Jump to content

erniczek

Members
 • Posts

  36
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

erniczek's Achievements

 1. Hej, Stout 21BLG, po 2 tygodniach burzliwej zszedł do 8 blg, dałem mu jeszcze tydzień i już bez zmian - 3 tygodnie fermentacji i zatrzymała się na 8blg. Czy można butelkować czy za mało odfermentowane i coś zrobić teraz muszę? Użyta była gęstwa S-04 z poprzedniej warki.
 2. Ok, rozumiem. To teraz kwestia czy 8blg u mnie to nie jest blisko dolnej granicy? Zostawie jeszcze na tydzień jak jest i sprawdzę wtedy ile spadło.
 3. za wiki piwo.org Oczywiście wiem, że należy kontrolowąć poziom blg na przestrzeni kilku dni czy aby na pewno się zakończyła, ale jest to pewien punkt odniesienia dla mnie.
 4. Miesiąc bez zlewania na cichą? Czy to aby nie przesada? Według prawideł w teorii 1/3 początkowego BLG jest zdatna do butelkowania, 1/3 z 21 to 7blg a ja mam 8blg, gdzie chce jeszcze na tydzień dać na cichą. Łącznie 3 tygodnie. EDIT: ewentualnie cichą mogę pociągnąć 2 tygodnie, to nie problem
 5. Hej, znowu ja. Tym razem w sprawie Stout'a. Dziś mija 14 dzień fermentacji 21BLG stout. Fermentacja przeprowadzona: 15 stopni - zadanie drożdży, stopniowo co kilka dni 1 stopień do góry, aż do 20 stopni. Dzisiejszy wynik to 8BLG. 21 litrów warka, ale będzie pewnie 19-20l bo troche drożdży na dnie. Planuję rozlać to na 2 kubły, jeden z podstawową wersją, drugi z płatkami dębowymi na tydzień. Teraz moje pytanie czy to już odpowiedni moment, czy jednak zostawić jeszcze żeby troche BLG zeszło(o ile zejdzie w ogóle)?
 6. Dzięki za odpowiedź. Właśnie starałem się zlewać znad osadu, nawet zostawiłem pewnie więcej piwa niż trzeba. Zobaczymy za 2-3 tygodnie jak to będzie wyglądało, oby ten aromat drożdży zszedł troche
 7. Witam, mam pytanie. Robiłem Dark Ale z ekstraktów z drożdzami S-04. Piwo z 12blg odfermentowało do 3,5blg. Było zlewane na cichą na lekko ponad tydzień. Temperatura fermentacji: zadanie drozdzy w 16 stopniach, stopniowo podnosilem temp. do finalnych 20 stopni. Dziś otwarłem pierwszą butelkę po 10 dniach od zabutelkowania. Teraz moje pytanie - wiem, że to troche wcześnie, ale mocno wyczuwalny jest smak drożdży, nawet zostaje osad w butelce/w szklance(wydaje mi się, że to właśnie drożdże). Czego może to być wina? Gdzieś zrobiłem błąd przy butelkowaniu i nie zlałem dobrze znad osadu czy raczej nie przejmować się i po jakimś czasie to zniknie?
 8. Hej, szybkie pytanko. Mam gęstwe w lodówce w 4 stopniach, a brzeczke schłodziłem do 16 stopni, czy przed zadaniem gęstwy należy ją ocieplić? czy można śmiało prosto z lodówki do kubła?
 9. Hej, czy na oko wszystko okej z tą gęstwą? Zebrana z dark ale Safale S-04 po tygodniu burzliwej, dolałem troche wody i około tydzień już leży w lodówce. Sprawdzić smak piwa i jak ok to można dodawać? Będzie Stout z brewkita około 15-16 BLG, ile tej gęstwy dać?
 10. Super, dzięki Panowie za wyjaśnienie. Ewidentnie moje obawy były całkowicie niesłuszne Muszę dokupić w takim razie pas grzewczy i podpiąć pod STC i adaptować garaż na gratowisko. Temat wyczerpany, dziękuję
 11. Wygląda fajnie, na pewno pomyślę nad czymś podobnym Wracając do tematu, głównie problem widzę właśnie w fermentacji w lodówce/lodówkach. Nawet jeśli pas byłby wystarczający by utrzymać temp. na moje oko jego czas pracy byłby niemal stały
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.