Jump to content

jaerk

Members
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

jaerk's Achievements

  1. Cixin Liu - Problem trzech ciał. Jedna z lepszych książek SF jakie czytałem. Potem Ciemny Las i Koniec śmierci tego samego autora. Poczytajcie recenzje to sięgniecie po tę trylogię.
  2. Dzięki. Trzymam za słowo. Uwodniłem drożdże w 16 stopniach na 20 minut. Wlałem do brzeczki, która miała 15 stopni i poszło to do garażu (o 18tej), gdzie mam 16 stopni. Zobaczymy czy zacznie to bulkać do jutra (będę w BB wieczorem na Diunie).
  3. Dzięki. Chyba 50 razy czytałem na forum co trzeba zrobić przy zabawie w warzenie i czego unikać. I pierwsze podjęcie jakiejkolwiek czynności z najprostszą rzeczą do zrobienia i od razu duży błąd.
  4. Cześć. Kilka godzin do katastrofy? Czytam forum od dwóch tygodni. Pierwsza warka. Kupiłem taki zestaw startowy z brewkitem https://allegro.pl/oferta/domowy-browar-zestaw-do-warzenia-piwa-piwo-domowe-10743076193 Wczoraj (godzina 22) wrzuciłem zamknięte opakowanie brewkita do gorącej wody (ok 60stopni) w celu podgrzania tegoż, aby łatwiej można go było wylać z tego worka. Wyciągnąłem ze zlewu po 5 minutach, odkręciłem korek i zacząłem przelewać tenże brewkit do gotującej się wody w garnku. I w tym momencie chwyciłem się za głowę - pod spodem brewkita była przyklejona saszetka z suchymi drożdżami. Przez nieuwagę zapomniałem o niej. Brewkita zagotowałem, odstawiłem na noc do ostudzenia. Aktualnie zupę z brewkitem i słodem mam zagotowaną, odstawioną na bok. Saszetkę na razie nie rozpakowałem. Pytanie: 1. Czy zniszczyłem suche drożdże w saszetce? Nie mam zapasowych. Nie mam szybkiego dostępu do sklepu w okolicy (południe Polski - okolice Kęt i Oświęcimia) Próbować dehydratyzacji i zadania tych drożdży? Pozdr. Jarek.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.