Jump to content

migdal

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by migdal

 1. migdal

  Podpiwek

  A jakie rodzaje chmielu dodajecie do podpiwka? Ja myslałem o aromatycznych, czy może być nasz poczciwy Lubelski?
 2. Witam Wybieram się na przedłużony weekend w okolicę Poznania. Czy warto podjechać do Grodziska, są tam jakieś godne obejrzenia ślady po "Grodziszu"? Za info z góry dzięki. Migdał
 3. Teraz pojawił mi się inny problem - udało mi się skombinować Wyeast Activator Belgian Witbier, i je niestety aktywowałem (jak to robiłem wcześniej) a dopiero teraz zobaczyłem, że są one gotowe do użycia max 3 godziny od aktywacji a ja warzenie przesunąłem na pt. Rozwali saszetkę z drożdżami? Czy dotrzymają do pt?
 4. "ważności" oczywiście - czerwony ze wstydu jestem!!!!!!!!! drożdże suche Safleger S-33, cały czas trzymane w temperaturze pokojowej
 5. witam jak myślicie czy do jutrzejszego warzenia witbiera mogę użyć drożdży z terminem warzności 03/2012? pozdrawiam
 6. Witam! Wybieram się na tydzień do Pragi w celach turystycznych. Oczywiście oprócz standardowo przewidzianych miejsc do zwiedzania zamierzamy poznać Prage także od strony piwnej. Ale w przewodnikach przeczytać można też tylko o "standardowych" pkt np. U Fleku. Czy ktoś z Szanownych Kolażanek/Kolegów ma jakieś dodatkowe informację co warto jeszcze zobaczyć, gdzie można napić się ciekawego piwa. Za ewentualne informację z góry dziękuję.
 7. warzyłem dziś koźlaka majowego Blg po zacieraniu 15 (18L) a po chmieleniu, w którym odparowaniem 3L otrzymałem 13Blg... pierwszy raz mam taki przypadek. wszystkie czynności wykonywałem tak jak przy poprzednich warzeniach.
 8. w zestawie są suche drożdże Saflage S-04, na oko bez żadnych zmian fizycznych, leżą spokojnie w przeźroczystej szczelnej torebeczce...
 9. Czy Waszym zdaniem mogę wykorzystać drożdże, które przechowywałem wraz z całym zestawem BA "bitter" przez całą zimę w piwnicy (zakres temp od -10 do +5)?
 10. ja też pobieram brzeczkę strzykawką ale bez igły, zwana strzykawką Janetta o pojemności 100ml, idealna na tą okazję.
 11. Od dłuższego czasu poszukuję, bezskutecznie, szklanek typowych do piwa pszenicznego ale o poj. 0,5L, jeżeli w ogóle są to 0,33. Może gdzieś w necie, jeżeli tak do może jakiś link.... Pozdrawiam!
 12. migdal

  warzenie alt`a

  Burzliwa trwała 4 dni i potrzymałem jeszcze 2 dni bez oznak fermentacji (wydaje mi się że to kwestia za niskiej temperatury otoczenia - 14-15 °C)
 13. migdal

  warzenie alt`a

  Witam Wszystkich! Właśnie fermentuję Alt`a i mam wątpliwości co do temperatury farmentacji cichej (zalecana 4 st.C, z tego co poczytałem na forum kilka osób w tej temp. fermentowało). A przecież w zestawie BA dołączono drożdże górnej ferm. Safbrew S-33, które teoretycznie w tej temp. nie pracują. Mam prośbę o opinie na ten temat Koleżanek i Kolegów. Na razie przelałem na cichą (Blg zjechało z 13 do 6) i potrzymam kilka dni w temp ok. 15 stC, a potem zobaczymy. Pozdrawiam! Migdał
 14. Zakupiłem nowy zestaw BA celem uwarzenia dortmundera. Przy okazji wraca temat twardości wody. Przeszukałem fora BA i piwo.org i znalazłem sporo nt. miękkiej wody do pilsa, jednak bardzo mało konkretów o twardości potrzebnej do uwarzenia dortmundera. Zastanawiam sie czy wystarczy po prostu burtonizacja wody jak w przypadku ale? Jeżeli ktoś ma doświadczenia w tym temacie proszę o poradę. Migdał
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.