Jump to content

monodem

Members
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

About monodem

 • Birthday 12/02/1980

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2021
 • Liczba warek
  5
 • Miasto
  Lisie Pole

Recent Profile Visitors

38 profile views

monodem's Achievements

 1. Znalazłem chyba"Twoją" torbę termiczną na olxie. Kosztuje 80 zł! Za tą kasę to można sobie zrobić Ładny pojemnik ze styropianu, kupić sterownik temperatury, a może i pas grzewczy. Styropian można kupić na sztuki.Na wiaderko 10l to pewnie 2szt wystarczą.
 2. Link nie działa. Torba da radę, ale niestety nadal nie będziesz miał kontroli nad temperaturą. Jedynym słusznym najtańszym rozwiązaniem jest sterownik temperatury np stc 1000 i jakieś medium grzewcze:pas, podkładka czy coś w tym stylu. Ja mam fermentor w lodówce, sterownik temp. i pas grzewczy. Temperaturę utrzymuję jaką chcę. Lodówka jest w nieogrzewanym pomieszczeniu więc nawet zimą nie chodzi. Proste, tanie i co najważniejsze działa.
 3. A jak komuś się nie spieszy... 8,02 zł 31%OFF | 50-200mm osłona termometryczna ze stali nierdzewnej 1/2 "NPT do czujniki temperatury https://a.aliexpress.com/_vkfoHL
 4. Whirlpool, 10_20min, zlewam a resztę do kibla. Mi zawsze zostaje coś około 1-1,5 litra osadu w zależności od rodzaju warki
 5. https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://www.piwo.org/forums/topic/4990-jak-zrobi%C4%87-kobiece-piwo-moje-do%C5%9Bwiadczenia/&share_tid=4990&share_fid=35434&share_type=t&link_source=app Sporo ciekawych informacji i mnóstwo eksperymentów. Ja skorzystałem i jestem zadowolony
 6. To prawda. Jak czytam starsze tematy na forach to trafiam na takie informacje. Nie mam jeszcze doświadczenia i stąd też banalne problemy. Mam wężyk z oplotu 3/4 cala. Tym filtruję złoże. Idzie to sprawnie. Filtrację w garze po małych modyfikacjach też przeprowadzę wężykiem z oplotu i po problemie.
 7. W garze z Olkusza. Filtracja ciepłych chmielin nawet po dodaniu mchu to nie to samo co na zimnej po coldcrashu..
 8. Po 2 dwóch brewkitach dzisiaj zacierałem pierwszy raz IPA. fantastyczna praca dająca dużo satysfakcji. Czas warzenia cholernie długi. Od 22 do 5. Wnioski : Duży hopspider potrzebny zdecydowanie. Podczas 2 wysladzania można już grzać gar z pierwszego. Zaoszczędził bym może z 1,5 godziny. Prymitywnie poszło ale już się fermentuje. Dopiję pszeniczniaka i idę spać. Nie spałem 24 godziny.
 9. Cześć! Jestem zaczczycony dołączając do waszego grona. Piwo org czytam już od paru miesięcy. W teorii jest nieźle. Pierwsze 2 warki z ekstraktów już zakapslowane. Pierwsza warka AIPA jest już pita. Wujkom i szwagrom smakowała. Jak dla mnie za mało gęsta, ale i tak smaczna.Goryczka jest, aromat z chmielenia na zimno też jest.Jak na pierwsze piwo jest nieźle. W sobotę zabieram się za pierwsze zacieranie English IPA . Pozdrawiam i smacznego piwa życzę!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.