Jump to content

BeerBartek

Members
  • Posts

    3
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by BeerBartek

  1. Bardziej widzę opisałeś sytuacje na pełnych studiach, bardziej ogólnych i na innej uczelni. Mnie interesują podyplomówki w Krk lub Wro z racji tego , że są specjalistyczne i dotyczą konkretnie technologii piwowarstwa. Obawiam się tylko, że nie wniosą one dużo do tego co już wiem z dłuższego samokształcenia. A już np. ich zajęcia praktyczne w postaci warsztatów piwowarstwa domowego uważam za trochę dziwne, biorąc pod uwagę, że mają kształcić na profesjonalnych piwowarów. Wiadomo przecież, że warzenie sobie piwa w domu, a piwowarstwo rzemieślnicze w browarze komercyjnym to nie to samo. Fajnie, że poświeciłeś trochę czasu i napisałeś dłuższą odpowiedź. Dzięki.
  2. Hej, mam pytanie czy ktoś z Was kończył studia podyplomowe w zakresie piwowarstwa na UR (KSB) w Krakowie lub UP we Wrocławiu? Lub ma wiedzę od osoby, która je ukończyła? Jestem kilka lat po studiach na politechnice, pracuję w branży technicznej, ale zawsze interesowałem się browarnictwem. Myślę, że mam solidną podstawę teoretyczną (samokształcenie) z profesjonalnych podręczników (typu W. Kunze, M. Lewis, T. Young etc). Plus oczywiście wszystkie ważne książki piwowarstwa domowego, nie mówiąc już o internecie. Chciałbym poznać czy te podyplomówki realnie wnoszą coś ponad to co można znaleźć w zawodowych podręcznikach? Wiem, wiem - praktyka jest baaaardzo ważna Ale właśnie chciałbym usłyszeć opinie na ile są one przydatne dla potencjalnego, profesjonalnego piwowara rzemieślniczego i pracy w komercyjnym browarze craftowym? Zarówno w aspekcie teoretycznym jak i praktycznym. Fajnie byłoby usłyszeć konkretne i rzetelne opinie. Jest na to szansa...?
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.