobie granaty, bo przy refermentacji zostanie za dużo cukrów w butelkach. Mam podobny dylemat przed najbliższym warzeniem i skłaniam się raczej do fermentacji w ok. 20*.
 3. To znaczy że Gretą zakapslujesz pięknie (potrzeba tylko trochę więcej siły), ale trudno powiedzieć czy później dasz radę kapslować nią inne butelki. Niestety jakość Grety jest bardzo losowa.
 4. Nie wiem jakie butelki są w BA bo w tej chwili nie mają ich... Ale długi kołnierz to np. Paulaner, Koźlak Ambera, a krótki to 90% naszych koncernówek (KP, GŻ, CP). Zdjęcia poglądowe poniżej, pierwsze to krótki, drugie długi kołnierz.:
 5. Generalnie kapsle z BA ładnie pracują z Gretą, ale znajdziesz na forum sporo osób, którym Greta nie pracuje dobrze z żadnymi kapslami ani butelkami. Moja rada - Greta + kapsle miękkie (np. te z BA) + butelki z krótkim kołnierzem. Butelki NRW z długim kołnierzem dobrze się kapslują, ale często Greta po nich nie nadaje się do pracy z bardziej popularnymi na rynku krótkimi kołnierzami, bo zniekształcają się szczęki. U mnie to się nie stało, ale istnieje takie ryzyko.
 6. Ja uważam że zaizolować trzeba całą część która znajduje się w garze, czyli ma styczność z podwyższoną wilgotnością, bo jednak przez ten przewód też powoli przenika wilgoć. Do tej pory miałem izolację 5 cm przed i 5 cm za łączeniem, ale to jest za mało.
 7. Bo to trzeba najpierw sprawdzić, a potem iść http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/availability/20103016/ Z tym termometrem trzeba uważać. Pomimo zabezpieczenia specjalną taśmą, zamokła mi ostatnio sonda i gotująca się woda miała wg. niego 130°C. Po wysuszeniu jest ok, ale teraz kombinuję jak to zabezpieczyć na przyszłość. Mimo wszystko polecam, bo to całkiem wygodna rzecz.
 8. http://allegro.pl/stary-mlynek-srutownik-i1456371924.html Wygląda dobrze. Mógłby być minimalnie tańszy...
 9. Wiem, dlatego założyłem, że mogło być już gdzieś w dyskusjach na forum, chociaż nic nie znalazłem. Z drugiej strony - co to jest 2008 rok przy tempie procedowania naszego sejmu? Jako sposób podejścia naszej władzy do sprawy niech posłuży odpowiedź: http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/2E1E85BC Tam miedzy innymi: "Należy podkreślić, iż sposób ustalania podstawy opodatkowania piwa w oparciu o ekstrakt brzeczki podstawowej funkcjonuje w Polsce od początku wprowadzenia podatku akcyzowego do krajowego porządku prawnego tj. od 1993 r. Nie ma zatem racjonalnego uzasadnienia zmiana systemu stoso
 10. Szukałem czegoś w sieci i trafiłem na coś takiego: http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/75362D01 Sprawdzałem w wyszukiwarce, ale nie znalazłem nic na ten temat na forum. W każdym razie, jest ktoś, kto wykazał zainteresowanie zmianami, które dla nas mogą być interesujące. Niestety, nie jest z opcji rządzącej Jeśli było, to proszę o usunięcie.
 11. Wypełniłem. Myślę, że ciekawym może się okazać wynik ankiety - korelacjia BMI z wiedzą o otrębach Prosiłbym o zamieszczenie jakiejś sumarycznej informacji po skończonych badaniach, celem zaspokojenia ciekawości.
 12. Przydarzyła mi się ciekawa rzecz. Zostawiłem na parapecie przy lekko uchylonym oknie próbkę po mierzeniu gęstości Weizena. Próbka wylądowała tam w niedzielę wieczorem, zaraz po gotowaniu brzeczki. Dzisiaj zastałem widok jak poniżej. Gęstość spadła z 12 do ok.9°Blg, a smak jest bliski Weizena:) Piana, która wyszła z próbki jest twarda jak pianka montażowa. Czy możliwe żeby doszło do fermentacji spontanicznej?
 13. W tej chwili w HB są w promocji po 19,50. To od razu lepiej zamówić razem z jakimiś surowcami i licząc wysyłkę wyjdzie pewnie taniej niż od pszczelarzy.
 14. Fajna sprawa. Najbardziej urzekło mnie: "However there were a few dissenting voices who did not believe that the difference was worth the extra investment." I ja chyba póki co się do tej grupy będę zaliczał
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.