Skocz do zawartości

yarrro

Members
 • Zawartość

  194
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

3 obserwujących

O yarrro

 • Urodziny 21.10.1965

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  /dev/beer
 • Rok założenia
  2010
 • Liczba warek
  sqrt(-1)
 • Miasto
  Wrocław, Swojczyce

Kontakt

 • Imię
  Jarek

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Zobacz ogłosznie Słody: jęczmienny, pszeniczny, jęczmienny dymiony Sprzedam słody, mają około roku: - Best jęczmienny dymiony 14 kg - 120 zł - Chateau pszeniczny 22 kg - 70 zł - Souflet jęczmienny 6,8 kg - 25 zł. Miejsce: Wrocław. Ogłaszający yarrro Data 12.01.2019 Cena 215,00 zł Kategoria Surowce  
 2. Pozostało: 5 dni i 5 godzin

  • SPRZEDAŻ
  • Nowy

  Sprzedam słody, mają około roku: - Best jęczmienny dymiony 14 kg - 120 zł - Chateau pszeniczny 22 kg - 70 zł - Souflet jęczmienny 6,8 kg - 25 zł. Miejsce: Wrocław.

  215,00 zł

 3. yarrro

  yarrro

 4. yarrro

  Fermentacja w lodówce

  Ja dosunąłem wiadro do ścianki lodówki. Pomiędzy nimi umieściłem czujnik temperatury i gąbkę. Gąbka jest od strony ścianki. Ma za zadanie dociskać czujnik do wiadra i izolować go od powietrza wewnątrz lodówki. Tak, aby mierzył temperaturę zawartości wiadra (nie sprawdzałem, ale we wiadrze w czasie fermentacji jest ponoć cieplej o ok. 2 stopnie niż na zewnątrz). Nie ma problemu ze zbyt częstym włączaniem lodówki. Histerezę sterownika mam ustawioną na 1 stopień.
 5. yarrro

  Miód - kwasek cytrynowy

  Właśnie mam taki sam dylemat. Miód nastawiłem ponad rok temu, wtedy dałem ok. 50% wymaganej ilości kwasku cytrynowego (bałem się dać więcej, bo widziałem sporo postów z pytaniem, co zrobić, bo przesadziłem). Obecnie jest dość słodki (jest to trójniak-czwórniak). Po testowym zakwaszeniu smakuje chyba lepiej, a w każdym razie znacząco inaczej.
 6. Sprzedam, bądź zamienię klana Braumeistra o wybiciu 30/60 l. Składa się na niego: - zbiornik główny z blachy 1,0 mm o podwójnym płaszczu - grzałki 3x2000W, zasilane trójfazowo - dno o grubości 1,5 mm - pompa w środku z nierdzewki Grundfos - maksymalny wkład około 17 kg - sterownik bolecki - dwa zestawy wiaderek wewnętrznych wraz z trzpieniami, umożliwiające robienie warek o wybiciu 60, bądź 30l - sita - pokrywa zewnętrzna - chłodnica z rury karbowanej kwasoodpornej W razie potrzeby da się zamienić zasilanie z trój- na jednofazowe. W grę wchodzi zamiana na klona, bądź oryginał Braumeistra, o wybiciu ok. 10-15 litrów. Odbiór najchętniej osobisty (Wrocław, Swojczyce). W ramach ewentualnych oględzin proponuję zrobienie warki testowej. Sposób dostawy: Kurier Koszt dostawy: 0 Stan: używany Oceń stan: 4
 7. Kupię reduktor CO2 pojedynczy. Dostawa do Wrocławia. Sposób dostawy: Paczkomaty inPost Koszt dostawy: 10 Stan: używany
 8. yarrro

  Automatyczny Kocioł Zacierno Warzelny

  Proponuję wykonać jeszcze próbę z pulsacyjnym włączaniem pompy - np. na 20-60 sekund z przerwą 10 sek. Najlepiej popatrzeć, jak zachowuje się zacier i wyłączać pompę w momencie, gdy się zacznie się zbijać. Zbliżoną funkcję ma stary sterownik Bolecki, ale na nim operuje się na czasach na poziomie minut, a nie sekund. Onegdaj prowadziłem korespondencję z producentem na temat zmiany zakresu - żeby czas tej funkcji wyrażony w minutach "zamienić" na sekundy. Niestety, po 2, czy 3 emailu producent olał mnie kompletnie. Coś tam napisał, że dałoby się to zrobić (cokolwiek to oznacza), a po zapytaniu o czas i koszty zamilkł. Niepoważny człowiek. Myślę, że pewnym rozwiązaniem byłoby np. dołożenie do AVT 1613 układu typu 555. Niestety, "w temacie" projektowania płytek drukowanych jestem kompletna noga.
 9. yarrro

  Automatyczny Kocioł Zacierno Warzelny

  Używam HERMSa, jak i kopii Speidla. Muszę powiedzieć, że dobrze wykonane sito to podstawa. Na obu urządzeniach miałem problem z filtrowaniem. Na HERMSie początkowo używałem rurek miedzianych, próbowałem bodajże dwóch rozwiązań FD. Niuans, który trzeba wziąć pod uwagę to podciśnienie wytwarzane przez pompę. Potrafi nieźle zdeformować sito - w końcu sumarycznie potrafi działać na nie siła rzędu nawet setek kilogramów. Ostatecznie najlepszych rozwiązaniem okazało się sito z szczelinami obwodowymi, o szerokości bodajże 1mm. Przy nacięciach poziomych z sita robi się naleśnik - deformuje się w poprzek - sito ma sztywność inną w każdym kierunku, natomiast tutaj robi się lekki stożek (sztywność sita jest identyczna w każdym kierunku), więc wybrzusza się do dołu), co nie wpływa na szczelność. Przy Speidlu, przy wybiciu 60l miałem problem z przytykaniem się sita (jest innej konstrukcji niż powyższe, podobne do Twojego). Robiły się gejzery, ponadto ciśnienie pompy potrafiło podnosić sito (opiera się bezpośrednio na krawędzi wewnętrznego wiaderka) i młóto wyłaziło ze środka. Problem znikł po wykonaniu wiaderka o dwukrotnie mniejszej pojemności. Ponadto czytałem, że do Speidla trzeba grubiej śrutować. Wydaje mi się, że Twoje rozwiązanie powinno zadziałać, skupiłbym się na dobrej konstrukcji sita i regulacji pompy. Temat ten już był wielokrotnie wałkowany na forum. Załączam zdjęcie swojego - sprawuje się bardzo dobrze. I jeszcze jedno - dobrą rzeczą jest możliwość regulacji mocy pompy i włączania pulsacyjnego. Dotyczy to obu rozwiązań. Używam modułu AVT1613 - do kupienia wiadomo gdzie.
 10. yarrro

  Zbiorowy zakup "Browar Bavaria"

  Mnie też trochę dziwi, że żaden ze sklepów nie podpisał umowy dilerskiej ze Zmevarem. Hm, może nie czytają forum, a może też współpraca ze Zmevarem wygląda podobnie, jak w naszym przypadku, czyli kompletny brak kontaktu. Może też kwestie związane z importem, o których wspominał kol. e-prezes.
 11. yarrro

  Zbiorowy zakup "Browar Bavaria"

  Ano... A mógłbyś podać szczegóły, w jaki sposób kupiłeś aparaturę?
 12. yarrro

  Zbiorowy zakup "Browar Bavaria"

  Dalej cisza. Jak wspominałem, napisałem do nich drugi raz jakiś tydzień-dwa temu. Są niepoważni.
 13. yarrro

  Zbiorowy zakup "Browar Bavaria"

  " młóto i brzeczka" to dopiero po oddzieleniu. No tak. Powinienem był napisać "zacier".
×