Jump to content

pawel61

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

 1. Drożdże do DUNKEL WEIZENA to Safbrew WB-06 czy gestwa z tych drożdży może być?
 2. Dzisiaj warze DUNKEL WEIZENA 12 Blg jest to moja trzecia warka .
 3. Ok trzymam jeszcze tydzien w temp pokojowej .
 4. Pół roku no to trzeba się uzbroić w cierpliwość.
 5. Piwo jest goryczkowe i nie jest słodkie 3 blg końcowy ,piwo jest dobrze zakapslowane bo po energicznym potrzasaniu butelą nic sie nie dzieje tzn nie syczy spod kapsli.
 6. Tydiń temu przenioslem piwo z pywnicu do pokoju tep ok 20 C zamieszałem aby poderwać drożdże .Dzisiaj otworzyłem piwko :lol:niestety nadal brak piany i Co2.
 7. Dzieki za szybkie odpowiedzi ,mam jesze jedno pytanie czy po tak długim odpoczynku drożdże jeszcze będą pracowć
 8. Przenosze do tep pokojowej dam znac co z tego wyszło .
 9. Tak drożdże Safale us-05 a butelkowane 8dni burzliwej i 8 dni cichej .
 10. 21 ,01,2011 Uwarzyłem portera 12Blg z zestawu surowców homebrewing i zgodnie z dołączoną instrukcją .Dzisaj własnie postanowiłem zdegustować moje piwko smakuje niezle może zbyt goryczkowe .Natomoast całkowity brak nasycenia i piany .Dodam że piwo było po butelkowaniu w pywnicy 10 C ,dodałem 160g glukozy na 20l piwa .Co moze być przyczyną braku piany i nasycenia.
 11. Witam wszystkich moje piwko fermetuje od 2 tygodni blg poczatkowe to 19 jest 8 .Uwarzone z samego jeczmienia drożdze S23 ,mam karmel syrop ile tego karmelu moge dodac i kiedy .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.