Jump to content

yarrro

Members
 • Content Count

  218
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About yarrro

 • Birthday 10/21/1965

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  /dev/beer
 • Rok założenia
  2010
 • Liczba warek
  80
 • Miasto
  Wrocław, Swojczyce

Kontakt

 • Imię
  Jarek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Plastikowych - i konektorów i zaślepek.
 2. Ja miałem problem m.in. z nakrętkami i złączkami. Ciężko było je dokręcić, puszczały ciśnienie. Wcisnąłem w nie trochę taśmy teflonowej - ułożyłem ją koliście na denku. To samo zrobiłem ze złączkami. Pomogło. Pociągnąłem też wazeliną uszczelki i gwinty (co by łatwiej było je dokręcać). W sumie to dobrze by było znaleźć uszczelki do złączek i nakrętek. Na gwinty taśmy nie zakładałem, chociaż może jest to alternatywa do wciskania taśmy do zakrętek. Trochę walczyłem, ale ostatecznie pomogło. Dobre jest też sprawdzanie wycieków przez nalanie wody i obracanie fermentora.
 3. Jeszcze jedna drobna literówka: adres zwrotny, który pojawia się w powiadomieniach emailowych to info@piwoorg.pl.
 4. Na poniższej stronie jest drobna literówka - Zobacz ogłosznie
 5. Równy metr przy manometrze ustawionym pionowo. Można zmniejszyć o ok. 8 cm, jeśli ustawi się go poziomo, albo do góry nogami.
 6. Ten wygląda całkiem fajnie. Podoba mi się duża powierzchnia. Ten mój, mając identyczną moc, dość mocno rozgrzewa się w czasie pracy - może to być ok. 40-50 stopni. Przy Twoim powierzchnia grzania jest kilkadziesiąt razy większa, więc mata pewnie mało co się grzeje. Wg mnie Fermzilla jest lepsza do ogrzewania, ponieważ ma cieńsze ścianki niż fermentor, więc pas będzie się mniej nagrzewał ze względu na lepszy odbiór ciepła.
 7. Jakiego pasa używasz? Ja mam coś takiego: https://www.aliexpress.com/item/1978127894.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dZlUWaA, jest dedykowany do zakładania na fermentor. Podłączyłem go poprzez regulator temperatury i po prostu działa. Używałem go kilka razy na fermentorze i na Fermzilli. Jedyny niuans to to, że ma dość paskudny zapach. No, ale na piwo to nie wpływa.
 8. Zasada fermentowania pszeniczniaka mówi, że suma temperatury przy zadawaniu drożdży i temperatury zakończenia fermentacji powinna wynosić 30 stopni. Czyli np. zadajemy drożdże przy 12 stopniach i tak utrzymujemy temperaturę, aby przy końcu fermentacji wynosiła 18 stopni. Przy czym https://braukaiser.com/ mówi, że dotyczy to temperatury pomieszczenia, przy otwartej fermentacji.
 9. Kupiłem niedawno w marxam (wersję 35l). Chyba dalej są. Co prawda dodatkowy osprzęt (przede wszystkim do fermentacji ciśnieniowej) musiałem kupić na Ali.
 10. Czy ktoś mógłby opisać efekty fermentacji pod ciśnieniem? Mam wątpliwości co do ilości produkowanych estrów. Moje doświadczenie wskazuje, że przy zwiększonym ciśnieniu drożdże (pszeniczne) produkują ich znacznie więcej.
 11. Marcin Vekownia: mógłbyś podać namiar na producenta sprzętu? Sprawdź mapę piwowarów; może znajdziesz kogoś z okolicy, kto pomoże Tobie uruchomić sprzęt. Ewentualnie też wpisz swoje miasto.
 12. yarrro

  yarrro

 13. Ja dosunąłem wiadro do ścianki lodówki. Pomiędzy nimi umieściłem czujnik temperatury i gąbkę. Gąbka jest od strony ścianki. Ma za zadanie dociskać czujnik do wiadra i izolować go od powietrza wewnątrz lodówki. Tak, aby mierzył temperaturę zawartości wiadra (nie sprawdzałem, ale we wiadrze w czasie fermentacji jest ponoć cieplej o ok. 2 stopnie niż na zewnątrz). Nie ma problemu ze zbyt częstym włączaniem lodówki. Histerezę sterownika mam ustawioną na 1 stopień.
 14. Właśnie mam taki sam dylemat. Miód nastawiłem ponad rok temu, wtedy dałem ok. 50% wymaganej ilości kwasku cytrynowego (bałem się dać więcej, bo widziałem sporo postów z pytaniem, co zrobić, bo przesadziłem). Obecnie jest dość słodki (jest to trójniak-czwórniak). Po testowym zakwaszeniu smakuje chyba lepiej, a w każdym razie znacząco inaczej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.