Jump to content

Bogodar

Members
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Markscheider
 • Rok założenia
  2010
 • Liczba warek
  31
 • Miasto
  Wieliczka

Kontakt

 • Imię
  Bogodar
 • Strona www
  http://www.markscheider.pl

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bogodar

  Bogodar

 2. Bogodar

  lol :)

  Błąd w podpisie na Nové sprzed circa 5 lat. To Richard Krajčo - wokalista Kryštofa i aktor.
 3. Na Górnym Śląsku, to po prostu w sklepie spożywczym (nie w każdym, ale produkt dość powszechny). W pobliskim blaszaku mają takie: http://www.braciacyba.pl/luska-kakaowa/ Na allegro jest bardzo dużo ofert; tak chyba najłatwiej nabyć.
 4. Jest już dostępna wersja 2.0.2: http://www.brewtarget.org/changelog.html
 5. Bardziej ułożony i chyba jest lepszy balans dzięki nagazowaniu. Nadal dużo ciemnej, deserowej czekolady w smaku i nadal niewiele aromatu (choć może to po prostu mój nos).
 6. Bogodar

  lol :)

  Głównie dla fanów BrewingTV: [media] [/media]
 7. Trudno stwierdzić, bo wysycenie zerowe.
 8. Dobra, nie mogłem się powstrzymać przed spróbowaniem. Miałem zostawić butelki leżeć na pół roku a już pierwszą otworzyłem. Aromatu jedynie odrobina i wyczuwalna głównie retronosowo. W smaku za to sporo słodkiej ciemnej czekolady, jakby deserowej. Nie wiem jak bardzo się zasugerowałem, ale mam wrażenie, że same karmelowe plus odrobina palonego jęczmienia nie dałyby tak mocnej czekoladowości. W innych piwach nie było nawet zbliżonego posmaku. Pyrsk, B.
 9. RIS już jest w butelkach. Aromatu kakao nie wyczułem, ale smak młodego piwa jest stosunkowo mocno czekoladowy. Więcej szczegółów za pół roku. B.
 10. Proponuję używać przeciągania jako rozwiązania zastępczego. Zgłoszenie błędu i obietnica fixu w 2.0.2 znajduje się tu: https://bugs.launchpad.net/brewtarget/+bug/1158620
 11. Świeże info od Stana Hieronymusa: http://www.prnewswire.com/news-releases/samuel-adams-crowns-2013-homebrew-champions-227424231.html W skrócie: "(...) this year's winners include (...) Cesar Marron's Gratzer (...). Winners will receive the ultimate honor in beer – for their homebrew recipes to be enjoyed by drinkers across the country. These winning brews will be bottled and made available nationwide next year in the 2014 Samuel Adams LongShot variety six-pack." ...czyli uwarzy się w Stanach Grodziskie i rozdystrubuuje po całym kraju.
 12. Serwus, Czy stosował ktoś z Was może kakałszale/łuskę kakaową jako przyprawę? Napar z niej ma mocno kakaowy aromat a bardzo delikatny smak. Nie ma w niej prawie tłuszczu, więc chyba piany nie zabije w gotowym piwie. Pytam, bo wczoraj o tak pod wpływem chwili wrzuciłem na ostatnie 10 minut do RISa i nie wiem jakich efektów się spodziewać. Było tego tylko 15 g, więc pewnie wpływ będzie żaden, ale kto wie. Pyrsk, B.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.