Jump to content

piski77

Members
 • Posts

  3
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Andrzej

Piwowarstwo

 • Miasto
  Górki

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

piski77's Achievements

 1. Użyłem gotowców danych razem z puszką brew-kit, chciałem przydziadowac nie wiem po co. Szczególnie że mam kilka paczek US-05 i kilka US-04 w domu.
 2. Witam wszystkich serdecznie. Pierwsza warka już dojrzewa w butelkach, oczywiście z Brew-kitu. Wyszło nawet Ok zobaczymy ja kilka tygodni co z tego będzie. Tak się podjaralem że nastawiłem 2 Warkę z Vienna Lager i 1,7 kg ekstrakt slodowy niechmielony. Pomiar Refraktometrem wskazał 12 stopni. Drożdże dodałem do przegotowanej wody w temp 28 stopni. Oczywiście cześć opadła na dno, a cześć pływała sobie na wierzchu. Po około 20 minutach dodałem do brzeczki.Tutaj niestety dałem ciała bo nie spojrzałem na termometr, a brzeczka była za ciepła miała 28 stopni. Brzeczka była napowietrzona wcześniej nowym, wyparzonym i zdezynfekowanym mieszadłem malarskim przez kilka minut. Całość stoi już w stałej temperaturze 21 stopni od ponad 50 godzin. Ale niestety jeszcze nie zaczął się proces fermentacji i obawiam się że pewnie nie zacznie. Moje pytanie jest następujące. Czy jeszcze z tym da się coś zrobić, czy wszystko w kanał wylać trzeba będzie? Pozdrawiam Andrzej.
 3. piski77

  piski77

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.